Çizgi Düşler'den taze haberler

Başlatan HacıGeraltEmmi, 14 Eylül, 2012, 23:52:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Wolvi iyi bir tercih olmuş teşekkürler.Darısı FF 'a

tommikser

Tex'den daha çok sevindim.Hep aynı muhabbet.Yok biftek yerler yok bira içerler.O kadar içerlerse ne olacak.Günah günah.Wolvi gelsin Teks'den iyidir.

DAMPYR

Alıntı yapılan: tommikser - 23 Mayıs, 2014, 18:36:54
Tex'den daha çok sevindim.Hep aynı muhabbet.Yok biftek yerler yok bira içerler.O kadar içerlerse ne olacak.Günah günah.Wolvi gelsin Teks'den iyidir.
Valla Teks bi duyarsa iyi bir dayak yersin Güneş benden söylemesi.... ;D ::) :P

antiochia

manga yayınlamayı düşünüyor musunuz? (Ben Gintama olsa alırdım mesela)

köstebek

Alıntı yapılan: antiochia - 23 Mayıs, 2014, 19:57:49
manga yayınlamayı düşünüyor musunuz? (Ben Gintama olsa alırdım mesela)

herkes manga yayımlamayı düşünüyor, ama?

köstebek

Günün raporu:
1. Bugün güya 4 kitap geldi, ama 2'si sorunlu yeniden basılacak. Hikayeler 4 ve Tolga 8'de yanlış basılmış sayfalar var. İlker bey sinirden çay bile içemedi. Çünkü yayfed aranacak. kitaplar tekrar matbaaya götürülecek, resmi yetkililer gelecek, hep birlikte matbaaya gidilecek, orada kitaplar giyotinle yok edilecek, adamlar bunu görüp tutanağı tutacaklar ve ilker sonrasında o tutanağı alıp tekrar bandrol başvurusunda bulunacak. Onları alıp matbaaya gönderecek, kitaplar tekrar basılacak da gelecek...
Patron için iş yokluğunda iş. Ne güzelmiş eski günler; yanlış basılan sayfanın yerine bir sayfa bastır, araya sıkıştır gazla gitsin.

2. Her neyse en azında Altrove 6 ve Julia 7 sorunsuz geldi.

hennessy

Hikayeler 4 ikinci baskıya mı girdi?
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

köstebek

Alıntı yapılan: hennessy - 23 Mayıs, 2014, 22:02:00
Hikayeler 4 ikinci baskıya mı girdi?

bir anlamda öyle oldu. Matbaa hatası yüzünden bir sayfası sorunlu (boş, basılmamış) geldi. Matbaa yeniden basacak. ama bandroller kitabın üstünde olduğundan, yeni bandrol alımı için bu baskının piyasaya çıkmadan (resmi devlet görevlilerinin denetiminde) yok edilmesi gerekiyor. Yani birinci baskı piyasaya çıkmadan tükendi :), ikinciye allah kerim

hennessy

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 23 Mayıs, 2014, 22:08:03
bir anlamda öyle oldu. Matbaa hatası yüzünden bir sayfası sorunlu (boş, basılmamış) geldi. Matbaa yeniden basacak. ama bandroller kitabın üstünde olduğundan, yeni bandrol alımı için bu baskının piyasaya çıkmadan (resmi devlet görevlilerinin denetiminde) yok edilmesi gerekiyor. Yani birinci baskı piyasaya çıkmadan tükendi :), ikinciye allah kerim

hahahah böylece sanırım ilk defa ilk sayıdan önce ara sayı bitti. :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

caretta

Teks'in ahı mı tuttu acep İlker Bey'in yeni yayınlarını?Aman sayın köstebek Teks basılırken İlker Bey'in çay ikmalini  ihmal etmeyin.Matbaacının başında dursun;baskıya nezaret etsin.Bu saatten sonra "Teks matbaada yanlış basıldı!" lafını zinhar duymayayım.

köstebek

Alıntı yapılan: caretta - 23 Mayıs, 2014, 22:40:23
Teks'in ahı mı tuttu acep İlker Bey'in yeni yayınlarını?Aman sayın köstebek Teks basılırken İlker Bey'in çay ikmalini  ihmal etmeyin.Matbaacının başında dursun;baskıya nezaret etsin.Bu saatten sonra "Teks matbaada yanlış basıldı!" lafını zinhar duymayayım.

Buna çok yakın cümleler kuruldu bugün. Aman Allah göstermesin. 
Nazar da olabilir bence! Özenmeye çalıştıkça bir şeyler saçmalıyor. Daha iyi matbaalar, daha çok para demek.

antiochia

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 23 Mayıs, 2014, 21:44:22
herkes manga yayımlamayı düşünüyor, ama?
Ne düşünüyorsunuz? Bir de neden ama? :)

köstebek

Alıntı yapılan: antiochia - 24 Mayıs, 2014, 00:11:14
Ne düşünüyorsunuz? Bir de neden ama? :)

manga yıllardır çr piyasasında egemenlik kurmuş durumda. bu yüzden patronlar istiyor, ama şu anda bizim yayınevinin planlarında pek yok. birkaç küçük deneme yapıldı ve ara sıra uğraşılıyor. yine de dediğim gibi, "şu an için" bizim biraz uzağımızda.  sonuçta basmak istiyoruz, fakat gelecekte bir yerde...

Yayınevini bağlamayan, kişisel düşüncem ise: Mangadan pek haz etmiyorum ve o konudaki bilgim "kütük"ten hallice. Ben daha çok fumettiye yakın duranlardanım. Eğer bizimkiler basarsa, işim gereği okurum, ama örneğin Gerekli şeyler'in filan bastığı mangalara henüz elimi sürmedim. Sanırım hayatımın kalanını bildiğim ve sevdiğim türde çr okuyarak geçirebilirim. Yani manga için hiç uygun olmayan bir okurum. Hatta sevdiğim türlere yarardan çok zararı olduğunu düşündüğüm için karşı çıktığım bile olmuştur. Sakın yanlış anlama...

antiochia

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 24 Mayıs, 2014, 00:29:38
manga yıllardır çr piyasasında egemenlik kurmuş durumda. bu yüzden patronlar istiyor, ama şu anda bizim yayınevinin planlarında pek yok. birkaç küçük deneme yapıldı ve ara sıra uğraşılıyor. yine de dediğim gibi, "şu an için" bizim biraz uzağımızda.  sonuçta basmak istiyoruz, fakat gelecekte bir yerde...

Yayınevini bağlamayan, kişisel düşüncem ise: Mangadan pek haz etmiyorum ve o konudaki bilgim "kütük"ten hallice. Ben daha çok fumettiye yakın duranlardanım. Eğer bizimkiler basarsa, işim gereği okurum, ama örneğin Gerekli şeyler'in filan bastığı mangalara henüz elimi sürmedim. Sanırım hayatımın kalanını bildiğim ve sevdiğim türde çr okuyarak geçirebilirim. Yani manga için hiç uygun olmayan bir okurum. Hatta sevdiğim türlere yarardan çok zararı olduğunu düşündüğüm için karşı çıktığım bile olmuştur. Sakın yanlış anlama...
Ben de çocukluğumdan beri sizi fumetti diyorsunuz ben italyan çizgi romanlarını okuyarak büyüdüm.(fransızları da es geçmeyeleim)Ama bütün mangallar değil de bir kaç manga idare eder.(ben şahsen berserk,dragonball,gintama'yı beğendim)..

hazır çizgi roman demişken thorgal'ın yeni sayıları çıkacak mı? bir de ücreti fazla değil mi?

köstebek

Alıntı yapılan: antiochia - 24 Mayıs, 2014, 00:56:50
Ben de çocukluğumdan beri sizi fumetti diyorsunuz ben italyan çizgi romanlarını okuyarak büyüdüm.(fransızları da es geçmeyeleim)Ama bütün mangallar değil de bir kaç manga idare eder.(ben şahsen berserk,dragonball,gintama'yı beğendim)..

hazır çizgi roman demişken thorgal'ın yeni sayıları çıkacak mı? bir de ücreti fazla değil mi?
yeni Thorgal basmamız için önümüzde yıllar. daha yeni yakaladık, biraz bunun keyfini sürelim. Yan serilerinden bahsediyorsanız da henüz planlarda yok. adı geçiyor, ama sadece sohbetlerde "basalım abi" şeklinde. kimse ne kadara patlar cümlesini kurmuyor.
"ücret"ten kastın telif ise değil, diğerleriyle yakın. ama basım maliyeti diyorsan, evet, fumettilerden yüksek, ama amerikanlarla aynı; fakat satışı amerikanların çok altında. o yüzden şimdilik kimse kolay kolay frankofona girmez.

Yok, bizim satış fiyatımızdan bahsediyorsan, "satılabilir birim maliyet" açısından çok ucuz.