Çizgi Düşler'den taze haberler

Başlatan HacıGeraltEmmi, 14 Eylül, 2012, 23:52:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

altay1944

köstebek bey 12 gündür tık yok ...ses verin yenilerden bir şey yok mu?
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

köstebek

Alıntı yapılan: altay1944 - 18 Şubat, 2016, 11:34:04
köstebek bey 12 gündür tık yok ...ses verin yenilerden bir şey yok mu?

Yenilerden ne kastettiğini anlamadım, ama bu ay silme fumetti bastık. silme dediysem 4 tanecik :).
Okumalarını yapıp içeriye gönderdiğim birkaç fumetti daha var, ama onların akibeti hakkında bilgi sahibi değilim, henüz.

comics grubundan pek haz etmediğini düşünüyorum, o yüzden konuyu fumetti üstünden anlatıyorum. Kısaca bizde fumetti azalacak, seyrekleşecek, comics miktarı artacak; şu aralar da bu dönüşümün hazırlıkları yapılıyor. Yani batı cephesinde seni sevindirip heyecanlandıracak pek bir şey yok. Fumetti adına küçük küçük çatışmalarla ilerliyoruz, o kadar...

-brendon-

Brendon, injustice3, zagor özel, ufukta gözükürmü ?

çizgidüşler

Merhaba,

Arkadaşlar Zagor Özel ülkemizde ikili olarak basılıyor ve en son Speciale 25-26 yı basmışız. İtalya'da Speciale 27 Mart 2015 te basılmış ve Speciale 28 de Bonelli'nin periyoduna göre Mart 2016 da basılacak. Yani kitap henüz İtalya'da dağıtılmamış veya yeni dağıtılıyor.

Injustice 3 (yıl 2 cilt 1) geçen ay basıldı zaten. Injustice 4 için sizce de biraz erken değil mi? Söyler misiniz ülkemizde kaç comic serisi bir aylık periyotla basılıyor?

Sizce de bu talepleriniz artık biraz aşırıya kaçmıyor mu? Henüz orjinali çıkmamış kitapların (Zagor), zaten yayınlanmış olan kitabın (Injustice), zarar ettiğini ve çok seyrek basacağımızı söylediğimiz kitabın (Brendon) ne zaman çıkacağını soruyorsunuz. Söyler misiniz daha telifini bile almadığımız kitap için nasıl doğru bir baskı tarihi verebiliriz? Ya da internette Sergio Bonelli nin sitesine girip rahatlıkla çıkmadığını görebileceğiniz kitabın ne zaman çıkacağını bize sormak biraz işin kolayına kaçmak olmuyor mu?

-brendon-

Zagor özel hakkında sölediklerinizde haklısınız araştırmalıydım.İnjustice için ise 1ve 2 ci ciltleri peşpeşe çıkardığınız için sordum,peşine gelir mi acaba diye.Brendon da ise arz talep meselesi tabi satmiyor dediniz tamam 30 lira indirimsiz dediniz tamam ama son cildin bazı sayfalarının arkalı önlü birbirine geçtiğinide bi zahmet siz bakın tabi zaten gönülsüz basıyorsunuz onada bişe diyemeyiz dimi?İnjustice 1in 192 sayfa 30 lira İnjustice 3 144 sayfa 30 lira aradaki sayfa farkı onuda döviz kuruna bağlıyalım.Ben birdahada size soru sormam ha sizin için çok mu önemli deil tabiki,Bu fiyat farklarına rağmen alacağımı daha öncede yazdım ve saygılı bi şekilde eleştirdim.

tulgan

Alıntı yapılan: -brendon- - 19 Şubat, 2016, 13:03:28
Zagor özel hakkında sölediklerinizde haklısınız araştırmalıydım.İnjustice için ise 1ve 2 ci ciltleri peşpeşe çıkardığınız için sordum,peşine gelir mi acaba diye.Brendon da ise arz talep meselesi tabi satmiyor dediniz tamam 30 lira indirimsiz dediniz tamam ama son cildin bazı sayfalarının arkalı önlü birbirine geçtiğinide bi zahmet siz bakın tabi zaten gönülsüz basıyorsunuz onada bişe diyemeyiz dimi?İnjustice 1in 192 sayfa 30 lira İnjustice 3 144 sayfa 30 lira aradaki sayfa farkı onuda döviz kuruna bağlıyalım.Ben birdahada size soru sormam ha sizin için çok mu önemli deil tabiki,Bu fiyat farklarına rağmen alacağımı daha öncede yazdım ve saygılı bi şekilde eleştirdim.

Injustice 3, yani 2. Yıl Cilt 1, Ankara Fuarı'na çıktı, yani çıkalı 1.5 ay oldu. Sürekli alışveriş yaptığınız site ya da dükkanda yoksa, onlarla ilgili bir sorun olabilir çünkü dağıtımı yapılalı çok oldu. Kastettiğiniz 4. cilt, yani 2. Yıl 2. Cilt ise, onun çıkması da çok uzak günlerde değil ama her ay bir cildin çıkması gibi bir durum da söz konusu değil.

Eğer elinizde baskısı hatalı bir Brendon cildi varsa lütfen bize geri gönderin, size hatasız bir tane gönderelim.

"Bir şey diyemezsiniz" yazmıyor?

-brendon-

Brendon hatalı basımı demicektim ama öle bi giriş yaptınız ki sölemek zorunda kaldım değiştirmeye niyetim yok öle kalcak sağolun.İnjustice ile yazdıklarımla sizin cvp verdikleriniz yuzde 70 tutmuyor.1 ve 3 arasında 48 sayfa fark var fiyat aynı.1 ve 2 peşpeşe çıkardınız 3ün peşine 4 nezaman çıkar diye sordum sorduğuma pişman ettiniz,sölediğim gibi daha soru yok neyi nezaman hangi sıklıkta çıkaracagınıza siz karar verirsiniz,istediğiniz fiyatıda etikete koyarsınız.
Saygılar

tulgan

Alıntı yapılan: -brendon- - 19 Şubat, 2016, 13:43:51
Brendon hatalı basımı demicektim ama öle bi giriş yaptınız ki sölemek zorunda kaldım değiştirmeye niyetim yok öle kalcak sağolun.İnjustice ile yazdıklarımla sizin cvp verdikleriniz yuzde 70 tutmuyor.1 ve 3 arasında 48 sayfa fark var fiyat aynı.1 ve 2 peşpeşe çıkardınız 3ün peşine 4 nezaman çıkar diye sordum sorduğuma pişman ettiniz,sölediğim gibi daha soru yok neyi nezaman hangi sıklıkta çıkaracagınıza siz karar verirsiniz,istediğiniz fiyatıda etikete koyarsınız.
Saygılar

Pişman olmanızdansa sorunuza cevap verme gayretindeyim.

"İnjustice 1in 192 sayfa 30 lira İnjustice 3 144 sayfa 30 lira aradaki sayfa farkı onuda döviz kuruna bağlıyalım" yazmışsınız ve bu doğru, tam olarka bu yüzden bu fiyatı böyle? Yayın periyodu ile ilgili de her ay 1 cilt çıkması söz konusu değil, zaten istesek de mümkün değil bu.

Başka sorunuz varsa, yardımcı olmaya çalışayım. İkinci de tutturduğumu düşünüyorum :)

afu

Yaklaşık 20 adet çizgi roman kahramanı (yan serileri hariç) yayınlayan ve de çoğunluğu Bonelli olan ve de son 5 senede artan grafiğiniz bizleri de gaza getirip sizden sürüyle isteklerde bulunmamıza neden oluyor  ;D

Haliyle sorularımız da olacak. Bugün Bonelli yayını deyince ilk siz aklımıza geliyorsanız, neden italyan sitesinde araştırma yapim, direkt size sorarım. Sonuçta siz bizden daha çok takip ediyorsunuzdur. (Bu arada keşke bu güncel haberleri sitenizde de türkçe yayınlasanız  ::) )

Kasımda injustice 1 çıktı. Peşinden 2, Ocakta 3. cilt. Demek her ay comics çıkabiliyormuş  ;D
O zaman 4. cildi de şubatta çıkarsanız? Mart ve Nisanda da birer cilt sonra inanın sormayız bi daha. (ya da 2 ayda bire de el sıkışabiliriz  ;) )

-brendon-

Tulgan bey nazik cvplarınız için teşekkür(ilk yazan arkadaş gibi çıkış yapmadınız).Afu bey sizede desteğiniz için teşekkürler fumetti okuyanlar birbirini kollar :)

Animvader

Şu forumda çıkan kitaplara para yetiştiremeyen, özellikle son fuarda çıkanları bile daha tam alamadık, aldıklarını da okuyacak zaman bulamayan bir biz varız galiba  :D Herkes habire bir şeyler ne zaman çıkacak diye soruyor  :)

afu

Alıntı yapılan: -brendon- - 19 Şubat, 2016, 14:02:44
Afu bey sizede desteğiniz için teşekkürler fumetti okuyanlar birbirini kollar :)

şimdilik kahramanlar havada uçuşuyor ama ileride yine kendi kıtamız ile başbaşa kalacağız.  ;)
bugünler geçecek. istedikleri kadar yeniden doğsunlar  :D

çizgidüşler

İşte farkına varılmasını istediğimiz şeylerden biri de bu. Sürekli "Şunu basın!" "Bu niye gecikti?" "Şu ne zaman çıkacak?"... sorularına maruz kalıyoruz.

Tam saymadım, ama büyük ihtimalle Türkiye'de en fazla farklı title/seri devam ettiren yayıneviyiz. Bunların hepsini birden -tüm maddi etkilerine rağmen- devam ettirmeye çalışıyoruz. Tüm bu serileri herkesin istediği kadar hızlı basmaya kalkarsak ayda 20-30 kitap çıkarmamız gerekir ki bu şu şartlar altında imkansız.

Sizin de belirttiğiniz gibi şu an bile kontrolde zorlanıyoruz anlaşılan ki Brendon'da bahsettiğiniz aksaklıklar oluşmuş. Bunun sebebi baskıyı kontrol etmeye fırsat bulamayıp eforu yeni kitap çıkarmaya harcamamız. Yeni kitap çıkması konusundaki baskınız arttıkça kaliteyi arttırmaya zaman bulamıyor ve bu sonuçlarla karşılaşıyoruz.

Lütfen biraz anlayış gösterin; hepinizin isteklerini birden gerçekleştirmemiz imkansız.

Son üç konu;
"... tabi zaten gönülsüz basıyorsunuz onada bişe diyemeyiz dimi?"
Bu konuda tamamen hatalısınız. Eğer gönülsüz olsaydık Brendon 12 tane çıkmazdı. Brendon'un tarafımızdan basılan her kitabu şu an zararda. Gönülsüz olsaydık bu sayı ikiyi geçmez, 3. kitapta bırakırdık seriyi. Kendinizi bizim yerimize koyun; her birinden birkaç bin lira zarar etmenize rağmen inatla 12 kitap basıyorsunuz ve sonra insanlar çıkıp sizi "zaten gönülsüz basıyorsunuz" diye suçluyor. Eğer hala böyle tepki alıyorsak anlaşılan biz salakmışız, boşuna insanlar okumak istiyor, bizim de okumaktan zevk aldığımız bir seri, bırakmayalım diye düşünmüşüz. Nasıl olsa değeri bilinmiyor, bırakalım gitsin, en azından paramız cebimizde kalırdı. Siz bir cilt Brendon okumak için 30 TL verince şikayet ediyorsunuz, biz ise o cildi okumak için 2000-3000 TL ödüyoruz ve karşılığında ise sürekli eleştiriliyoruz.

...Ben birdahada size soru sormam ha sizin için çok mu önemli deil tabiki,...
Bir hatalı düşünce daha. Yazdıklarımdan bunu annlıyorsanız çok kötü. Bize soru sorulmasına değil gereksiz soru sorulmasını eleştiriyorum. Soru sormak en doğal hakkınız, elimizden geldiğince bu sorulara cevap vermeye çalışıyoruz zaten. Ama zaten bildiğiniz veya bize sormadan rahatlıkla öğrenebileceğiniz şeyleri işin kolayına kaçıp bize -hesap sorar gibi- sormanızı eleştiriyorum. Mesela soru; " Zagor Almanak baharda 2 sayı çıkmış olacak, bu yıl içinde basma planınız var mı? " şeklinde olsa idi alacağınız cevap; " Evet geçen hafta Bonelli'ye gönderdiğimiz teklifte Zagor Speciale 6 da var ve sözleşme onaylandıktan sonra büyük ihtimalle yaz sonu; sonbahar başı gibi çıkmış olacak. " olurdu. Cevap verirken yanlış anlaşılmamak ve yanlış bilgi vermemek için defalarca düşünüyoruz, aynı hassasiyeti soru soranlardan da beklememiz en doğal hakkımız bizce.

...İnjustice 1in 192 sayfa 30 lira İnjustice 3 144 sayfa 30 lira aradaki sayfa farkı onuda döviz kuruna bağlıyalım...
Yayınevi olarak son iki senedir zam yapmadık. Marvel/DC kitaplarımıza bakarsanız genel olarak, 144 sayfa civarına kadar 25-27 TL, 160 sayfa ve üzerine 30 TL gibi bir satış fiyatı koyuyorduk. Yılbaşında çoğu yayınevi gibi biz de zam yaptık ve bu rakamları 30 ve 34 TL gibi bir seviyeye çektik, yani 2 yılın sonunda yaklaşık %10 gibi bir zam uyguladık. Injustice 1 zamdan önce eski fiyat politikasıyla 30 TL etiketle çıktı, Injustice 3 ise zam sonrası yeni fiyatlandırma ile 30 TL ye çıktı. Injustice 1 yeni baskı yapıldığında 30 TL olmayacak ve o da zamlanacak. Mesela aynı durum Zagor Maxi lerde de var. 7 ve 8. ciltlerin fiyatları birbirinden farklı. Kısaca aslında madalyonun diğer tarafından bakarsanız Injustice 3 pahalıya çıkmış değil, Injustice 1 olması gerekenden ucuza çıkmış durumda ve bu da 2 aylık bir süreç değil 2 yıllık bir süreç. Kitap fiyatlarının ülkemizde genel olarak yüksek olması konusunda haklısınız, ama maliyetler bizi de bağladığı için bu konuda size hak vermek dışında birşey yapmamız mümkün değil. Ama 2 yılın sonunda yeni yayınlara %10 gibi bir zam yapılmasını eleştiriyorsanız bence yaptığınız şey haksızlık. Son 2 yılda bu oranda zamlanmayan -belki maaşlar dışında- bir şey var mı?

NOT: Eğer Brendon'da baskı hatası varsa lütfen getirin kitabı değiştirelim.

pearl jam

peki scalped ne zaman çıkacak ?

şaka şaka  ;D

köstebek

Yan not: Elinizdeki Brendon'lara hatalı veya değil, iyi bakın, defalarca okuyun onları, ezberleyin, hatmedin. Yeni bir Brendon'ın çıkmasına uzun, upuzun aylar, benden söylemesi.