Çizgi Düşler'den taze haberler

Başlatan HacıGeraltEmmi, 14 Eylül, 2012, 23:52:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Alıntı yapılan: hennessy - 04 Haziran, 2014, 22:22:20
Altın madalyon için özel yayın açılım istiyorum?
Çarşı şikeye karşı siyah beyaz basarsa o dükkanı yakarım...........
Gözlüklü patron her ay 10 kitap demişti ayrıca hala nathan Never 100 sayıyı bekliyorum ben....

Ha ha ben kesinlikle yokum bu Altın Madalyon Yayınları işinde. 645-1...  :D Zamanında gördük, adam dükkan açıp, yayınevi kurdu sırf bunun için.  :'(
Crom! Ölüleri Say...

köstebek

Haziranın ilk hafta sonunu dört kitapla geçtik. Haftaya 2 Teks garanti, yanına kaç kitap sıkıştırabiliriz, ona bakacağız artık.

caretta

İşte nihayet güzel bir haber verdiniz sayın köstebek. Kendi açımdan dağı taşı çizgi roman doldursanız hiçbiri Teks'in yerini tutmaz.

General Davis'i, depodan silah kaçakçılığını, çavuş Dagan'ı, general Carrozo'yu, işbirlikçi albayı çok bekledik doğrusu.

köstebek

Alıntı yapılan: caretta - 08 Haziran, 2014, 21:02:23
İşte nihayet güzel bir haber verdiniz sayın köstebek. Kendi açımdan dağı taşı çizgi roman doldursanız hiçbiri Teks'in yerini tutmaz.

General Davis'i, depodan silah kaçakçılığını, çavuş Dagan'ı, general Carrozo'yu, işbirlikçi albayı çok bekledik doğrusu.

Abi sırf senin için söyleyeyim. Bugün pazar, öğleden sonra yayınevine uğradım, bir baktım hiç beklenmedik bir Teks çevirisi gelmiş. Zeynep Hanım, aylıkların arasına ilk extra Teks'i de sıkıştırmayı başarmış. Ne olduğunu sorma, söylerim, ama o zaman da sürprizin tadı kaçar.

köstebek

Dükkânda bugün yoğun bir sessizlik vardı... sanki herkes haftasonunu bekliyor gibiydi...
Berbat dürüm dönerin midede verdiği rahatsızlığı, pasajın bayat çaylarıyla bastırmaya çalışırken, oluşan sessizlikten yararlanarak, hafifçe "usta, şu renkli teks 2'yi de araya sıkıştıralım mı?" diye sordum.
Sessizlik sesini kontrol edemeyen İlker bey'in "yok ebenizin bilmemnesi" diye patlaması, hemen ardından grafiker beyin ve benim kahkahalarımızla bozuldu. Etrafa ağzımızdaki çayın bir miktarını saçtıktan sonra, yine sessizlik olması gerekiyordu, ama olmadı.
İlker bey, d'r'n'ın iade faturasına bakıyordu ve doğal olarak biraz sinirliydi.
"Abi, sizin fumetti grubunun bir planı programı yok mu? Zaten habire sınırı aşıyorsunuz, ortalığı kitaba boğdunuz?" diye fırçalamaya başladı, ama içeri bir müşterinin girmesiyle susmak zorunda kaldı...

hanac

Renkli Teks'i destekleyecek bir Renkli Zagor olmayınca fiyat ne olacak acaba ?  :)  ;)  :D

köstebek

Alıntı yapılan: hanac - 11 Haziran, 2014, 23:49:50
Renkli Teks'i destekleyecek bir Renkli Zagor olmayınca fiyat ne olacak acaba ?  :)  ;)  :D

Aynı abi, bu sefer tek başına çıkacak.
Ama dur, haklı olabilirsin, yanına Zagor special'ı koyacağımıza göre, bakarsın bir numara çevirebiliriz.

köstebek

Zaten, siyah beyaz Teks'leri düzenli çıkaralım, hep ayın 15'inde çıkartalım gibi, bir düzen oturtma saçmalığı yüzünden, yayınevindeki fumetti grubu çok gergin. bizim takım "basalım geçelim" diyor, ama amerikancılar, "düzenli olsun abi" tezgahını açmış durumda.
İşte bunlar hep amerikan lobisi...

hanac

Amerikan da olsun Fumetti de olsun. Hepsi bizimdir.

Ama biraz da Frankofon olsun  :)

köstebek

Alıntı yapılan: hanac - 12 Haziran, 2014, 00:10:38
Amerikan da olsun Fumetti de olsun. Hepsi bizimdir.

Ama biraz da Frankofon olsun  :)

Çok net cümlelerle açıklayayım...

Fumetti öldürmez, süründürür . (siyah beyazdır, diğerlerine göre fazla masraflı değildir, en kötü 5, 10 bin lira zararla batarsın, birkaç senede kendini tekrar toparlayabilirsin)

Amerikan mayın tarlası gibidir, yanlış bir hamlede kesin kolunu bacağını götürür. (çünkü renklidir, telifi ve basım masrafları çok daha yüksektir). Ama çr yayımcılarının içindeki kumarbaz tutkusunu kaşır. Bir tutturursam, ortalığı dümdüz ederim hissiyatı içinde yayıma başlanır ve mutlaka bir hata yapılır. 2 kitabın iyi satar gibi olur, ama o coşkuyla bastığın 3. kitap, cebinde ne kadar para varsa alıp götürür (bkz. türkiye'de şimdiye kadar Amerikan basan çr yayınevleri)

Frankofon ise saf zehirdir. Çok çok hafif dozlarda kendini alıştırarak alman gerekir, yoksa direk götürür. Örneğin, Tenten Asterix, Red kit gibi çr'nin 3 atlısının bile neden 5 veya 10 sene içinde yayımcı değiştirdiğini düşünün.

köstebek

Ama zidane nasıl abimizse frankofonlar da öyle abimizdir, kalbimizin en saygın yerinde durur, ama ...

Mesela, "richy rich" bir abimiz çıksa şu humanoidlere bir el atsa, mekânı kesin cennet olur...

Bkz. http://www.humanoids.com/

her biri mücevher gibi...

Orada bir metabarons var, eyvah eyvah... bkz. http://www.humanoids.com/digital/play/124

köstebek

An itibarıyla Teks'ler, klasik ve yeni maceraların ilk sayıları dükkâna gelmiş ve dağıtım başlamıştır...

Ahmet Oktay

Teks severlerin gözüaydın öyleyse :D Uzun zamandır bu haberi bekliyorlardı.

caretta

Hayırlı,uğurlu olsun.Çizgi Düşler Teks'i yayınlamakla da rüşdünü ispat etmiş oldu.Teks yayınlayan yayın kuruluşu olmak öyle az buz paye değil.
Ben dahil bütün Teks tutkunlarının gözleri aydın.

köstebek

Alıntı yapılan: caretta - 13 Haziran, 2014, 17:59:23
Hayırlı,uğurlu olsun.Çizgi Düşler Teks'i yayınlamakla da rüşdünü ispat etmiş oldu.Teks yayınlayan yayın kuruluşu olmak öyle az buz paye değil.
Ben dahil bütün Teks tutkunlarının gözleri aydın.

İyi niyetiniz ve cesaretlendirici sözleriniz için çok teşekkür ederiz. İnşallah "Teks'i basan yayınevi" bayrağını uzun süre taşıyabiliriz.

Caretta bey, Teks Renkli 2'yi ay sonuna doğru mu istersiniz, yoksa temiz temiz Temmuz başı mı olsun?