Çizgi Düşler'den taze haberler

Başlatan HacıGeraltEmmi, 14 Eylül, 2012, 23:52:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Maksi Teks 17.sayı Alaska geliyor demek ki!

kalidor

Alaska denilince Ken Parker sandım bir an :'(
Crom! Ölüleri Say...

xmenac

Bugüne kadar hiç Ken Parker okumadım ama gerek forumda gerekse arkadaş çevremde gözlemleyebildiğim kadarıyla epey takipçisi var. Acaba Tex'te olduğu gibi Ken Parker'ı da birden fazla yayınevinin yayınlaması mümkün müdür?

alan ford

Alıntı yapılan: xmenac - 12 Şubat, 2015, 17:04:00
Bugüne kadar hiç Ken Parker okumadım ama gerek forumda gerekse arkadaş çevremde gözlemleyebildiğim kadarıyla epey takipçisi var. Acaba Tex'te olduğu gibi Ken Parker'ı da birden fazla yayınevinin yayınlaması mümkün müdür?

Muhtemelen değildir. Ken Parker 59 sayılık ana seri ve yaklaşık 20 kitaplık bir yan seriden oluşuyor zaten. Ana seride sona yaklaştık , diğer seriden ise 9 kitap yayımlandı şimdiye kadar ve bildiğim kadarıyla hala piyasada bulunabiliyor. . Serinin telif hakları yaratıcıları Berardi ve Milazzo'da. Onlar da Türkiye'de yaşanan tatsızlıklardan dolayı uzunca bir süre yayına izin vermediler. Sonrasında şimdiki Rodeo ekibi ikiliyi ikna ederek o zamanlar Parantez yayınları aracılığıyla yayına başladılar. Milazzo eserlerinin Türkiye temsilcisi Hakan Şaşmaz yanılmıyorsam ve onun izni olmaksızın bu ikilinin eserlerini Türkiye'de  basmak imkansız. Daha önce Hoz Filipin'de Bir Adam'ı bu şekilde yayımlamıştı ama Ken için başka bir yayınevine izin vereceklerini zannetmem.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

köstebek

Bugün fazlasıyla sakin bir gündü. Efendi efendi Teks 10 yeni maceraları okudum.

Sonra tabii yapacak iş olmayınca, insan düşünüyor, düşününce de garip garip fikirlere kapılıyor.
Neyse, yayınevinde ilk defa ay ortasına gelindiğinde gelecek ayın kitapları hazırlanmaya başlandı. Bizim için büyük gelişme. Tabii önümüzde koskoca yarım ay olunca hemen martta basılacak kitapların sayısını arttırma kararı alındı; bazılarına gerçekten rahat batıyor.

Demek istediğim önümüzdeki aylarda daha fazla kitap almanız gerekiyor; bu işin başka yolu yok. Biz yayıncı olarak daha fazla basacağız, siz okurlar olarak daha çok okuyacaksınız. Öyle paramız yok sözlerini falan anlamam. Daha fazla okumanın bir yolunu bulacaksınız. Gerekirse özelden mesaj atın, indirim isteyin, gerekirse eşe dosta kitap satın, sizinki daha ucuza gelsin. Yöntemleri geliştirin...

pearl jam

Mart'ta yüz kurşun ve son erkek var değil mi? Bir de madem kaşınıyorsunuz  :) şu frankofonlardan birini de aradan çıkartıverin işte

Yeni vertigo veya genel olarak comicslerle ilgili gelişme var mı ?

yalcinerol345

Süpriz bir Vestern çıkacaktı.Çıktı mı yoksa çıkacak mı?

caretta

Köstebek Bey basabildiğiniz kadar Teks ve Zagor basın.Benden size sonsuz opsiyon...

köstebek

Alıntı yapılan: Pearl Jam - 18 Şubat, 2015, 20:18:16
Mart'ta yüz kurşun ve son erkek var değil mi? Bir de madem kaşınıyorsunuz  :) şu frankofonlardan birini de aradan çıkartıverin işte

Yeni vertigo veya genel olarak comicslerle ilgili gelişme var mı ?

O Frankofonlar kaşıyor zaten :)

Vertigo konusunda bir şeyler var, da öncelikle şu Y: Son Erkek'i birkaç ay içinde bitirip aradan çıkartalım düşüncesi var. Aslında bernim fikrim Vertigolardan çok Marvel'a veya biraz daha popüler bir şeylere yönelmekte. Bakalım patronları ne kadar ikna edebiliriz!

doktor1881

Sn Çizgiliköstebek Dean'den alıntı yaptığım notun Türkiye'de gerçekleşme ihtimali varmıdır  ;D ;D

Gördüğümüz gibi Marvel, Star Wars çizgi romanları için kaliteli yazar ve çizerlerle çalışıyor. Ortaya başarılı işlerin çıkacağı rahatlıkla beklenebilir. Star Wars'un ilk sayısının 1.000.000 satış rakamını da geçtiğini belirtmekte fayda var.

köstebek

Ülkemizin nüfusu gözönüne alınırsa... olabilir tabii

ümitkr

Çizgiliköstebek, doktor1881 :) 1 milyon... Olsun inşallah...

Acı bir anımı paylaşmak istedim  :P

Fransızlarla ortak festival düzenlediğimiz dönemde bir çizgi roman yayınevinin dükkanına gittik organizasyon görevlisiyle. Unutmam tanıştırdım insanları. Gülüştük, konuştuk. Görevli raflarda duran türkçeleşmiş comicsleri gördü "Vaay, bunu da mı basıyorsunuz?" dedi. Yayınevi sahibi hemen "Basıyoruz, evet, hem ikinci baskıyı yaptık"dedi övünerek. Sonra da ekledi "İkinci bini satıyoruz şu anda". Fransız görevli "Harika, ikinci baskı, bizde bir milyon sattı bunun ilk cildi." deyiverdi. Hızını alamadı rafları saymaya başladı "Bu dört yüz bin, bu üç yüz bin..." bizim dile çevirmeyi unuttum bir ara. Daha doğrusu çeviresim gelmedi.

Ne basılırsa basılsın, satışların artması için hayli uğraşmamız gerekiyor, çok fazla hem de  :)

köstebek

Tex Maxi dağıtımı az sonra başlıyor... Civardaki gençleri hamallığa bekleriz

köstebek

Mart ayının ilk üç kitabı, Scalped 3, 100 Kurşun 3 ve Orfani 1'in mahalleye dağıtımı başladı...

doktor1881

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 07 Mart, 2015, 17:10:09
Mart ayının ilk üç kitabı, Scalped 3, 100 Kurşun 3 ve Orfani 1'in mahalleye dağıtımı başladı...
teşekkürler