Çizgi Düşler'den taze haberler

Başlatan HacıGeraltEmmi, 14 Eylül, 2012, 23:52:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Y: Son Erkek 4 ne zaman çıkacak?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hanac

köstebek

köstebek

Aşırı derecede tembellik yapılan bir gün daha geçiyor. Memlekete yaz gelmesinin keyfini sürüyoruz.

İlker bey'cim de zaten İtalya'ya gönderilecek paraları hesaplarken, bize dönüp bakmıyor bile.

Bu işten en mutlu olanlar da pasajın çaycıları herhalde, sürekli çay molası vere vere, yayınevi altın günlerinden birini daha yaşamakta...

köstebek

Yarın sabahtan gelecek olan alfa Ajansı 2 ve Dampyr 2 ile bir ayı daha kapatıyoruz gibi...

Bir ayı daha sadece 9 kitapla kapatmanın derin hüznü, tüm yayınevi çalışanlarının üstüne çökmüş durumda. Tüm çevirmenler, grafikerler ve çalışanlar kadrosu "Biz ne zaman 15'i 20'yi göreceğiz" konulu fısıltılı sohbetlerini yapmak üzere iş hanının gölge yerlerine dağılmış durumdalar. İlker Bey yaklaştığında konu hemen dünya kupasına dökülüyor, ama dediğim gibi sıkıntı büyük... İçten içe bir isyan dalgası yayılıyor... Hatta birisi lacivert marker'la patronların pc'sine takılı olan mouse'un altına "her yer milano her yer direniş" yazmış...

hanac

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 27 Haziran, 2014, 17:14:25
Bir ayı daha sadece 9 kitapla kapatmanın derin hüznü, tüm yayınevi çalışanlarının üstüne çökmüş durumda.

Hüzne gerek yok, 9 iyidir.

NIC

heyecaninizi kaybetmedikten sonra üzülmeye gerek yok

antiochia

Fazla hızlı gitmeyin sindire sindire gidin. Önemli olan bitiş çizgisi geçebilmek..Hızlı gidip yarı yolda nefesi tıkanmak değil..

altay1944

alfa ajansı 2 sevindirici haber en azından nathan sevgimiz törpülenmiş olur.Sahi xona x ne oldu?(cizgili bey yayınlar çok geç idefixe düşüyor bunun bir çaresini bulun mümkünse..)
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

köstebek

Alıntı yapılan: altay1944 - 27 Haziran, 2014, 20:50:41
alfa ajansı 2 sevindirici haber en azından nathan sevgimiz törpülenmiş olur.Sahi xona x ne oldu?(cizgili bey yayınlar çok geç idefixe düşüyor bunun bir çaresini bulun mümkünse..)

Zona X'in kapıları kısacık bir süreliğine kapalı; ama yakında açılır, merak etmeyin.

sorunumuz şu: Çok fazla seriyi yan yana götürmeye çalışıyoruz. Aslında bizim için çok fazla değil, ama okurlarımız için fazla, daha doğrusu mali olarak fazla bir yükün altına giriyorlar. Bu yüzden aylık fumetti yayınlarımızı 5 ila 7 arasında tutmaya çalışıyoruz; ama bu konuda çok da başarılı olamadığımız ortada. Bu ay yine 9'a dayandık.
Demek istediğim, bazı serilerimiz arada zorunlu olarak birkaç ay kaybolacak, sonra da hiçbir şey yokmuş gibi yeniden ortaya çıkacak. Başka şansımız bu aralar (en azından yaz ve sonbahar boyunca) yok.
Keşke tüm okurlarımız sizin gibi olup hep daha fazla kitap istese; ama gerçek dünyamız oldukça farklı.

İdefix meselesi sanırım geçici bir sorun. Belki onlar da kitaplarımızı geç dağıtıma sokarak, yayın hızımızı birazcık düşürmemizi istiyorlardır, kimbilir!

Selamlar ve iyi geceler...

köstebek

Çok sıcak bir gün daha geçiyor. Tam tatil ortamı. Zaten pasaj da bomboş kaldı.
İçeride zar zor kapaklarla uğraşılıyor. Tex, Zagor, Nathan vs.

Dediğim gibi çok sıcak. İtalya para istiyor; İlker bey, internetten "küfretmek orucu bozar mı" sorusuna cevap arıyor.
Üstelik Tex'in durumu da kötü; o peygamber denilen adam bizimkini bayağı bir hırpalıyor.
bkz. http://www.sergiobonelli.it/scheda/2584/Nel-covo-del-Profeta.html (Uzun kır saçlı olanı peygamber)

Dediğim gibi çok sıcak.

caretta

Bonelli bu peygamberli maceraları çok sevdi galiba.Renkli Teks 3 (Beyaz Şaman) da bir peygamber macerası.Yalnız bu peygamberler hayırlı bir iş
yapmıyorlar.Ne yapsınlar karşılarında Şeytan'ın yeryüzündeki mümessili Teks var!

köstebek

Alıntı yapılan: caretta - 09 Temmuz, 2014, 18:12:06
Bonelli bu peygamberli maceraları çok sevdi galiba.Renkli Teks 3 (Beyaz Şaman) da bir peygamber macerası.Yalnız bu peygamberler hayırlı bir iş
yapmıyorlar.Ne yapsınlar karşılarında Şeytan'ın yeryüzündeki mümessili Teks var!

Kesinlikle haklısın, abi. Hem nasıl şeytan.

Bu arada sen söyleyince baktım. Şu izcibaşı Johnny Laredo... o da sıkı abilerimizdenmiş.
Teks'le geçen bir diyaloğunu aktarayım sana:
Mesele malum, peygamberin mekânını basmaya gidiyorlar. Önlerinde Parkman'ın olduğu diğer ekip var; neyse.
Teks ve Laredo konuşuyorlar napıcaz, ne etcez. Bu Laredo, temkinli olmak lazım falan diyor:

Teks: UHM! ASLINDA HAKLISIN. HATTA BİR ARA İHTİYAR DEVENİN SESİNİ DUYAR GİBİ OLDUM. (Carson yok yanlarında, özlemiş belli)
Laredo: İHTİYAR... NE?!
Tiger Jack: GÜMÜŞ SAÇ'I KASTEDİYOR. O DA HEP BÖYLE HOMURDANIR.
Laredo: YANİ ARKADAŞIN KİT CARSON MU? MAKUL BİR ADAM OLMALI.
Teks: HAYIR DİYEMEM. AMA SENCE BEN MAKUL BİRİ DEĞİL MİYİM?
Laredo: SALDIRI PLANINI BİR ANLAT, MAKUL OLUP OLMADIĞINA KARAR VEREYİM.
Teks: ÇOK BASİT. HEMEN YOLA ÇIKACAĞIZ...ONLARI GÖRDÜĞÜMÜZ ZAMAN DURUP SAKİN SAKİN UYUMALARINI BEKLEYECEĞİZ VE KARANLIKTAN YARARLANIP SALDIRIYA GEÇECEĞİZ.
Laredo: BU MU?
Teks: YAŞLILARI, KADINLARI VE ÇOCUKLARI ÖLDÜREN BİR GRUP KARŞISINDA İŞE YARAYACAĞINDAN  EMİNİM.
Laredo: HAKLISIN.
Teks: İKNA OLMAN ZOR OLMADI.
Laredo: BEN DE PEK MAKUL BİRİ  SAYILMAM  Kİ...

Demek istediğim, ekip sağlam olunca bizim Teks'in şeytanlığı iyice alevleniyor...

köstebek

Hafta sonunu kaparken birkaç bilgi aktaralım.

1. Sıcaklar yüzünden bu hafta sonunu boş geçtik, ama önümüzdeki hafta sonuna kadar eteğimizdeki bütün aylık taşları dökeriz artık. Altı kitap (2 tane Teks, bir adet Zagor, Nathan 16, Şangay 6 ve Başka Yer 7) matbaaya gitti. Bayrama az kaldı (dükkânda herkes tatil planları yapıyor), o zamana dek şu kitapları çıkarmak lazım.

2. İlker beycim, sonunda İtalya'ya paraları yolladı, rahatladı. Yeni anlaşma geldi, yıl sonuna kadar tam gaz devam mevzusu sağlandı. Baktım binlerce avroluk yeni anlaşmayı imzalarken eli bile titremiyordu; çok değişti hakikaten...

köstebek

Yarın matbaacı binlerce kitap göndereceğini söyledi. Kesinlikle izin yapılacak gün.
Kol kuvvetine güvenen gençleri pasaja bekliyoruz. İlker bey pek memnun olur.