Çizgi Düşler'den taze haberler

Başlatan HacıGeraltEmmi, 14 Eylül, 2012, 23:52:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Zamaninda ben de "Vertigo larin kağıdı diger comicslerden neden farklı" diye bi soru sormuştum, atarli cevaplar yazmisti sağolsun. O yüzden takma kafana brendon.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

tulgan

Alıntı yapılan: Nightrain - 19 Şubat, 2016, 18:44:12
Zamaninda ben de "Vertigo larin kağıdı diger comicslerden neden farklı" diye bi soru sormuştum, atarli cevaplar yazmisti sağolsun. O yüzden takma kafana brendon.

bunları "atarlı" sınıfına sokmak ne kadar doğru bilmiyorum.

Evet, mümkün olduğu kadar her şeye cevap veriyoruz ama çoğunluğu tatmin edemediğimiz, 20 kitabın her detayını versen hemen altına 21.'nin ne zaman çıkacağına dair soru geldiği bir ortamda arada sırada elektriklenmek normaldir bence :)

hepimiz günlük işlerimizin yanı sıra çizgi roman sevdamızın peşinde koşuyoruz, bu çizgi romanların kütüphanemizde yer almasına en az sizin kadar mutlu oluyoruz.

olur arada sırada böyle, büyütmenin gereği yok bence :)

DAMPYR

Alıntı yapılan: köstebek - 19 Şubat, 2016, 16:48:25
Lucas'ı başlatmak için önümüzdeki yaz mevsiminin geçmesini bekliyoruz. Belki ortalıkta fumetti açlığı baş gösterir de sonbahar mevsimiyle bir istek bir açlık oluşur düşüncesiyle. Ama görünüşe göre bizimki fakir avuntusu gibi bir şey.
bu sözlerden anladığım kadarıyla Fumettiler eski ilgiyi görmüyor galiba.Neyse inşallah Lukas piyasaya yeni bir soluk getirir.Bakalım bekleyip göreceğiz hepbirlikte.başlayıp yarıda bırakmak yok ama... ::) :o :D

köstebek

Alıntı yapılan: altay1944 - 26 Şubat, 2016, 15:08:25
İçimiz dışımız tex doldu 5 sayılık yeni bir serimiz oldu...Sonrasında italyayı yetişiriz.Şimdi merak ediyorum...Şu texler zagorlar italyayı yetişince  neler olacak.Dilerim sıra benim nathanlara julialara brendonlara gelir.Neyse tex severler için sevindim.

Altay Bey, zaten önümüzdeki yıl, ülkemizdeki fumettiler için çok önemli bir dönüm noktası olacak...

sizin de söylediğiniz gibi, belirli serilerin sonu geliyor, hem bizde hem de Lal'de: Mr. No ve MM aylık sayılarının yanında  Teks'in yeni serileri vs bitiyor. Zaten teksas tommix, swing gibi serileri toparlayıp bir kenara kaldırdık... Kalıyoruz bir tek Zagor aylık ve Teks klasiklere... Bu durum iki sonuç doğurur: Fumetti okurları belli bir parasal rahatlamaya girer, ya karnım tok benim deyip eldeki eski kahramanlarını döne döne okur ve parası cebinde kalır; ya da ufak ufak dikkatini diğer onlara göre yeni ve acayip fumettilere çevirir.
Bakalım hep birlikte göreceğiz

Nemo

Mister No sene sonu bitecek. Martin'de italya'yi yakalayacagiz. Boylece 2 ayda 1 sekline donecek. Ken Parker'in bitmesine az kaldi. Az kaldi derken 4-5 yil falan :) Teks aylik seride keza cok yaklastik italya'ya.
Sonrasinda geri kalan fumettilere agirlik verilebilir belki...insallah...
Özel Alfa Ajanı

rumar80

En azından her ay yine de bir adet Tex yeni seri okuyabilir Tex severler
   Mr No tamamen bitti. Yani Lal son sayıyı bastıktan sonra bir tarih kapanmış olacak.
   Martin Mystere galiba hala devam ediyor ama bildiğim kadarıyla iki ayda bir. O zaman iki ayda bir de olsa Martin okuma şansı olacak. Tabi yeni serileri ne kadar iyi buluyorsunuz bilmem.
   Kısaca yine en şanslı olanlar Tex okurları

Peki konu açılmışken... Lal ' in planları hakkında bilgisi olan var mı?  Klasik seriler bitti. Mr No bitiyor.  Martin'in durumunu konuştuk.  Elinde bir Zagor yeni seri bir de Dylan Dog var her ay çıkarabileceği.  Var mı B planları?

altay1944

Alıntı yapılan: rumar80 - 26 Şubat, 2016, 15:47:06
  En azından her ay yine de bir adet Tex yeni seri okuyabilir Tex severler
   Mr No tamamen bitti. Yani Lal son sayıyı bastıktan sonra bir tarih kapanmış olacak.
   Martin Mystere galiba hala devam ediyor ama bildiğim kadarıyla iki ayda bir. O zaman iki ayda bir de olsa Martin okuma şansı olacak. Tabi yeni serileri ne kadar iyi buluyorsunuz bilmem.
   Kısaca yine en şanslı olanlar Tex okurları

Peki konu açılmışken... Lal ' in planları hakkında bilgisi olan var mı?  Klasik seriler bitti. Mr No bitiyor.  Martin'in durumunu konuştuk.  Elinde bir Zagor yeni seri bir de Dylan Dog var her ay çıkarabileceği.  Var mı B planları?

Lal kitaptan Ayşe zaimoğlu ile mailleşmiştim ama ser verdi sır vermedi...Beklediğim birkaç fumetti var.Bu hızla çizgidüşlerin basması zor .O serileri basıp basmayacaklarını sormuştum...cevap...gelmedi.sadece dilek ve temnni..
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

köstebek

Altay Beyciğim,

kitapların basılmasını sağlayan güç, okurların sayısıdır. Gamlı Baykuş kimliğine bürünmeyi hiç istemem, ama ülkemizdeki fumetti okurlarının sayısını arttırmayı bir türlü başarmadığımıza göre, en azından eldeki fumetti okurunun dikkatini yeni kahramanlara çekmeliyiz. Bunu başaramazsak, fumetti basmaya kalkışacak yayınevini bu topraklarda bulmak epey zor görünüyor...

caretta

Köstebek Bey yeni fumetti derken neleri kastediyorsunuz?Sizin yayınlardan Brendon,Saguaro ve Scalped'ı denedim.Hiçbirini sevmedim.Blueberry 'den
hiçbir haber yok.Buddy Longway,Durango onlar da kayboldu gitti.Ken Parker'in special sayıları var.Western türü fumetti olarak aklıma Kit Taylor
geliyor.Lal Kitap Kit Taylor'a el atar mı acaba?Keşke!

Mrtekin

Abi; Lucas ve Ada'm Wild'i kastediyorlar ama onlar da tutmaz zaten, zor.

Teks ve Zagoru merkeze alıp; Comics ve Manga destekli, çok açılmadan ve realist bir (en fazla ayda 4 kitap) strateji çalışır mı?
They drew first blood...

köstebek

Alıntı yapılan: Mrtekin - 26 Şubat, 2016, 18:47:13
Abi; Lucas ve Ada'm Wild'i kastediyorlar ama onlar da tutmaz zaten, zor.

Teks ve Zagoru merkeze alıp; Comics ve Manga destekli, çok açılmadan ve realist bir (en fazla ayda 4 kitap) strateji çalışır mı?

Tam olarak onları değil, yeni kuşak fumettilerden bahsetmiştim, genel anlamda.

Baytekin, zaten mevzu o strateji üstüne dönüyor, ama bu fumettinin tamamen Teks ve Zagor'a sıkışması anlamına geliyor. Genç fumetticiler huzursuz

rumar80

Tex ve Zagor'un çevresine bir Dampyr bir de farklı bir şey koy tamamdır.
Nathan'dan bahsetmiyorum çünkü o kapalı devre satılıyor zaten

Mrtekin

Alıntı yapılan: köstebek - 26 Şubat, 2016, 21:01:56
Tam olarak onları değil, yeni kuşak fumettilerden bahsetmiştim, genel anlamda.

Baytekin, zaten mevzu o strateji üstüne dönüyor, ama bu fumettinin tamamen Teks ve Zagor'a sıkışması anlamına geliyor. Genç fumetticiler huzursuz

Hangi yeni kuşak, Abi? İçlerinden genç fumetticilere en iyi hitap edebilecek "Orfani"'yi aldınız, o bile olmadı. Bağımsızlardan en iyisi olan "Le Stories"' e girdiniz, çok mu kıymeti bilindi. Morgan Lost mu, yoksa diğerleri mi satacak yani?

Suç sizde değil; niye bu kadar zorluyorsunuz, anlamıyorum, bırakın gitsin. Kendinizi zorlamayan; satış odaklı ve dar kapsamlı bir strateji çizip; satmayanların zararını kapatmaya odaklanın.

İnşallah; Teks planlaması gibi güzel bir Comics ve Manga planlamanız olur. Dört gözle bekliyoruz ÇD'deki gelişmeleri.
They drew first blood...

xmenac

Köstebek Abi, tirajından memnun olmadığınız ciltleri bir arada satışa sunsanız satış adetlerinde bir değişiklik olmaz mı acaba?

Örneğin 3 sayı bir arada Nathan yerine; 1 Nathan, 1 Dampry, 1 Brendon içeren bir cildi aynı fiyata sunsanız serilerden birini takip edip diğerini almayan kişilerin katkılarıyla istenen tirajlara ulaşılması daha kolay olmaz mı?  Tam tersine satışların düşme ihtimali de söz konusu olabilir tabii. Telif anlaşmaları bu tarz değişikliklere izin veriyor mu onu bilmiyorum.

Görsel olarak mevcut yapıyı değiştirmemek adına ciltler birbirinden ayrı olarak fakat tek ambalajla da sunulabilir belki.

hanac

Konu Teks özel serinin dışına çıkmış ama güzel bir yere gitmiş.

Bence Çizgi Düşler mangaya giriş yapmakta çok geç kaldı.

Artık bu yıl bir manga yayınına geçilmeli.

Benim istediğim ÇD nin devamlı vertigo serileri yayınlaması idi.

Ama orada da satışlar istedikleri gibi olmadı ve bu yüzden çok hız kestiler.

Xmenac'ın üstteki mesajdaki önerisi çok güzel.

Dampyr-Brendon-Nathan aynı ciltte, vallahi denemek lazım.