Çizgi Düşler'den taze haberler

Başlatan HacıGeraltEmmi, 14 Eylül, 2012, 23:52:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

EyupAlyuz

Dampyr ve tolga konusunda sayın köstebek ne diyor acaba ?

köstebek

Her ikisine de devam edilecek, ama öyle çok sık basılacaklarını sanmıyorum.

Mrtekin

Abi, 2016 yayın planınızı hafiften çıtlatsanız? :)
They drew first blood...

köstebek

Çıtlatacak bir şey yok ki... Fumettilere Tex, Zagor haricinde düzensiz bir şekilde devam... Ardından da forza comics...

Şu anda bizimkiler dahil bütün yayınevleri durmaksızın comics teliflerine başvuruyor. Yani her şey basılabilir. Çünkü üretim sayısı artacak, ama ağırlık süperkahraman türünde tabii ki. Aklına gelen her şey çıkabilir (hem bizden hem etraftan), şaşırma.
Yayıncı beyler comics dünyasına tamamen bodoslama dalma peşindeler. Bir sürü seri, kahraman basılacak, satan devam edecek, satamayan yarım kalacak. Yani 16-25 yaş aralığı gençlerin dünyasını naklen izleyeceksiniz...

Nightrain

Yeni yılda alacağım 2 süper kahraman çizgi roman var: Batman ve GOTG. Vertigo ve Image serileri yine ilk tercihim olacaklar.

100 Kursun ve Scalped devam edecek mi? Aylardir ses yok. Iptal falan edildiyse bilelim.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

nikopol

Bir ara manga konusu mi acilmisti, yoksa aklimda yanlis mi kalmis?

darkwood

Alıntı yapılan: köstebek - 21 Kasım, 2015, 18:29:48
Çıtlatacak bir şey yok ki... Fumettilere Tex, Zagor haricinde düzensiz bir şekilde devam... Ardından da forza comics...

Fumettilerde bu düzensiz yayınlar içinde, bayağı zamandır ses çıkmayan Dampyr Özel, Başka Yerden Hikayeler ile Dragonero'nun yeni sayıları, yakın zaman yayın periodunuz içinde mevcut mu?
Darkwood Sakinleri..

V

Alıntı yapılan: nikopol - 21 Kasım, 2015, 19:08:46
Bir ara manga konusu mi acilmisti, yoksa aklimda yanlis mi kalmis?
Parasyte????
"İstemem,eksik olsun.."

OZAN BALIM

Şu yaştan sonra süper kahramanları imrenerek okuyamayacağıma göre okuyacak bir şey kalmadığında ve basılmış yeni fumetti de yoksa n'apayım acaba? Kitaplıkta binlerce fumetti duruyor, tekrar tekrar okurum herhalde...

labirent

Yeni çıkanlar İDEFIX 'de yine yok.

pizagor

Alıntı yapılan: köstebek - 21 Kasım, 2015, 18:29:48

Şu anda bizimkiler dahil bütün yayınevleri durmaksızın comics teliflerine başvuruyor. Yani her şey basılabilir. Çünkü üretim sayısı artacak, ama ağırlık süperkahraman türünde tabii ki. Aklına gelen her şey çıkabilir (hem bizden hem etraftan), şaşırma.
Yayıncı beyler comics dünyasına tamamen bodoslama dalma peşindeler. Bir sürü seri, kahraman basılacak, satan devam edecek, satamayan yarım kalacak. Yani 16-25 yaş aralığı gençlerin dünyasını naklen izleyeceksiniz...

Köstebek Ağabey, şu Comics talebinin adını doğru koyalım istiyorum..

Comics mi satıyor yoksa film-dizi-oyun uzantısı yan ürün olanlar mı? Sanki bu esas sürükleyiciler yoksa çizgiromanından da Türk piyasası için aşısı tuttu diyemiyoruz.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

siyahderikoltuk

Bu arada, bir aralar lafı geçen Magneto'nun akıbetinden haber varmıdır?

köstebek

Alıntı yapılan: pizagor - 22 Kasım, 2015, 22:50:04
Köstebek Ağabey, şu Comics talebinin adını doğru koyalım istiyorum..

Comics mi satıyor yoksa film-dizi-oyun uzantısı yan ürün olanlar mı? Sanki bu esas sürükleyiciler yoksa çizgiromanından da Türk piyasası için aşısı tuttu diyemiyoruz.

Yan ürünlerin çok daha şanslı olduğunu kabul etmek gerekiyor elbette

Mrtekin

Abi, günaydın,

Renkli Teks/ler, Tex Romanzi A Fumetti, Renkli Zagor ve 1 adet Tex Maxi alacağımız da var.
They drew first blood...

köstebek

Alıntı yapılan: Mrtekin - 23 Kasım, 2015, 09:17:43
Abi, günaydın,

Renkli Teks/ler, Tex Romanzi A Fumetti, Renkli Zagor ve 1 adet Tex Maxi alacağımız da var.

Tekin Bey,

Bildiğiniz gibi, bu yılın ikinci yarısında aylık Teksleri ayda 3'e çıkarma planımız vardı, ama çeşitli sebeplerden bunu şimdilik başarmadık, lakin zorlamaya devam ediyoruz. Bu cümleyi kurma amacıma gelince: Efendim, aylık serleri arttırma planı yapınca, bonelli Bey ile doğal olarak aylık serilerin teliflerine yüklendik ve maxiydi, renkliydi vs yan serileri (zaten basılacak sayılar çok az olduğu için)yeni yılın ilk aylarındaki partiye bıraktık. Demek istediğim şey, yan serilere ancak 2016'da yüklenebileceğiz; şu an için durum bu... Ama zaten yılın sonuna gelinmiş durumda, aslında tamamdır zaten birkaç ay içinde sıra onlara gelecek şekilinde bir cümle kurup konuyu bu kadar uzatmama şansım da vardı, lakin uzun bir cümle kurayım dedim...