Gates of Gotham

Başlatan rumar80, 28 Ağustos, 2012, 08:07:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Şu sıralar Batman serisini yazan Scott Snyder'ın Kyle Higgins ile birlikte kaleme aldığı 5 sayılık bir mini dizi Gates of Gotham.
   Olay Final Crisis sonrası bir dönemde geçmekte. Dick Grayson Batman görevini üstlenmiş ama kendisini sorgulamakta. Gotham'a yüklü miktarda patlayıcı girmiştir. Getiren kişi Gotham'ın tarihinde önemli yerleri olan yapıları teker teker patlatmaya başlar. Bu adam kimdir? Amacı nedir? Dick olayı çözmek isterken tüm ekipten yardım alacaktır. Ancak günümüzdeki olayların nedenleri Gotham'ın kuruluş günlerine kadar uzamaktadır.
   Flashback'lerle Gotham'ın gelişme günlerine giden hikaye dört önemli ailenin Wayne, Cobblepot, Elliot ve Kane ailelerinin Gotham'ın genişlemesi için uğraşılarını ve bedellerini de anlatmakta. Uzun zamandır Batman serilerinde rastlanmayan, Batman'in dedektif kimliğini de öne çıkarmaya çalışan bir macera.

emre ozdamarlar

Direk ilgimi cekti konu, aklimin bi kösesine not aldim okumak uzere.

Bi sorum var yalniz, cobblepot penguen'in sulalesi olsa gerek, eliot ve kane aileleri kimler?

rumar80

Elliot ailesi Hush karakteri olan Bruce'un çocukluk arkadaşı Thomas Elliot'ın ailesi. Bu macerayı okumadıysan öneririm. Türkçe de çıktı. Jim Lee çizdi. Batman ile Catwoman'ın ilişkileri de burada başladı. Hush burada ilginç bir karakter olarak karşımıza çıkar ama sonraları sıradan bir psikopata dönüşür.
  Kane ailesi de yanlış bilmiyorsam Batwoman'ın (Kathy Kane) ailesi

emre ozdamarlar

Hush'i ilk ciktiginda okumustum ama unutmusum, tekrar bi bakmam lazim anlasilan :)

rumar80

Alıntı yapılan: rumar80 - 28 Ağustos, 2012, 10:26:37
    Kane ailesi de yanlış bilmiyorsam Batwoman'ın (Kathy Kane) ailesi

Doğru hatırlıyormuşum.

Ras Al Ghul

Basılı bulma imkanınız var mıdır