Çizgi Düşler'den taze haberler

Başlatan HacıGeraltEmmi, 14 Eylül, 2012, 23:52:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Sayın tulgan Büyülü Dükkan'a destek vermenize hiçbir lafım yok.

Kendi facebook sayfanızda  bu yeni çıkan Teks'i ön ve arka kapakları ile yayınlamanız da uygun olmaz mı?

tulgan

Alıntı yapılan: caretta - 30 Nisan, 2016, 21:13:37
Sayın tulgan Büyülü Dükkan'a destek vermenize hiçbir lafım yok.Kendi facebook sayfanızda  bu yeni çıkan Teks'i ön ve arka
kapakları ile yayınlamanız da uygun olmaz mı?

O şekilde de duyurulacak zaten.  Fumettileri Ümit Bey söylediğiniz şekilde duyuruyor.

Benim bu forumla sorunum hemen "sıfır çektiniz," "aciz" gibi saldırgan tavırla yorum yapılması. Aynı saldırganlıkla cevap versek de vermesek de sıkıntı yaşıyoruz. Mesela ben hayatımda çizgidüşler kadar sabırlı olmadım, bu sebeple izmir fuarı başlığındaki tartışmadan da özellikle uzak durdum.

Bizden saygı istiyorsunuz. Ancak saygı karşılıklıdır. Bu sitedeki bu tavırlar sebebiyle üyeleğimi silmek de istedim, sevgili hanac abimiz izin vermedi.

Ancak bazen ateşe ateşle karşılık vermemek gerçekten zor oluyor.

Saygılar.

sd

forumun 8 yıllık üyesiyim dursar ve sardur olarak.
Forumumuzda son durum okuyucu sinirli, satıcı daha da sinirli ,yayınevi en sinirli
Ülkemizin içinde bulunduğu durum içerisinde bel ki en normali bu
Ancak bu kaderimiz değil beyaz bir sayfa ile sen beni bırakıp biz olmayı deneyelim derim
Sayın köstebeğin de güzel üslubu ile ilk haberi vermesini temenni ederim.

afu

Alıntı yapılan: caretta - 30 Nisan, 2016, 21:13:37
Sayın tulgan Büyülü Dükkan'a destek vermenize hiçbir lafım yok.Kendi facebook sayfanızda  bu yeni çıkan Teks'i ön ve arka
kapakları ile yayınlamanız da uygun olmaz mı?

25. sayının arka kapağı "Nisan çizgi roman" listesine eklenmiştir.

not: 26. sayıyı da ben duyurayım bari Çizgi Düşler  ;D ne dersiniz?

maeglin

Ben de forumun yeni üyelerindenim ama biraz fazla saldırgan tavır gösteriliyor sanırım yayıncılara ve satıcılara. Kişisel bir probleminiz var ise bilemem fakat yine de burada yazılan her şeyin, şahsi olduğunu yayıncıların ya da diğer kişilerinde bilmesi gerekiyor. Söylenen her söz topluluğu yansıtmıyor sonuç itibariyle.

nicholaihel

Yeni basım normal ve sert kapak Daytripper internet semalarında görünmedi hala?

Animvader

Bazı küçük noktalara takılıp buradaki değerli yayıncı ve çalışan arkadaşlara direk yüklenmeyelim, mesela Caretta abi "Ölüm Putla..." yazıyor demişsin halbuki iki fotoğraf aynı anda atıldığı için facebookta oyle gözüküyor, fotoğrafın üstüne basınca zaten tam sayfa kapak "Ölüm Putları" olarak açılıyor.

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

tulgan

Alıntı yapılan: Nightrain - 01 Mayıs, 2016, 17:46:12
O değil de, Scalped ne alemde?

Yeni cildi Jbc ve Arka Bahçe ortak yayınlayacak, şömizini de Gerekli Şeyler bastıracak.

tommikser

Jbc yayınlasa yeter veya siz yayınlamayın da kim yayınlarsa yayınlasın >:(

tulgan

Alıntı yapılan: tommikser - 01 Mayıs, 2016, 19:31:13
Jbc yayınlasa yeter veya siz yayınlamayın da kim yayınlarsa yayınlasın >:(

Kısa bir süre kendisiyle yüz yüze görüşeceğiz, bu talebinizi mutlaka ileteceğim sayın Tommikser. Gerçi siz kendiniz de iletebilirsiniz?

Sakızlı Ohannes Paşa

Yazmayim yazmayim diyorum da tutamiyorum kendimi. Jbc yayinlasinmis. Jbc yetkilileri bunu yanlis anlamasin. Benim sozum Jbc'ye degil ama sacma sapan onyargilar var. Ben henuz Jbc'nin cikacak dedigi tarihte cikan bir cizgi roman gormedim. Jbc olsa Cizgi Dusler'in yerinde Scalped simdiye bitecekti sanki. 2 cilt bile goremezdiniz.

Dedigim gibi Jbc'ye lafim yok. Yayin periyodu konusunda kimseye laf soylemeyecegim artik. Bir suru degisken var aksakliga sebep olabilecek. Ama kimse kusura bakmasin ben ikiyuzluluge tahammul edemem. Cizgi Dusler'i elestirmis olmak icin elestirmeyin.

yalcinerol345

İlle kusur aranmak istenirse her yayınevinde mutlaka bulunur.Bence amaç kusur bulmak olmamalı.Kendi adıma Çizgi Düşler'in yayınlarından ziyadesiyle memnunum.

tommikser

Gençler bu ergen muhabbeti çok canımı sıkıyor.Habire laf sokmaya çalışmalar falan.Dikkat edin forum yönetimi olarak bu muhabbete girmiyoruz.Birbirinize söyleyeceğiniz şeyleri iyi seçin bizi bu gereksiz muhabbete karıştırmayın.

rumar80

Arkadaşlar ne oluyor? Neyin meselesini yapıyorsunuz anlamıyorum.
   Olayın başlangıcına gelirsek; forumda ciddi bir Tex fanatiği olan Caretta abimiz, ki kendisinin yazılarını okursanız Çizgi Düşler'e yaptığı desteği görebilirsiniz, Facebook'ta gördüğü reklamı yanlış anladığı için bir sitemde bulunmuş. Doğrudur ya da yanlıştır tartışmıyorum. Zaten Animvader hatayı yazısı ile düzeltmiş. Bunun üstünden başlayarak gelişen muhabbet ise tamamen kontrol dışı. Bir kişi üzerinden giderek foruma yüklenmek ve "Tartışmadalyon" diye lakapta bulunmak, buna benzere söylemlerde bulunmak ne kadar doğru isterseniz tartışalım. Ayrıca forum bir şahıs değil, bireylerden oluşan bir topluluk. Bu topluluğun yazışmaları konusunda tek kural seviyenin düşmemesi, ki bu konuda defalarca müdahale edilmiştir. Ama koca koca adamlara "onu yazma" "bunu şikayet etme" diyemeyiz.
   Yayınevleri hakkında bazen gerçekten HAKSIZ yorumlar yapılıyor. Doğru. Ama bu yazılanlar sizce GERÇEKTEN bu forumun düşüncelerini mi ifade ediyor? Gerçekten öyleyse bu forumun gücünü biz hafife alıyoruz demektir. Yapmayın arkadaşlar. Biz yazıyoruz diye kimse bir çizgi romanı almaktan vazgeçecek değil ya. Bu forumda eleştirinin olduğu gibi övgülerin de olduğunu unutmayın. Ne olur biraz geriye bakın da hangi çizgi romanlar için neler yazılmış bir okuyun. Sonra da elinizi vicdanınıza koyun.
    İzmir fuarı konusu kapandı derken tekrar açmaya kalkmak, Scalped'i soran bir üyeye dalga geçer gibi "JBC ve Arka Bahçe ortak basacak" diye bir yorumda bulunmak, sonra madur edebiyatına girmek, ayrılacaktım da ikna edildim demek.... Bırakın bunu canım.
    Bu arada Scalped'e verilen "cevaba" verilen "Siz yayınlamayın da kim yayınlarsa yayınlasın" cevabı da en az öncekiler kadar gereksiz ve asabi. Her kızdığımızda birbirimize laf sokacaksak neden buradayız? Her yayınevinin yaşadığı zorluklar olabilir. Olacaktır da. İki taraf ta bu anlarda serin kanlılığını korumalı. Konu çizgi romanı tartışmaktan başka yerlere çekilirse forumun amacı da ortadan kalkar. Benim bildiğim bu forum çizgi roman okuyucusu ile yayınevi arasında bağlantı kurmak, çıkan, çıkacak ya da Türkiye'de yayınlanmayacak çizgi romanlar hakkında paylaşımda bulunmak. Okuyucu bazen soruları ile yayınevini "boğabilir" doğru, ama bunun ardında GERÇEKTEN bir art niyet olduğuna yönetim olarak inanmıyoruz. Böyle bir durumda müdahale etmekten de çekinmeyeceğiz. Ayrıca yayınevlerinin forumdaki temsilcilerinin de forum ile ilişkilerinin kötü olduğuna inanmıyorum. Bir sorun olduğunda "ÜSLUBU" ile gereken itirazlarını yapmaktalar.
   Sözün özü:  BİR DURUN! Yalçınerol345 çok güzel özetlemiş: Bahane bulmak kolay. Yapıcı olmak zor. Bırakın keyfimizi çıkaralım. Yapıcı olalım. Çizgi roman okuyalım.
    Sevgiler.