Çizgi Düşler'den taze haberler

Başlatan HacıGeraltEmmi, 14 Eylül, 2012, 23:52:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

köstebek

Haftasonunun kitaplarını bir basalım, nisana bakarız....

Mrtekin

http://www.cizgidusler.com/#1308617731_1

Çizgi Düşler, Nisan ayını hafiften döndürmeye başladı.

Julia sevenler kavuşuyo.

Orfani 2 geliyo.

Lö Stori sevenler daha çok bekler.

They drew first blood...

haziran00

o çıkacak klasik Teksin kapağı benim için efsanedir, çocukluğumun kapağı :)

Mrtekin

https://m.facebook.com/cizgidusler

Nathan 18 ve Martin 2 çıkmış.

Legs bacımız ile Nathan'ın efsanevi öpüşmesini merak edenler, muradına erecekler :)
They drew first blood...

Animvader

Alıntı yapılan: Mrtekin - 02 Nisan, 2015, 08:25:40
https://m.facebook.com/cizgidusler

Nathan 18 ve Martin 2 çıkmış.

Legs bacımız ile Nathan'ın efsanevi öpüşmesini merak edenler, muradına erecekler :)

Abicim şurda zaten Nathan takip eden kaç kişiyiz, bari spoiler yazaydın :( :-[

NIC

Nathan 18 tek sayımı yoksa 3'lü mü?

abselemon

Tolga'nın yeni cildinin çıkmasına çok sevindim. Yavaş yavaş da olsa sona doğru gidiyoruz. Çizgi düşler kesintisiz yayınları ile gönlümde ayrı yerde. Julia ise ayrı bir teşekkür konusu.

haziran00

Alıntı yapılan: NIC - 02 Nisan, 2015, 09:19:25
Nathan 18 tek sayımı yoksa 3'lü mü?

3 sayı birden orjinal 100-101-102

Mrtekin

Alıntı yapılan: Animvader - 02 Nisan, 2015, 08:36:53
Abicim şurda zaten Nathan takip eden kaç kişiyiz, bari spoiler yazaydın :( :-[

Artık öpüşmeye de, Spoiler vereceksek, Animvader :)
They drew first blood...

caretta

Sayın Köstebek Teks'i iyice boşladınız.Ne taze haber var;ne yorum.Siz susunca ben de dilsiz oldum!

Kerimoğlu

İzmir TÜYAP'a yetişecek kitaplar kesinleşti mi? Bandrol sorunu çözüldü mü? İzmir TÜYAP tanıtımı neden yapılmıyor? İzmir İstanbul'a benzemez, tanıtım yapılmazsa hayal kırıklığına uğrarsınız ki bu bizi çok üzer. Facebook ve web'te tanıtım ve duyuruları artıralım lütfen.

köstebek

Alıntı yapılan: Kerimoğlu - 15 Nisan, 2015, 00:28:58
İzmir TÜYAP'a yetişecek kitaplar kesinleşti mi? Bandrol sorunu çözüldü mü? İzmir TÜYAP tanıtımı neden yapılmıyor? İzmir İstanbul'a benzemez, tanıtım yapılmazsa hayal kırıklığına uğrarsınız ki bu bizi çok üzer. Facebook ve web'te tanıtım ve duyuruları artıralım lütfen.

Bandrol sorunu dahi biliniyorsa, artık her şey biliniyor demektir... :)

üç gündür İlker'in yanına uğrayamıyorum, ama İzmir tanıtımına yüklenelim, haklısınız.

Not: Bandrol sorunu çözülmüştür herhalde...

Not2: Bandrol sorununun ne olduğunu merak eden varsa, onu da açıklarım...

rumar80

Abi zor satıyor diyorsunuz biliyorum ama renkli Dampyr okusak ya...

Mrtekin

Bandrol sorunu nedir? Matbaadaki kitaplara bandrol alınamaması mı?
They drew first blood...

köstebek

Alıntı yapılan: Mrtekin - 15 Nisan, 2015, 20:58:21
Bandrol sorunu nedir? Matbaadaki kitaplara bandrol alınamaması mı?

Mehmet Beyciğim,
siz de olmasanız kimse halimizi hatırımızı sormayacak.

Şimdi sorun şuydu: Devlet makamlarından bandrol alabilmek için gerekli evraklardan biri de gavur yayınevinden (telif sahibinden) gelen basım yoluyla çoğaltım izni belgesini (kısaca sözleşme deniyor) devletimizin görevli memuruna sunabilmek. Kitapların arkasına yapıştırılan o minik bandrolleri almak için, her kitap için tek tek kalınca bir evrak dosyası sunuluyor.  Bu evraklar, İstanbul'da (devletimize ait derin mahzenlerden birinde) bir yerde (kimbilir kaç yıllığına) biriktiriliyor; tahminen şimdiden acayip boyutlara ulaşmıştır...

Her neyse gavurdan gelmesi gereken sözleşme epey gecikmişti. (İtalya'dan internet üzerinden e-postakutumuza geliyor,ardından mahallemizdeki fotokopiciye gönderiliyor, orada üretilen "hard copy" İlker Bey tarafından büyük olasılıkla dizinin üstünde (uğur getirsin diye, totem yapıyor) imzalanıyor, sonra tekrar gavura gönderiliyor, orada adamlar tarafından imzalıyor ve buraya gönderiyor (bir kopyasını)... Böylece elimizde "ıslak imzalı" koç gibi sözleşmeniz oluyor. Bütün bu yolculuk süresinde  posta hizmetlerinin insafına kalmış bir haldeyiz. Bu tur 1 ila 2 ay arasında anca gerçekleşiyor...

Şimdi diyebilirsin ki, abi niye zırt pırt uğraşıyorsunuz, al bir yıllık, iki yıllık kitabı, rahat rahat takıl. O da başka bir sohbetin ve kaç ay sonra basacağın kitabın parasının 3'te birini hemen verebilirsin meselesinin konusu... Ya da "her ay 8, 10 kitap basmanın ne anlamı var, sözleşme yetişmiyor, b.k mu var. Sakin sakin ayda bir iki tane basın" şeklinde bir yaklaşımda bulun ve İlker Bey'in has adamı olarak yoluna devam et ...

Sonuçta, sözleşme geldi, İlker bandrolleri aldı... Macera devam ediyor.