Çizgi Düşler'den taze haberler

Başlatan HacıGeraltEmmi, 14 Eylül, 2012, 23:52:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Bu deneyimli abi büyük ihtimalle sensin abi :D Tex diye diye adamlarda Tex ci oldu ;D

köstebek

İşin şakası bir yana, Bonelli'nin logosunda bile Teks var abi.

Mrtekin

Tex, thorgal dan da rol çalıyor, artık daha ben ne diyeyim. :)

They drew first blood...

köstebek

Alıntı yapılan: Mrtekin76 - 16 Ağustos, 2014, 21:49:06
Tex, thorgal dan da rol çalıyor, artık daha ben ne diyeyim. :)

Thorgal bizim ilk göz ağrımız ve çok seviyoruz. Ama şu anki durumda (hem elimizde bir sürü telifi ödenmiş kitap var, hem de diğer yayımcılarla birlikte topyekün hücum denemeleri yapılıyor, ayda 35 ila 40 kitap basılmaya uğraşılıyor; bütün bu kargaşanın ortasına bir de Thorgal gibi kırılgan (!) bir dostumuzu sokmak) çok zor. Ben tamam desem, iki patronun ve diğerlerinin hiçbirini ikna edemem. O yüzden 2014 biter, 2015 kışı geçer, ortalık sakinleşir, bir düşünürüz.

Bizim bu senenin Frankofonu Long John Silver...

Mrtekin

Hayırlısı olsun.

Long John Silveri, da, 4 albüm olarak mı basacaksınız, yoksa, tüm albümleri tek bir ciltte mi toplayacaksınız.
They drew first blood...

köstebek

Alıntı yapılan: Mrtekin76 - 16 Ağustos, 2014, 23:17:42
Hayırlısı olsun.

Long John Silveri, da, 4 albüm olarak mı basacaksınız, yoksa, tüm albümleri tek bir ciltte mi toplayacaksınız.

tek tek basılır herhalde

Mrtekin

They drew first blood...

OZAN BALIM

Long John Silver kesinlikle fark yaratacak. Hele de orjinal boyutta basılırsa...

yalcinerol345

Hepsi tek ciltte hc basılsın lütfen.

hanac

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 17 Ağustos, 2014, 14:09:45
Hepsi tek ciltte hc basılsın lütfen.

Bence tek tek basılsın ama sonradan da  mesela 50 adet de HC basılsın.

köstebek

Evet beyler,
Son gün atağımızı nasıl buldunuz bakalım... bir günde beş kitap... ucu ucuna..

Eylül ayına Allah kerim...

Mrtekin

Yani koca yazı es geçtik, durdunuz durdunuz patlattınız. Jbc yi mi çekemediniz, nedir? :)

Ah, Nathan, hikayeler, renkli tex şu anda yanımda olsa. Kadıköy'e erişenler çok şanslı yeminlen...

They drew first blood...

caretta

Maşallah köstebek bey. Gerçi ben beşte iki ilgiliyim. Yani Teks ve Hikayeler. Şahsen benim idealimdeki yayınevlerinden birisiniz.

Şunları şu tarihe kadar basacağız diyorsunuz. Sözünüzün arkasında duruyorsunuz. Aynı ilkeyi JBC Yayıncılık da uyguluyor.

Okuyucuyu ciddiye alma, yayın ilkesi, basım, dağıtım,uygun fiyat, iletişim hepsi var.

Teks'e gelince gayet güzel gidiyor. Her çeşit Teks'den bastınız. Artık sıra dev albüm ve almanaklara geldi.

Yanılmıyorsam onlar için de Eylül demiştiniz. Haydi bakalım kolay gelsin diyelim...

köstebek

Abi, maxi'nin ardından dev albüm gelecek, ama kötü bir haberim var: Tex almanaklar bizde değil.

Bildiğin gibi onları önce 1001 roman basıyordu. Onların bırakmasının ardından Lal aldı. Aylardır onların elinde ve görünüşe göre hep birlikte Teks almanakları onların basmasını bekleyeceğiz...

Ne kadar bekleriz.... bilmiyorum.
Neden basmıyorlar.... bilmiyorum
Ne olacak ... bilmiyorum

caretta

Ümid ederim Lal, Çizgili Düşler'in Teks'de yakaladığı popülariteyi görür de almanakları basar.

Elinde Teks telifi olacak ve garanti satacağı kesin olan bu fumettiyi basmayacaksın. Anlayamıyorum ???