Çizgi Düşler'den taze haberler

Başlatan HacıGeraltEmmi, 14 Eylül, 2012, 23:52:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

Orada olsak kesinlikle yardım ederdim... ::) :-\ :D

köstebek

Evet, bugün berbat bir gündü....
Sabah kadıköy'de sıkı bir yağmur başladı. Matbaada her zaman geç yollar, herif rüyasında mı gördü, her yer sırılsıklam, sabahın köründe arabayı yükledim gönderiyorum mesajıyla kargaşa başladı. Gün de öyle devam etti zaten...
Altı kitap demiştik, ama Başka Yerden Hikâyeler 7. cilt bugüne yetişmedi. Hafta başına kaldı. Ama 5 kitap da yetti, arttı.
Demek ki neymiş, aynı günde 2 veya 3 kitaptan fazlasını çıkarmayacakmışsın.

antiochia

Bir şey soracağım.Thorgal'e devam etmeyi düşünüyor musunuz?

köstebek

Alıntı yapılan: antiochia - 19 Temmuz, 2014, 22:25:32
Bir şey soracağım.Thorgal'e devam etmeyi düşünüyor musunuz?

Elbette. Emin değilim ama adamlar senede veya birkaç senede bir albüm çıkarıyorlar, bizim 3'lüyü toplamaya daha epey var. O yüzden şimdilik rahatız.
Aslında thorgal'ın yan serilerini de düşündük. Ama sonra bizde tanınmayan, yeni şeyler denemek daha cazip geldi; yine de belli de olmaz.   

Frankofonlar çizgi romanın çileği gibidir. Tüm yayıncıların aklı onlardadır, ama meretler çok nazlı. Renkli, boyutları büyük, sayfa sayıları kendilerine özgü ve işin en kötü yanı ülkemizde pek satmıyorlar. Red Kit, Tenten vs. birkaç ünlü lokomotifin dışında.
Şöyle bir 1.000 ila 1.250 satışa otursa, söz veriyoruz ülkeyi frankofona boğarız, ama şimdilik hayal gibi.
Bu konuda aklımdaki tek formül, BD seven iyi bir matbaacı bulup, baskı maliyetini düşürmek.
sonuçta çalışıyoruz abi, gizli gizli

Bu yüzden de çok yüklenemiyoruz. Anca senede birkaç albüm.
Allahtan YKY son birkaç senedir bir atak yaptı da gözümüz gönlümüz açıldı. Onlar da olmasa sipru'ya talim edeceğiz.

darkwood

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 19 Temmuz, 2014, 23:22:30
Elbette. Emin değilim ama adamlar senede veya birkaç senede bir albüm çıkarıyorlar, bizim 3'lüyü toplamaya daha epey var. O yüzden şimdilik rahatız.
Aslında thorgal'ın yan serilerini de düşündük. Ama sonra bizde tanınmayan, yeni şeyler denemek daha cazip geldi; yine de belli de olmaz....................
Thorgal'ın yeni sayısının yayını için yine 3 hikayenin tamamlanmasını mı beklememiz gerekecek. Bu şekilde iyimser bir tahminle ortalama 4-5 yıllık bir zaman lazım. Bu kadar süre yayın için ne siz bekleyebilirsiniz (!) ne de okuyucu bekler. Yoksa Lilith gibi 2 macera bir arada veya Thorgal 6. saplama sayı yani sizin 10.sayınız gibi, tek sayı şeklinde çıkabilirmi?
Yine bu ara boşluklarda yan serilerinden Chris ve Jolanlı hikayelerden hiç olmazsa senede 1 adette olsa görmek güzel olurdu doğrusu.  :-\
Darkwood Sakinleri..

drgavsever

Sevgili çizgili Köstebek,
Sizden bir şey öğrenmek istiyorum.Diyelim daha ucuz baskı yaptırabileceğiniz bir matbaa budunuz.(Amerikalılar çinde kanadada maliyetler ucuz olduğu için bastırıyorlar!!!!)Diyelim 500-1000 aralığında bir satış düzeyi yakaladınız.İntegral şeklinde ve/veya albüm  olarak bassanız frankofon türü bir kitabı piyasaya kabaca kaç liraya sürersiniz.İyi satarsa ayda kaç farklı albüm basabilirsiniz?Merak ediyorum çünkü piyasada frankofonların daha fazla yer almasını istiyorum.Saygılarımla...

Mrtekin

Bence spin offlar tutmaz, onun daha vakti var ama thorgalin son serisini (kah anieli) bir iyilik yapip cikarsaniz, ne guzel olur:-)
They drew first blood...

köstebek

Bugün dağıtılan Başka Yer'den Hikâyeler 7 ile Temmuz ayımızı tamamlamış durumdayız. Artık ay sonuna kadar kalan dağıtımları falan tamamlarız. Zaten hafta sonuna bayram tatili, köstebek dostunuz dört beş gün güneyde bir yerde.

Thorgal istekleri için toplu yanıt: 2014 yılında Atlantisli dostumuza dair hiçbir şey yok. 2015 ne getirir hep birlikte görürüz; ama Thorgal için şu birkaç yıl çok sessiz geçecek gibi...

Bu arada Başka Yer'den Hikâyeler serisinde bir cilt daha basınca İtalyanlara yetişiyoruz ve bu serimiz de en az bir yıllık tatile çıkıyor.

Ahmet Oktay

Kısa seriler yavaş yavaş ya tamamlanıyor ya tatile giriyor, bu sayede yayın programı iyice oturur. Gerçi siz boş durmazsınız yine ;D

Mrtekin

Thorgala uzuldum...2015 te İlker bey belki bir güzellik yapar...le stories in yeni cildi ne zamana? İyi tatiller...
They drew first blood...

köstebek

Alıntı yapılan: Mrtekin76 - 23 Temmuz, 2014, 00:00:18
Thorgala uzuldum...2015 te İlker bey belki bir güzellik yapar...le stories in yeni cildi ne zamana? İyi tatiller...

Sağ olun.
Hiçbir fikrim yok. Bana kalsa ağustos'ta sadece Teksleri basıp ay boyunca parklarda bahçelerde ağaç altında dinlenmeyi seçerim.
biraz da diğer yayınevleri çalışsın biz okuyalım...

altay1944

martin speciali bas sonra tatile çık kardeş...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

Mrtekin

They drew first blood...

köstebek

Bu ay deneyimli bir abimizin önerisine uyduk.
Demişti ki: Önce Teksleri halledin. Sonra bir çay içip sakinleşin. Ardından da kalanlar arasından ne yapabiliyorsanız, rahat rahat yapın.

Sonuç olarak aylık 2 Teks bugün dağıldı. Renkli Teks 3 matbaaya gönderildi. Çayımızı da içtik; artık bu ayın geri kalan kitapları üzerine çalışmaya hazırız. 

caretta

Aynen öyle köstebek bey!Bütün yayın politikanızı Teks merkezli saptamanızı ben de tavsiye ederim.