Blue Estate

Başlatan ErenKoyunoglu, 06 Eylül, 2012, 18:26:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ErenKoyunoglu

Blue Estate, hihihi, hala gülüyorum, gözlerimden yaşlar geldi...

Uzun süredir okuduğum en absürd, absürd ama müthiş pulp, noir polisiye çizgiroman. Viktor Kalvachev'in yazdığı; uyuşturucu, alkol, seks, mafya, polis, bunların arasında kalmış insanlar ve 2. cilt sonunda hala çok fazla ortalıkta görünmeyen asıl kahraman acemi dedektifimiz. Müthiş kapak resimleri ve tasarımı, çok güzel çizimler, bir dolu femme fatale'ler ve inanılmaz absürd gelişen olaylar. 2. cildi okurken durdum ve bunu yazma ihtiyacı duydum. 2. cildin 9. sayfasında "Wait... Tony's in your car? What the hell is he doing out there? Sudoku?" ve ve 11. sayfadaki "konunun aydınlanması 14. sayfadaki "Termites" olayı şu anda bile aklıma geldikçe gülüyorum. Okuyan arkadaşlar olursa bunlara rastlayınca 2 kelam etsinler burada beraber gülelim.

Uzun süredir bu kadar eğlenmemiştim bir çizgiroman okurken. Mutlaka okuyun.

Konunun inanılmaz şekilde özetlenmiş hali burada, resim olarak eklemeyi bilemedim. Bilen birisi bu linki resim olarak verirse sevinirim:

emre ozdamarlar

verdin gazi yine Eren, listeye aldik :)

ErenKoyunoglu

Aslında istediğim sayfa bu değildi ama bulamadım vol. 2 başındaki previously on Blue Estate'i. O kadar absürd ki gelişimi olayların ve herkes birbirine bağlanıyor, sonunda da bırakın şimdi previously'yi de birinci cildi alın öyle anlarsınız konuyu demekten de geri kalmıyor. Al Emre'cim, çok güzel. Filmlerden Pulp Fiction'a benziyor biraz.

ErenKoyunoglu

Dayanamadım, şunu da koyayım, işte Sudoku: "SPOILER ALERT"

emre ozdamarlar

Hahaha sahaneymis sudoku muhabbeti : )))