Çizgi Düşler'den taze haberler

Başlatan HacıGeraltEmmi, 14 Eylül, 2012, 23:52:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

Alıntı yapılan: Nightrain - 24 Şubat, 2020, 22:37:13
Yepisyeni çizgi romanlar geliyore!

Konudan bağımsız; "Nightrain" nerede ya? Çok iyi haberleri, tespitleri olan; analitik zekası yüksek değerli bir üyeydi. Tez elden dönmesi dileğiyle?
They drew first blood...

hanac

Alıntı yapılan: afu - 25 Haziran, 2020, 10:40:17
Tex klasik
Tex aylık (  :) )
Julia
Nathan Never
Dampyr

hafta sonu raflarda. Limitli olanlar bitmeden ayırtmak lazım.  :)

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

darkwood

Bu 3 limitli fumettinin uzun aradan sonra, yeni sayılarının baskısını görmek güzel oldu.
Bu az adetli basılan sayıları bitip tükenmeden alıp, okunmak üzere baş ucumuza koyduk.
Teks'ler de Pazartesi dağıtımı olacak sanırım.
Darkwood Sakinleri..

samalasio99

Haberimiz olmuyor.
Şunuda belirtmek te fayda var hani emeklerine sağlık kabul ama bu Çizgi düşlerin yolu yol değil.satış politikası çok kötü.
Hem çıkrdığı kitaplardan haberimiz olmuyor.ordan burdan öğreniyoruz.hem limitli çıkarıyor buda yetişemememize sebep oluyor.
Önceden bilgilendirme olmadığı için para anlamında müsait olamıyoruz.
Limitli baskıyı hiç anlamıyorum zaten mantıklı bir açıklaması varsa lütfen bilen biri yazsın.
Bak Pinokyo çıktı 1-2-3 sıkıntı yok piyasada var meraklısına , koleksiyoncusuna diyip ardından sert kapak özel baskı limitli dediler.baş göz üstüne ( hoş onada karşıyım.)pat diye damdan düşer gibi ne oldu bitti anlamadık tükendi gitti.
şimdi 300 500 TL ler havada uçuyor.
nadir kitap diye bir yer varki Allah düşmanımı düşürmesin haşa huzurdan fahiş denen kavramı burdan öğrendim.sanki okuyalım diye değil okumayalım diye var olmuşlar.
100 yıllık 50 yıllık kitabı istediğin fiyata satta....
5 günlük 10 yıllık kitabı niye....?
Basitinden bi örnek kitap alacam alcağım kişi nadir kitap ta misal 500 TL'ye satıyor diyor ki orası alışverişte asla asla bir ölçü değil.(bi alternatif şart)
Sağ olsun burda bi kaç aby var.başta engin gülbay  Ali alçatan şerif aby bi şekilde buluyor fiyattada yardımcı oluyor halediyoruz.
Ama ben Çizgi düşlerin yeni bastığı bi kitabı niye onlardan öğrenyorum.
Kitap bastınız!!! çok güzel....
Limitli ama!!
Baş göz üstüne....
Web sayfanızdan haber edin bari
Facebook sayfanızdan haber edin bari
Instagram hesabınızdan haber edin bari
Yada adını bilmediğim başka sosyal medya hesaplarınızdan.
Bide Allah aşkına devam eden bir serinin yeni cildini limitli basmak nedir???
Yine Pinokyo üzerinden gidecem seri bitti yada ilk üç cilt basıldı gayet hoş.ekstradan koleksiyonerler için sert kapak bide iki çeşit bastınız çokta güzeldi...bu normal.
Ha normal olmayan kısmıda var.
Bir anda oldu oldu tükendi gitti para olarak müsait olan aldı.hatta bazısı ikişer üçer aldı ki birini saklamak birinide satmak için bi sitede 500 TL yı gördüm ben.
Ben alamadım müsait değildim para anlamında.muhtemelen alamayacamda artık bitti çünkü,tükenmiş...
Haaşa kıyaslamak için değil haddim de değil  ama ..
başka yayın evleri var başta JBC çıkarttığı kitapları duyuruyor....
Özel Baskı kitapları ise ön siparişe açıyor.20 30 gün ön siparişte duruyor ki almak isteyen bi şekilde parasını ayarlayıp alabiliyor.
Dün Brendon setini tamamlamak için bi kitapçı ile konuştum. telefon ile....
Dedim aby 7 den 15 e kadar seti tamamlamak istiyorum.fiyt ne olur kargo nasıl yaparız vs
Cevaben dediği ayne şu.
O 15 değil 19 kadar çıktı bilmem hangi sayılarda limitli..
Çok kullandım bu cümleyi ama....
Niye benim haberim yok!!!
Niye bizim haberimiz yok!!!!
Devam eden seri niye tam ortasında yada sonunda limitli hale dönüyor.
Fiyatını bile bilmiyorum.
Abyler..hepimiz İstanbul sahaflar çarşısında otumuyoruz onu geçtim,Kadıköy ,Feriköy neyse artık semitindede oturmuyoruz.onuda geçtim İstanbul'da bile oturmuyoruz...bize bu zulüm niye...ben taa ağrı dağının dibinde yaşıyorum.tek eğlencem bu.
Ha yanlış anlaşılmasın çizgi roman çok seviyorum.ama fummet veya frankofon merakım yok denecek kdar az .Julia brendon lillth belki bir iki tane daha...
Ama şu piyasanın içler acısı hali iyikide merakım yolkmuş dedirtiyor.
İşte kimse almıyor okumuyor.italayan ekol öldü ...yok bağımsız öldü....bi zahmet ölsünde.... gençler comic okuyor manga okuyor.italya bağmısız okumuyor...
Bi zahmet okumasınlar da zaten...
Böyle nasıl okuyacaklar...
Setin ortasında Limitli cilt çıkaracaksın fiyat bilmiyorum ama muhtemelen american kuşe kağıt kitapların iki katı belki daha fazla,mangaların 5 katı fiyatındadır...bu tahmin tabi...
Manga memlekette çıkalı 3-5 yıl olmuş.100 yıllık fummeti sildi süpürdü....
Niye???
Basit bence,
adamlar satmayı biliyorlar.
Adamlar pazarlamayı biliyorlar.
İş yok kağıtlar pahalı şarkısı var.
oda saman kağıt buda saman kağı biri 8 TL diğeri 50 TL.
Biri kuşe kağıt 20 TL bizimki saman kağıt 40 tl...
Ama az satıyor maliyeti limiti.
Sert kapak özel baskı kitap var sitelerde.açın bakın
Joker 50
Yok yer 60
Fısıltı 50 vss...
Sonra fumet öldü.
Yok valla ölmedi...
Daha çok
sanki öldürülmüş....
gibi gibi...
Ekonomik özgürlüğü olmayan liseli keza üniversite li bi nesil nasıl okusun.Burs yada anasından babasından aldığı 20-30 liralık harçlıklamı???
Hadi gençleri geçtim Şükür bi çoğumuzun işi gücü var para kazanıyoruz güya ekonomik özgürlüğmüz var ama....
Bizde o kadar özgür değiliz çoluk çocuk var ev geçindiryorsun krediler ile boğuşyorsun....bazen kuruşa hasret...
tek keyfin çizgi roman oda zehir zıkkım oluyor..
Bunun sorumlusu tabikide çizgi düşlerde değildir.Hatta çizgi düşler bu anlamda bir KAZANIM dır..
Sadece Pinokyo  Hc ,Julia 16, limitli dünde en son Brendon nın 19 kadar çıktığını gördüğüm limitli olduğunu öğrendiğim ve hepsinde çizgi düşler logosunun olması ayrıca basıldığını başksından duyduğum için buraya yazdım.Gerisi geldi zaten..katil kim bulduk galiba:)
SON SÖZ
Haberim olduğu ve basıldığını bildiğim sürece
JULİA ALACAM
BRENDON ALACAM
LİLLİTH ALACAM
Tüm fumettelerin ilk ciltlerini oda bulabilirsem tabi koleksiyon da güzel duracak diye alacam
Ama asla tex tombks zagor Gordon ve adını hatırlamadığım nicesine bulaşmayacam
Çünkü piyasası memleketin ekonomi piyasasından daha beter daha belirsiz.
Siz bunları basıyorsunuz adım gibi biliyorum öncelikle sevdiğiniz için basıyorsunuz benimsemiş siniz hayat tarzınız olmuş yoksa bu kumarı niye oynayasınız... amaaa ...yine ama
Para kazanmak içinde basıyorsunuz.para kazanmanız lazım zate.devran böyle dönüyor..
İnsan hiç kendi bacağına sıkarmı ya???
Alıcıyı önceden bilgilendirin bari..
ön sipariş yapın özel cilt limtli vs neyse artık.
Dükkanda biri vardır illa ki...telefonda komik videolar izleyeceğine iki dakika ara versin..
Desinki bak biz şu KİTABI BASKIYA VERDİK 1 AYA 3 AYA NEYSE ARTIK çıkacak.Kendinizi ayarlayın...10 larca kitap çıkıyor sonuçta limitli madem önceliği buna veriyim.diğerini gelecek ay alayım.
Okurun haberi olsun.
Sizede yazık bizede
Saygılar.....

pizagor

Alıntı yapılan: samalasio99 - 10 Temmuz, 2020, 12:48:10
Haberimiz olmuyor.

Raflara ne çıkmış konusu, yaşadığımız yerin Kadıköy'e olan mesafesinden bağımsız hepimizin sorunuydu.

Ta ki Altın Madalyon'da yeni yayınları çıktıkça ay ay listelemeye başlayana kadar.

Bir süredir Afu ağabey bu önemli görevi sırtladı, gayet güncel tutarak devam ediyor.

Herhangi bir yeni yayın çıkmışsa ve listede yer almıyorsa, başlığın altına hemen hatırlatması geliyor.

Güncel Yayınlar başlıklarını en azından iki günde bir kontrol ederseniz çıkan tüm yeni yayınlardan haberiniz olur.

Kadıköy'e yürüyerek 15 dakika mesafede oturuyorum ama yeni çıkanları bu başlıktan takipteyim :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

memospinoz

Alıntı yapılan: Mösyö Lejant - 10 Temmuz, 2020, 18:26:18
Sayın Pizagor bu yanıtınıza katılamayacağım. Evet forumunuz birçok çizgi roman okurunun buluştuğu sohbet ettiği bir ortam ama burada her yeni mesajdan haberdar oluyor muyuz? Hayır, ben olmuyorum. Sosyal ağlarda takip edilen sayfalarda yeni bir paylaşım yapıldığında telefonlara bildirim geliyor, arkadaş çevremiz kendi arkadaşlarıyla paylaşabiliyor.

Merhaba,
Yeni iletileri görebilmek için sayfanın üstünde "Merhaba KullanıcıAdı" yazan yerin altında "Yeni gönderilen iletileri göster." ve
"İletilerime yazılan yeni yanıtları göster." bölümlerine tıklanarak yeni iletilerden haberdar olunabilir. Burası sosyal medya sitesi değil bir forum sitesi olduğundan kullanımı sosyal medya kadar kolay olmayabilir ama yine de bunun da yolları var.

Yine ileti gönderirken altta yer alan "Ekler ve diğer seçenekler" bölümü açıldığında "Yanıt gönderildiğinde haberdar et." seçilerek bu özellik de aktif edilebilir.
Yine Profil>Profili Düzenle>Haberdar Edilme ile ulaşacağınız bölümde ilgili ayarlamaları yaparak hemen, günlük ve haftalık olarak yeni iletiden haberdar edilme e-postası alabilirsiniz. Duyuru almayı seçtiğim bölüm veya konular hakkında bana kısmında "Olan her şeyi bildir" seçeneğini de seçebilirsiniz. "Bir konuya ileti ya da cevap gönderildiğinde haberdar olma seçeneğini otomatik olarak aktif kıl." seçeneğini de işaretleyebilirsiniz.

Bu sadece bir site uygulama değil ya da ayrıca bir uygulaması bulunmamakta fakat ilgili ayarlarla haberdar edilmenizi ayarlayabilirsiniz.

Kişi sadece yeni yayınları takip etse başlığın güncellenmediği bir güne denk geldiğinde dikkatinden kaçırabilir.

Daha önce açıkladığım hususların yanında ilgili başlığı kullandığı tarayıcıda favorilere ekleyerek sürekli el altında bulundurabilir, böylece sık sık kontrol edebilir.

Mevcut açılış sayfasında diklemesine uzanan duyuru resimlerini aşmak bile bir vakit alıyor. Misal, bir dergi duyurusu var ama sadece okumak için bağlantı eklenmiş. Derginin yorumlarını arayalım ki bulalım. Hem bu kadar yer kaplıyor bu resim, hem de tam anlamıyla fayda sağlamıyor.

Bahsettiğiniz bölüm "Haberler" bölümü ve bu bölüm sağ üstte bulunan "+" ikonuna tıklanarak istenirse açılıp kapatılabiliyor.

Mrtekin

Alıntı yapılan: samalasio99 - 10 Temmuz, 2020, 12:48:10Haberimiz olmuyor.
Şunuda belirtmek te fayda var hani emeklerine sağlık kabul ama bu Çizgi düşlerin yolu yol değil.satış politikası çok kötü.
Hem çıkrdığı kitaplardan haberimiz olmuyor.ordan burdan öğreniyoruz.hem limitli çıkarıyor buda yetişemememize sebep oluyor.
 Önceden bilgilendirme olmadığı için para anlamında müsait olamıyoruz.
Limitli baskıyı hiç anlamıyorum zaten mantıklı bir açıklaması varsa lütfen bilen biri yazsın.
Bak Pinokyo çıktı 1-2-3 sıkıntı yok piyasada var meraklısına , koleksiyoncusuna diyip ardından sert kapak özel baskı limitli dediler.baş göz üstüne ( hoş onada karşıyım.)pat diye damdan düşer gibi ne oldu bitti anlamadık tükendi gitti.
şimdi 300 500 TL ler havada uçuyor.
 nadir kitap diye bir yer varki Allah düşmanımı düşürmesin haşa huzurdan fahiş denen kavramı burdan öğrendim.sanki okuyalım diye değil okumayalım diye var olmuşlar.
100 yıllık 50 yıllık kitabı istediğin fiyata satta....
5 günlük 10 yıllık kitabı niye....?
Basitinden bi örnek kitap alacam alcağım kişi nadir kitap ta misal 500 TL'ye satıyor diyor ki orası alışverişte asla asla bir ölçü değil.(bi alternatif şart)
Sağ olsun burda bi kaç aby var.başta engin gülbay  Ali alçatan şerif aby bi şekilde buluyor fiyattada yardımcı oluyor halediyoruz.
 Ama ben Çizgi düşlerin yeni bastığı bi kitabı niye onlardan öğrenyorum.
Kitap bastınız!!! çok güzel....
Limitli ama!!
Baş göz üstüne....
Web sayfanızdan haber edin bari
Facebook sayfanızdan haber edin bari
Instagram hesabınızdan haber edin bari
Yada adını bilmediğim başka sosyal medya hesaplarınızdan.
 Bide Allah aşkına devam eden bir serinin yeni cildini limitli basmak nedir???
 Yine Pinokyo üzerinden gidecem seri bitti yada ilk üç cilt basıldı gayet hoş.ekstradan koleksiyonerler için sert kapak bide iki çeşit bastınız çokta güzeldi...bu normal.
 Ha normal olmayan kısmıda var.
Bir anda oldu oldu tükendi gitti para olarak müsait olan aldı.hatta bazısı ikişer üçer aldı ki birini saklamak birinide satmak için bi sitede 500 TL yı gördüm ben.
Ben alamadım müsait değildim para anlamında.muhtemelen alamayacamda artık bitti çünkü,tükenmiş...
Haaşa kıyaslamak için değil haddim de değil  ama ..
başka yayın evleri var başta JBC çıkarttığı kitapları duyuruyor....
Özel Baskı kitapları ise ön siparişe açıyor.20 30 gün ön siparişte duruyor ki almak isteyen bi şekilde parasını ayarlayıp alabiliyor.
Dün Brendon setini tamamlamak için bi kitapçı ile konuştum. telefon ile....
Dedim aby 7 den 15 e kadar seti tamamlamak istiyorum.fiyt ne olur kargo nasıl yaparız vs
 Cevaben dediği ayne şu.
O 15 değil 19 kadar çıktı bilmem hangi sayılarda limitli..
Çok kullandım bu cümleyi ama....
Niye benim haberim yok!!!
Niye bizim haberimiz yok!!!!
Devam eden seri niye tam ortasında yada sonunda limitli hale dönüyor.
Fiyatını bile bilmiyorum.
Abyler..hepimiz İstanbul sahaflar çarşısında otumuyoruz onu geçtim,Kadıköy ,Feriköy neyse artık semitindede oturmuyoruz.onuda geçtim İstanbul'da bile oturmuyoruz...bize bu zulüm niye...ben taa ağrı dağının dibinde yaşıyorum.tek eğlencem bu.
 Ha yanlış anlaşılmasın çizgi roman çok seviyorum.ama fummet veya frankofon merakım yok denecek kdar az .Julia brendon lillth belki bir iki tane daha...
Ama şu piyasanın içler acısı hali iyikide merakım yolkmuş dedirtiyor.
 İşte kimse almıyor okumuyor.italayan ekol öldü ...yok bağımsız öldü....bi zahmet ölsünde.... gençler comic okuyor manga okuyor.italya bağmısız okumuyor...
Bi zahmet okumasınlar da zaten...
Böyle nasıl okuyacaklar...
Setin ortasında Limitli cilt çıkaracaksın fiyat bilmiyorum ama muhtemelen american kuşe kağıt kitapların iki katı belki daha fazla,mangaların 5 katı fiyatındadır...bu tahmin tabi...
Manga memlekette çıkalı 3-5 yıl olmuş.100 yıllık fummeti sildi süpürdü....
Niye???
Basit bence,
adamlar satmayı biliyorlar.
Adamlar pazarlamayı biliyorlar.
İş yok kağıtlar pahalı şarkısı var.
oda saman kağıt buda saman kağı biri 8 TL diğeri 50 TL.
Biri kuşe kağıt 20 TL bizimki saman kağıt 40 tl...
Ama az satıyor maliyeti limiti.
Sert kapak özel baskı kitap var sitelerde.açın bakın
Joker 50
Yok yer 60
Fısıltı 50 vss...
Sonra fumet öldü.
Yok valla ölmedi...
Daha çok
sanki öldürülmüş....
gibi gibi...
 Ekonomik özgürlüğü olmayan liseli keza üniversite li bi nesil nasıl okusun.Burs yada anasından babasından aldığı 20-30 liralık harçlıklamı???
Hadi gençleri geçtim Şükür bi çoğumuzun işi gücü var para kazanıyoruz güya ekonomik özgürlüğmüz var ama....
 Bizde o kadar özgür değiliz çoluk çocuk var ev geçindiryorsun krediler ile boğuşyorsun....bazen kuruşa hasret...
 tek keyfin çizgi roman oda zehir zıkkım oluyor..
 Bunun sorumlusu tabikide çizgi düşlerde değildir.Hatta çizgi düşler bu anlamda bir KAZANIM dır..
Sadece Pinokyo  Hc ,Julia 16, limitli dünde en son Brendon nın 19 kadar çıktığını gördüğüm limitli olduğunu öğrendiğim ve hepsinde çizgi düşler logosunun olması ayrıca basıldığını başksından duyduğum için buraya yazdım.Gerisi geldi zaten..katil kim bulduk galiba:)
SON SÖZ
Haberim olduğu ve basıldığını bildiğim sürece
JULİA ALACAM
BRENDON ALACAM
LİLLİTH ALACAM
Tüm fumettelerin ilk ciltlerini oda bulabilirsem tabi koleksiyon da güzel duracak diye alacam
 Ama asla tex tombks zagor Gordon ve adını hatırlamadığım nicesine bulaşmayacam
Çünkü piyasası memleketin ekonomi piyasasından daha beter daha belirsiz.
Siz bunları basıyorsunuz adım gibi biliyorum öncelikle sevdiğiniz için basıyorsunuz benimsemiş siniz hayat tarzınız olmuş yoksa bu kumarı niye oynayasınız... amaaa ...yine ama
Para kazanmak içinde basıyorsunuz.para kazanmanız lazım zate.devran böyle dönüyor..
İnsan hiç kendi bacağına sıkarmı ya???
Alıcıyı önceden bilgilendirin bari..
ön sipariş yapın özel cilt limtli vs neyse artık.
Dükkanda biri vardır illa ki...telefonda komik videolar izleyeceğine iki dakika ara versin..
Desinki bak biz şu KİTABI BASKIYA VERDİK 1 AYA 3 AYA NEYSE ARTIK çıkacak.Kendinizi ayarlayın...10 larca kitap çıkıyor sonuçta limitli madem önceliği buna veriyim.diğerini gelecek ay alayım.
Okurun haberi olsun.
Sizede yazık bizede
Saygılar.....

Merhabalar,

Birtakım fumetti title'larının neden "limitli" bir şekilde basılmasına geçtiği ve bu duruma okur reaksiyonlarını forumda rahatlıkla bulabilirsiniz (mesela konu başlığı olarak; Nathan ve Brendon ile ilgili önemli duyuru) ama biraz gezinmeniz lazım. En az 5-6 senelik bir süreci, çok kısa bir şekilde özetlemek gerekirse, (Bu arada, fumettinin kendi vatanında bile satışları düşme trendinde.) satışlar inanılmaz bir şekilde düştü. Çizgi Düşler, bu konuda elinden geleni yaptı bence. Mesela, Lilith'i bitirdi. Diğerlerinin de telifi ziyan olmasın diye, adına "limitli" dediğimiz, genel dağıtımdan kitapların çıkartılıp, tamamı ile adet limitli maliyetinin istekli okur üzerine kaldığı sisteme geçti. Hal böyleyken, mevcut ekonomik konjonktürde, artık "limitli" dediğimiz sistem de yayınevini kurtarmıyor. Kendileri de bu sene satışlara göre limitlilerden eleme yapacaklarını ve birtakım title'lara son vereceklerini söylediler. Konu çok tartışılır ama esas sebep, bence, fumettiyi destekleyecek yeni okurun (yeni kan) bulunmamasıdır. Keza, şimdiye kadar fumetti maliyetlerine katlanan sadık okurların da, çeşitli sebeplerle artık bu maliyetlere katlanmak istememeleri de, işin diğer tarafıdır. Yayınevinin elini taşın altına soktuğunu düşünüyorum. Olmuyorsa, ve de satış yoksa, başka bir opsiyon da yok maalesef.

Etkin reklam yapılmaması ile ilgili görüşlerinize de sonuna kadar katılıyorum. Bunları da zamanında çok konuştuk ama değişen çok birşey olmadı. Neticede bu mevzu yayınevinin kendi takdirinde olan bir husus. Basiretli bir tacir olarak kendi kararlarının ve davranışlarının ceremesini, doğrusu veya yanlışı ile yine kendileri çekiyorlar. Artık bu konu ile ilgili konuşmak bana abes gelmeye bile başladı.

"Nadir" ile ilgili görüşleriniz ile de hemfikirim. Artık fiyatlar o kadar saçmalamaya başladı ki, cidden ben de kendilerinden çok soğudum. Sahafların fiyatlama dinamikleri, ikinci el araba pazarı ile paralellik gösteriyor  ;D Size tavsiyem, limitli basılan seriler ile ilgili direkt Çizgi Düşler (Özer Sahaf)'ı aramanız. Kendileri cidden çok yardımcı olacaklardır. Bu şekilde tedarikiniz bence çok daha kolay ve hızlı olur.

"Hc" hususu ise, biraz özel zevk ve bütçeye hitap eden bir girişim. Genelde yayımcının biraz para kazanması amacı ile yapılıyor. Hal böyleyken, son zamanlardaki bu tür özel basımlarda, sadece "HC" nin öne çıkması, geri kalan malzemenin (kağıt, özel edisyon ile ilgili ek sayfaların olmaması gibi) aynı olması, yine birtakım okurlar tarafından da tepki ile karşılandı. Seveni var, sevmeyeni var. Bu konu ile ilgili ben de olumsuz bir duruştayım. Şahsen sırf "HC" diye o kadar parayı vermek istemiyorum. Ama verene de birşey demem. Neticede bu bir "keyif" işi. Bundan zamanlıca haberdar olabilmeniz için de, forumu dikkatle ve güncel bir şekilde takip etmenizden başka bir tavsiyem de yok maalesef.
They drew first blood...

pizagor

Sayın Pizagor bu yanıtınıza katılamayacağım. Evet forumunuz birçok çizgi roman okurunun buluştuğu sohbet ettiği bir ortam ama burada her yeni mesajdan haberdar oluyor muyuz? Hayır, ben olmuyorum. Sosyal ağlarda takip edilen sayfalarda yeni bir paylaşım yapıldığında telefonlara bildirim geliyor, arkadaş çevremiz kendi arkadaşlarıyla paylaşabiliyor. Burada düzenli olarak bakmak lazım ki takip edilsin. Kişi kendinde bu gayreti bulsa bile bazen o kadar kolay olmuyor, bir çizgi romanla ilgili haber birden fazla kategori altında olabilir. Kişi sadece yeni yayınları takip etse başlığın güncellenmediği bir güne denk geldiğinde dikkatinden kaçırabilir. Forum daha kullanışlı olsa bu dediğiniz de kolay olurdu. Mevcut açılış sayfasında diklemesine uzanan duyuru resimlerini aşmak bile bir vakit alıyor. Misal, bir dergi duyurusu var ama sadece okumak için bağlantı eklenmiş. Derginin yorumlarını arayalım ki bulalım. Hem bu kadar yer kaplıyor bu resim, hem de tam anlamıyla fayda sağlamıyor.

Sayın Afu'nun çabalarını takdir ediyorum fakat bir çizgi roman okurunun müşterisi olduğu yayınevinden ürününü duyurmasını talep etmesi çok tabii değil midir?

Bu yazacağımı yanlış anlamayın ama yayıncıların söz konusu iletişimsiz adeta satmak istemez tavırlarını şu anda okuduğunuz platformda o kadar çok eleştirdim ki, fiyat ve yayın politikalarına o kadar söylendim ki artık o safhaları kendi adıma aştığımı düşünüyorum. Yıllar öncesinin 'pizagor'u karşısındakini umursamadan eleştiren, çekinmeden sertçe yazan, 'acaba kırıyor olabilir miyim'i aklına dahi getirmeyen, buradaki dostlarımın dahi özel sohbetlerinde ayarsız  :) dediği bir kişiydi. Yıllar içerisinde neyi değiştirdim peki; kendimden başka hiçbir şeyi. Hala yayıncılarımız eski alışkanlıklarında devam ettiler. Sonu hüsran denemeler, daha da yukarı tırmanan fiyatlar, kendini ifade etmekten adeta kaçınan yayıncılar, araları yılı bulan devam sayıları, bunların hepsi illaki bir ya da birkaç yayıncıda karşımıza çıktı, çıkıyor ve çıkmaya devam edecek. Okur iletişim istemekte, talep etmekte sonuna kadar haklı ama bir faydası olmayacak, yılların deneyiminin kulağıma fısıldadığı bu. Ama yayıncı tarafındaki PR eksikliğine rağmen en azından bu platformda kendimize göre ürettiğimiz çözümler var. Referans olarak gösterdiğim Güncel Yayınlar başlığı da bahsettiğim çözümlerden biri ve on seneyi aşmış bir platformda kaybolmadan erişilebilecek bir çıpa.

Bazen akışına bırakmak, kişileri ve kurumları olduğu gibi kabul etmek en huzur verici olanı.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Bilal ceylan

Yukarıda paylaşılan fikirlerin hepsine hemen hemen katılıyorum,ben ce yayıncı da haklı biz okurlar da,son 10 yıla şöyle bir dönüp baktığım da memleket de basılmayan hiç bir şey kalmasın diyen idealist yayıncı da gördüm,ülkemiz de 20 küsür yıl sonra ilk kez basılan fantastic four a kağıdı şöyle kapağı böyle fiyatı uçuk diyen okur da gördüm,tekrar ediyorum herkes haklı haklı da sen kitabı okur gibi değil yayıncı gibi okumaya kalkarsan iş bir noktaya gelip düğümlenir.sonuç?.kitap limtliye de düşer,yok a da.netice itibarı ile bizdeki fumetti yayıncılığında sona yaklaşıyoruz,bundan sonra bize nemi düşer,arkalarından el sallamak.

Mrtekin

Alıntı yapılan: Mösyö Lejant - 26 Haziran, 2020, 11:58:16
Tex'in geri dönmesi beni mutlu etti, çok uzun vakittir yokmuş gibi hissetmeye başlamıştım.

Mrtekin üstad, böyle uzunca mesajlardan alıntı yapmasanız daha iyi. Benim gibi küçük ekrandan forumu takip edenler için mesajların takibini zorlaştırıyor. Zaten alıntı yapmanızı gerektiren bir durum da yokmuş. Özel mesaj özelliği mevcut forumda, sayfanın en üstünde "İletilerim" yazan yerden ulaşılıyor. Oradan halini hatrını sorabilirsiniz istediğiniz üyenin.

Mösyö Lejant, merhaba, mesajınızı daha yeni gördüm. Didaktik yaklaşımınız için, teşekkür ederim. Buradaki üyeler, bazen böyle birbirlerine selam çakarlar, burası kaldırır bu naifliği, çok garipsenecek bir durum yok yani. Yeni olduğunuz için, çok hakim değilsiniz forumun mekaniklerine. Anlayışla karşılıyorum sizi.

Kendinize iyi bakın. Forumda keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...
They drew first blood...

memospinoz

Alıntı yapılan: Mösyö Lejant - 10 Temmuz, 2020, 21:13:52
Memospinoz dostum, verdiğiniz öneriler elbette forumu daha rahat kullanabilmek için önem arz eden tavsiyeler. Ancak esas meseleden uzaklaşıyoruz, ben kendim için bu yöntemi uygulayıp güncel yayınları takip edebiliyorum diyelim. Peki halen daha pek çok okurun forumdan çok sosyal medya kanallarından yeni yayın haberlerini takip etmesi ne olacak? Burada üye arkadaşımızın dediği husus çok açık, yeni yayınları sosyal medya sayfalarınızda duyurun ki sahaf satış sitelerinde ilk defa fark etmek mecburiyetinde kalmayayım diyor. Çok haklı bir istek, hem yayınevinden bir yetkili bile olumsuz yanıtlamamışken alternatif bir çözüm aramadaki gayretinizi anlayamadım.

Anladığım kadarıyla Mrtekin ve Pizagor dostlarımız da benim gibi düşünüyor.

Forum kullanışsız dediğiniz için nasıl daha etkili kullanılabilir onu anlattım. Sosyal medya farklı bir mecra burası farklı, sosyal medya hesapları yayınevini alâkadar eden bir konu, değişip değişmemek kendi ellerinde. Etkili tanıtım beklemek tüm okurların hakkı elbette ama burada benim yazdığım bu konudaki forumun faydası ve misyonu ile ilgili. Şimdi anlaşılmıştır umarım.

memospinoz

Alıntı yapılan: Mösyö Lejant - 10 Temmuz, 2020, 21:43:46
Birbirinin ikamesi olmadığından söz ediyorum ben de zaten.

İkamesi diyen olmamıştı zaten. Forumun bu amaçla nasıl kullanılması gerektiğini anlattım. Sosyal medya, o hesabın sahibini ilgilendiriyor, nasıl kullanması gerektiğini daha önce arkadaşlar yazdı ama yayıncı bunu yapar mı yapmaz mı bu bizi ilgilendirmiyor. İyi reklam yaparsa iyi satar, etkili sosyal medya kullanırsa takipçi sayısını artırır bu da okur kitlesini büyütür. Bunu tartışmıyoruz, tekrar ediyorum son kez forum kullanışsız dediğiniz için nasıl kullanışlı olur onu yazdım sadece.

Alıntı yapılan: Mösyö Lejant - 10 Temmuz, 2020, 21:43:46
Zaten üye arkadaşımızın buradaki çabası da yayınevine ulaşıp sosyal medya sayfalarını daha aktif kullanmaları için öneri sunmak.

Yayınevine ulaşmak için başka yollar da var. Bunlardan biri de aktif olarak kullanmadıkları sosyal medya hesapları. Zaten samalasio99 yazmasın diyen de olmadı, çoğumuz da destekledik.

Mrtekin

Konuyu asıl mecrasına kaydırmada fayda var bence.

Bu ay Çizgi Düşler'den acaba "Star Wars" gelecek mi? Haberi olan var mı?
They drew first blood...

memospinoz

Alıntı yapılan: Mösyö Lejant - 10 Temmuz, 2020, 22:01:44
Değerli dostum, biz şu an yayınevinin başlığında değil miyiz? Yayıneviyle buradan iletişim kurulmasında ne beis var ben onu anlayamadım.

Yayınevi ile görüşülecek tek yer burası mı peki? Buyurun telefonu: 0535 558 88 36 - 0216 347 50 99
Facebook: https://www.facebook.com/cizgidusler
Instagram: https://www.instagram.com/cizgidusleryayinevi/?hl=tr
Twitter: https://twitter.com/cizgidusler

Alıntı yapılan: Mösyö Lejant - 10 Temmuz, 2020, 22:01:44
Pizagor arkadaşımız forumda yeni yayınların duyurulduğunu söyledi, ben de herkes için takibi kolay bir yöntem olmadığını söyledim.

Ben de kolaylaştırmak için açıklama yaptım.