Çizgi Düşler'den taze haberler

Başlatan HacıGeraltEmmi, 14 Eylül, 2012, 23:52:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tulgan

Alıntı yapılan: rumar80 - 01 Mayıs, 2016, 20:46:21

İzmir fuarı konusu kapandı derken tekrar açmaya kalkmak, Scalped'i soran bir üyeye dalga geçer gibi "JBC ve Arka Bahçe ortak basacak" diye bir yorumda bulunmak, sonra madur edebiyatına girmek, ayrılacaktım da ikna edildim demek.... Bırakın bunu canım.

Dalga geçmek yok, duymak istenileni söylemek var. Madur edebiyatı da değil, gerçekler hepsi. Şahidim de bizzat hanac abidir. Hayatımda yapmadımda madur edebiyatı yapmadım.

Yazınızın geri kalanına olduğu gibi katıldığım için tommikser'in kendi başlattığı ve şimdi de sıkıldığını söylediği "ergence laf sokmalar" konusuna cevap vermiyorum.

Saygı karşılıklıdır.

İyi akşamlar.

Animvader

Yani forumda maalesef son zamanlarda konuşmaların çoğu ne basılacak, kim neyi niye basmamış, geç basmış, kötü basmış ekseninde ilerliyor.Bazı eski üyeler dışında ne okuduğunu yazan var, ne bizlere yeni bir şeyler tanıtan, ne farklı bir konuda yorum-eleştiri getiren.Çizgiroman ve kültür forumundan Matbaa ve Basım Yayın Dağıtım forumuna doğru evriliyoruz yavaştan. :(

mrex

Alıntı yapılan: Animvader - 01 Mayıs, 2016, 21:43:23
Yani forumda maalesef son zamanlarda konuşmaların çoğu ne basılacak, kim neyi niye basmamış, geç basmış, kötü basmış ekseninde ilerliyor.Bazı eski üyeler dışında ne okuduğunu yazan var, ne bizlere yeni bir şeyler tanıtan, ne farklı bir konuda yorum-eleştiri getiren.Çizgiroman ve kültür forumundan Matbaa ve Basım Yayın Dağıtım forumuna doğru evriliyoruz yavaştan. :(

Bu kadar kitap basılırken, basılacakken, bir çoğu aslında geç de basılmıyorken, çoğu kötü basılmıyorken kimin ne karın ağrısı var ben şahsen bir türlü anlayamıyorum. Sektör genelinde bir rahatlık batması var sanırım.

Nightrain

Scalped'in akıbeti nedir? Devam edecek mi? Kaç aydır yeni cilt gelmiyor da...
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hanac

Alıntı yapılan: Nightrain - 20 Mayıs, 2016, 11:02:31
Scalped'in akıbeti nedir? Devam edecek mi? Kaç aydır yeni cilt gelmiyor da...

Çizgidüşler, köstebek abi ve tulgan artık foruma yazmıyorlar.

Aldığımız son haberlere göre bu haftasonu 4 çizgiroman çıkacak ama Scalped aralarında yok.

pearl jam

Alıntı yapılan: mrex - 01 Mayıs, 2016, 21:49:40
Bu kadar kitap basılırken, basılacakken, bir çoğu aslında geç de basılmıyorken, çoğu kötü basılmıyorken kimin ne karın ağrısı var ben şahsen bir türlü anlayamıyorum. Sektör genelinde bir rahatlık batması var sanırım.

Bir rahatlık batması yok. Scalped diye çok sevdiğimiz bir seri var ve bu serinin bir yıldan    fazladır yeni sayısı çıkmıyor, akıbeti konusunda da net bir bilgi alamıyorduk. ( En son çizgidüşler nickli üyemiz yıl sonuna kadar kalan altı kitabı basacaklarını duyurdu burada.)  Bunu merak edip sormak mı rahatlık batması ? Ayrıca sektörde bir rahatlık varsa bu yayıncılardan çok okuyuculardan kaynaklanıyor.  Yayıncılarımızın neyin satacağını bulmaları biraz vakitlerini aldı, o işi çözünce de sektör rahatladı zaten.

Çok çizgi roman basılıyormuş, İsterse beşyüz tane çizgi roman basılsın ne alakası var onu da anlamadım.  Takip ettiğin dizinin yeni sezonu bir yıldır yayınlanmıyor ama yerine onlarca farklı dizi var, nedir bu karın ağrısı git onlardan birini izle kardeşim. Bu mu yani ?

Not: Amacım bu tartışmayı yeniden alevlendirmek değil. Zaten yayınevinden gerekli açıklama da yapıldı zamanında. Sadece alıntı yaptığım yazıyı yeni gördüm ve içindeki ifadeler tartışmaya katılan biri olarak beni rahatsız etti. O yüzden cevap vermek istedim.

Nightrain

Alıntı yapılan: hanac - 20 Mayıs, 2016, 11:08:37
Çizgidüşler, köstebek abi ve tulgan artık foruma yazmıyorlar.

Aldığımız son haberlere göre bu haftasonu 4 çizgiroman çıkacak ama Scalped aralarında yok.

Sebepleri neymiş?

hanac

Alıntı yapılan: Nightrain - 20 Mayıs, 2016, 15:04:28
Sebepleri neymiş?

Bu başlıkta ve Sorun Söyleyelim  başlığında yazılanlar nedeniyle.

Yapacak bir şey yok, kendi kararları.

Nightrain

Sağlık olsun, kendince haklı nedenleri vardır illaki. Önceki başlıkta Scalped'i sormuşum(sorduğumuda hatırlamıyorum), Tulgan nickli kullanıcı Arkabahçe ve JBC'nin ortak yayınlayacağını söylemiş. Bunu tam olarak anlayamadım? Bilen varsa aydınlatabilir mi olayı?

hanac

Alıntı yapılan: Nightrain - 20 Mayıs, 2016, 15:12:29
Sağlık olsun, kendince haklı nedenleri vardır illaki. Önceki başlıkta Scalped'i sormuşum(sorduğumuda hatırlamıyorum), Tulgan nickli kullanıcı Arkabahçe ve JBC'nin ortak yayınlayacağını söylemiş. Bunu tam olarak anlayamadım? Bilen varsa aydınlatabilir mi olayı?

Orada Tulgan arkadaşımız bir espri yaptı.

Tabii ki Çizgi Düşler yayınlamaya devam edecek.

altay1944

Sayın köstebek şu suskunluğunuzu bitirip en çok ziyaret ettiğim bu sayfayı canlandırsanız.Müjdeli haberler bekliyorum.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

caretta

Köstebek Bey ısrarla şu şarkıyı terennüm ediyor:"Size ey canımın canı arkadaşlarım/Kırıldım,küstüm,incindim,gücendim"...

kalidor

Alıntı yapılan: caretta - 31 Mayıs, 2016, 17:13:10
Köstebek Bey ısrarla şu şarkıyı terennüm ediyor:"Size ey canımın canı arkadaşlarım/Kırıldım,küstüm,incindim,gücendim"...
Köstebek abiyi özledik. Bir an önce sahalara dönmesini bekliyoruz  :)
Crom! Ölüleri Say...

nikopol

pearl jam

Yayınevi temsilcisi olarak okurla iletişimde samimi olmayı, her fırsatta okurla dalga geçmek zannedenlerin aksine; zamanında o işi de nüktedan kişiliği sayesinde  :) gayet iyi yapan köstebek abiyi, çizgileri olmayan sade bir köstebek olarak da forumda her daim görmek isterim.