Çizgi Düşler'den taze haberler

Başlatan HacıGeraltEmmi, 14 Eylül, 2012, 23:52:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

samalasio99

Yeni çıkanlarınburdan takip etmek. Evet yapanın eline sağlık...güzel bir secenek.ama bunu birinci ağızdan duymak daha mantıklı.
Dün mesela Güngezgini basıldı.onuda bi Facebook kullanıcısının paylaşımıyla öğrendik.
..
Telefonla hiç aramadım.
Sosyal medyadanda dönüş olmuyor.
2 Haziran ve 26 hazirnda iki mesaj atmışım Julia ile ilgili dönüş olmadı
Hatta resim koydum buraya dosya boyutu büyük vs yazıyor.
Buraya şikayetleri istekleri yazmak çok mantıklı bir secenek.
Çünkü kaç kez yayın evi sahiplerinin buraya soru cevap şeklinde yada fikrini beyan eden yazılarına şahit oldum...
Hoş kendi resmi hesabından cevap vermeyen burdan niye dönsün...
Yine diyorum ben çizgi düşleri kötüle karala niyeti ile yazmadım zate.kimse yapmıyorken tutup satmayan az satan kitabı basıp hemde okura değil,meraklısına sunmak büyük lütuftur..
Saygım sonsuz o konuda...
Bana illlalah dedirten bunu bilgilinedirmeden yapmasıdır.
Çözümüde basit..
Sosyal medya hesabından haber ver heleki limitliyse...
Özel baskı ise ön siparişe aç yada önceden haber ver baskıya girdi diye
Hepsi bu....

memospinoz

Alıntı yapılan: Mösyö Lejant - 11 Temmuz, 2020, 09:19:27
Bir üyenin, sosyal medyayı daha aktif kullanmasını istediği yayınevine söz konusu bu talebini sosyal medyadan iletmesi gerektiğini öneriyorsunuz yani. Anlıyorum...

Çünkü orada sadece sosyal medya hesapları var. Telefon numarası filan zinhar yok.

Alıntı yapılan: samalasio99 - 11 Temmuz, 2020, 12:56:55
Telefonla hiç aramadım.
Sosyal medyadanda dönüş olmuyor.

Hoş kendi resmi hesabından cevap vermeyen burdan niye dönsün...

Bence telefonla bir arayın.
Buradan cevap verebilirler lütuf buyururlarsa kendileri. İşlerine gelirse tabii.

ferzan

Alıntı yapılan: memospinoz - 11 Temmuz, 2020, 13:07:09
Bence telefonla bir arayın.
Buradan cevap verebilirler lütuf buyururlarsa kendileri. İşlerine gelirse tabii.

Çizgidüşler adlı bir üyemiz var yayınevinden, sık sık başlıkları okuyor ve denk geldikçe de soruları cevaplayıp bilgiler veriyor aslında. Sosyal medya konusunda yetersiz oldukları bir gerçek, Samalasio99 da bizzat yayınevi tarafından aracılara gerek kalmadan güncel bir şekilde haberdar olmak isteme konusunda gayet haklı ama işlerine gelmelik ya da gelmemelik bir durum olduğunu düşünmüyorum. Forumda da Çizgidüşler nikli yayınevi sorumlusunun zaman zaman seri şekilde cevaplar verdiğini de hatırlıyorum ama arzu edilen şey, bunun bir sisteme bağlanması ve diğer yayıncılar gibi kendi hesaplarında ya da sayfalarında hızlıca güncelleyebilmeleri. Ben de bir başlıkta satır arasında benzer bir şeyden yakınmıştım. Limitli bir fumettinin çıkışını ya whatsapp arkadaş grubumdaki Kadıköy 'e erişimi olan bir tanıdıktan, ya Nadirkitap 'ta anında ürünü satışa koyan Değerini Bilen ve benzeri sahaflardan, ya da gecikmeli de olsa forumdan öğrenirken yayınevinin neden kendi hesaplarında hemen girmediğini ve duyurmadığını sorgulamıştım kendi içimde.

Yalnız ben bunun bilinçli yapıldığını ve vurdumduymazlıktan ötürü olduğunu düşünmüyorum. Bence öneminin farkına varılmadı sadece. Bir de zaten çok kısıtlı bir piyasa olduğu için, haberi olan oluyor mantığında bir yaklaşım ve belki de diğer mecralara yetememe durumu söz konusu olabilir. Umuyorum ki zaman içerisinde karşılıklı anlayış ve yapıcı eleştiri / öneri yaklaşımıyla yoluna girecektir bazı şeyler.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

afu

Çizgi Düşler, kitapları hakkında tanıtım yapamama eksikliğini bir nebze kapatabilmek için kendi sitesini kurdu.
Veri girişine hızla devam ediyorlar. Sitede bazı kısımlar hala yapım aşamasında.En azından limitli serileri, yeni baskıları vb takip edebileceğiz.
İyi bir indirim oranı da var bazı kitaplarında.
Aşağıdaki adresi, sık kullanılanlarınıza eklemenizi öneririm  :)

https://www.cizgiromansepeti.com/

samalasio99

Alıntı yapılan: afu - 11 Temmuz, 2020, 13:35:54
Çizgi Düşler, kitapları hakkında tanıtım yapamama eksikliğini bir nebze kapatabilmek için kendi sitesini kurdu.
Veri girişine hızla devam ediyorlar. Sitede bazı kısımlar hala yapım aşamasında.En azından limitli serileri, yeni baskıları vb takip edebileceğiz.
İyi bir indirim oranı da var bazı kitaplarında.
Aşağıdaki adresi, sık kullanılanlarınıza eklemenizi öneririm  :)

https://www.cizgiromansepeti.com/

Güzelmiş.
Aby teşekürler.ana ekrana ekledim.
Eksikler var ama yeni olduğu için galiba..
İnşallah daha iyi olur..
Maaşta bir hayırlı olsun alışverişi yapacam inşallah

memospinoz

Alıntı yapılan: ferzan - 11 Temmuz, 2020, 13:33:46
    arzu edilen şey, bunun bir sisteme bağlanması ve diğer yayıncılar gibi kendi hesaplarında ya da sayfalarında hızlıca güncelleyebilmeleri.

Buna kimse karşı çıkmaz zaten. Olması gereken bu. Olsaydı zaten bütün bu laf kalabalığına gerek kalmayacaktı.

Çizgidüşler adlı bir üyemiz var yayınevinden, sık sık başlıkları okuyor ve denk geldikçe de soruları cevaplayıp bilgiler veriyor aslında. ama işlerine gelmelik ya da gelmemelik bir durum olduğunu düşünmüyorum.

Biliyorum fakat sadece kendi seçtiği sorulara yanıt veriyor gibi geliyor bana. Yarım kalan seriler veya kitaplardaki basım hataları gibi sorunlar hakkında bir açıklama getirmiyor pek.
Mesela soralım, 100 Kurşun devam edecek mi? Defalarca soruldu.

Yalnız ben bunun bilinçli yapıldığını ve vurdumduymazlıktan ötürü olduğunu düşünmüyorum. Bence öneminin farkına varılmadı sadece. Bir de zaten çok kısıtlı bir piyasa olduğu için, haberi olan oluyor mantığında bir yaklaşım ve belki de diğer mecralara yetememe durumu söz konusu olabilir. Umuyorum ki zaman içerisinde karşılıklı anlayış ve yapıcı eleştiri / öneri yaklaşımıyla yoluna girecektir bazı şeyler.

Bence vurdumduymazlıktan, öyle değilse niçin bazı yayınevleri sosyal medyayı etkili bir şekilde kullanabiliyor. Bir sosyal medya uzmanını işe alıp bu tür mecralarda çalıştırmak çok zor olmamalı, hatta uzmana bile gerek yok üniversite öğrencileri bile cüzi bir ücret karşılığında yaparlar bu işi.
Öneminin farkına varılması lazım artık devir enformasyon devri. Kendi yararlarına olur eğer sisteme oturtabilirlerse, aksini istemeyiz zaten. Ama yıllardır söyleniyor hala değişen bir şey yok.

Bakın ekşisözlükte bile ne denilmiş haklarında:

Alıntı Yapiçinde bulunduğumuz ekonominin gidişatına rağmen yayınlarını olabildiğince düzenli tutan, türkiyede değeri hiçbir zaman değer görmeyecek vertigo serilerinde güzel işlere imza atan (bkz: y son erkek) (bkz: scalped) (bkz: 100 kurşun) (bkz: güngezgini) bunlara rağmen çoluk çocuk için marvel basmadığından hala hak ettiği saygıyı göremeyen yayınevi. hak ettiği saygıyı görememesinin yetersiz reklam gibi sebepleri de var tabii.

https://eksisozluk.com/entry/98453973

köstebek

Sakin olun Şampiyonlar, buralardayız, sorun yok.

rumar80

Buradayım diyorsun ama ne ses ne görüntü var abi.😇

memospinoz

Yayınevi ister buradan yanıt versin, isterse sosyal medyadan, isterse hiç mi hiç yanıt vermesin. Zerre umurumda değil.
Yayınevi kendi adına konuşabilir de, konuşmayabilir de. Bu da beni ilgilendirmiyor.

Herkesin istediği olur umarım. Ağrı'daki arkadaş umarım daha erken öğrenir çıkan kitapları ve bitmeden alabilir. Dualarım seninle.

çizgidüşler

Merhaba,

Konuyu başlangıcından beri takip etmeye çalışıyorum, ama nasıl sekip bana geldiğini takip etmekte gerçekten zorlandım.

Kısaca belirteyim; sosyal medya uzmanı değilim, sadece gelen sorulara olabilecek en doğru bilgiyi vermeyi istediğim için forum'a üye oldum.
Daha önce ilk girdilerimin birisinde de belirtmiştim; amacım gelen sorulara olabildiğince cevap vermek sadece. Bunu yaparken de özellikle polemiklere girmemeye ve cevabını net olarak verebileceğim sorulara dönüş yapmaya çalışıyorum.

Dün sayın samalasio99'nun girdisiyle başlayan mesajlarla ilgili olarak; iyi niyetlerini, tebriklerini ve haklı serzenişlerini paylaşmış kullanıcımız. Burada direk bir soru yoktu, şikayet etmekte haklı okuyucumuz; durumu imkansızlaştırmasak da çıkan kitaplardan okuyucuların haberdar olmasını doğrusu kolaylaştırmıyoruz da. Şirin görünüp gaz almak tarzım olmadığı için bu konuda durumu düzeltecek ciddi bir adım atmadığımız sürece özür dilemek dışında söyleyebileceğim bir şey yok. "Limitli" fumettilerle ilgili ben bilgilendirme yapmadan sayın Mrtekin detaylı bir açıklama yapmış sağolsun. Ardından 2 kullanıcımız arasında nedenini anlamadığım yazışmalar silsilesi oldu ve buna müdahil olmak istemedim doğrusu.

Ama ardından sayın memospinoz aşağıdaki gibi bir giriş yaptı.

Alıntı yapılan: memospinoz - 11 Temmuz, 2020, 14:25:14
Biliyorum fakat sadece kendi seçtiği sorulara yanıt veriyor gibi geliyor bana. Yarım kalan seriler veya kitaplardaki basım hataları gibi sorunlar hakkında bir açıklama getirmiyor pek.
Mesela soralım, 100 Kurşun devam edecek mi? Defalarca soruldu.

Bu soruya -benim bildiğim forumda son sorulduğu- 25 Mart 2020'de "100 Kurşun 7 çevirildi ve grafik aşamasında." şeklinde zaten cevap verdim. Hatta bu cevabın olduğu girdide yarım diğer serilerimizle ilgili bilgi de paylaşmıştım. Aynı sayfada sayın memospinoz'un da bir mesajı mevcut. Yani mantıken bu cevabı görmüş olduğunu düşünüyorum. Buna rağmen böyle bir soru sorulmasını da garip buluyorum.

Tekrar detaylı cevap vereyim bu soruya; 100 Kurşun 7 ve 8'in telifleri yaklaşık 5 yıl önce 5000 USD ödenerek alındı. 100 Kurşun 7 baskıya hazır halde haftalardır bekliyor. Yani evet devam edecek 100 Kurşun ve sözlü veya yazılı defalarca cevap verildi bu soruya. Zaten aksi hiçbir zaman da ima bile edilmedi bizim tarafımızdan.

Ama soru ne zaman çıkacak olursa buna cevap veremem; çünkü şu şartlar altında ben de bilmiyorum ve en üstte de söylediğim gibi cevabını net veremeyeceğim bir soruya dönüş yapmıyorum.

Ayrıca tanıtımların gecikmesi ve ön siparişle ilgili olarak da bir örnek üzerinden nelerle uğraştığımızı anlatmak istiyorum:

Güngezgini'nin baskısı 2020 başında bitti ve martta Ankara kitap fuarına yetişecek şekilde basılması için matbaaya yollandı, ama matbaanın kağıt temininde sorun yaşaması yüzünden fuara yetişemedi. İzmir Fuarı'na basalım derken salgın çıktı ve bu sefer de biz beklettik dağıtamayacağımız bir kitabı basmış olmamak için. Bu ay kitaplar baskıya girdi ve Perşembe günü varyant kapaklar depomuza geldi. Ama açtığımız ilk balyada gördük ki matba formalardan birinin baskısında hata yapmış. Gelen 1000 adet kitabın herbirini tek tek açıp kontrol ettik ve yaklaşık 600 tanesinin sorunlu olduğunu gördük. Matbaada duran 3000 adet ana kapağın durumunu ise henüz bilmiyoruz, yani 3000 tane daha kitabı tek tek kontrol etmek zorunda kalacağız ve neyle karşılaşacağımızdan doğrusu korkuyorum. Bu hatanın ne zaman telafi edileceği konusunda ise hiçbir fikrim yok henüz.

Şimdi; sizce bu kitap için ne zaman tanıtım yapmış ve ön sipariş açmış olmamızı önerirdiniz; Mart için mi, Nisan için mi yoksa bu ay için mi?
Görünen cevap hiçbiri, çünkü bu gidişle bu kitabın tam olarak dağıtılması Ağustos'u bulacak.

Daha önce telif konusunda bir bilgi paylaşmıştım; prensip olarak bir kitapla ilgili olarak imzalı sözleşme elimize geçmediği sürece telif aldığımızı duyurmuyoruz, çünkü daha sonra komik duruma düşmek istemiyoruz.
Aynı şey kısmen kitap baskıları için de geçerli; kitap depomuza gelip de sağlam olduğunu görmediğimiz sürece tanıtım ve duyuru yapmaya korkuyoruz, çünkü ağzımız defalarca yandı. Şöyle bir örnek daha vereyim; son 3 senedir 3 kez bize matbaadan kitap getiren kamyonun -her nasılsa- köprüden geçerken lastiği patladığı için kitaplar depomuza birkaç gün geç teslim edildi. Her seferinde de müşterilerimiz karşısında mahçup duruma düştük.

Kısaca; eksiklerimizin farkındayız, özür dileriz ve emin olun bunları düzeltmeye çalışıyoruz. Ama elimizde sınırsız kaynak veya sihirli bir değnek yok ne yazık ki. Bu ne yazık ki zaman alacak.

Kafanızı şişirmeyi bırakmadan önce sayın elliot ve sayın karayel2018; kişisel iletilerinizi ne yazık ki yeni görüyorum. Kusura bakmayın, gelen kişisel iletilere bakmayı düşünmedim hiç. Soruların hep forum başlıklarından geleceğini düşünmüştüm (sosyal medya uzmanı olmadığımı, hatta sosyal medya acemisi olduğumu söylemiş miydim :) ). Size en kısa zamanda dönüş yapacağım.

Son olarak; ne yazık ki temmuz ayında Star Wars gelmeyecek sayın Mrtekin. Ağustos ayına okuma sırasına uygun şekilde Star Wars 5 ve Haykıran Hisar'ı -matbaalar ve kamyon tekerlekleri izin verdiği ölçüde- yetiştirmeye çalışıyoruz.

İyi akşamlar...

dayıcomics

O zaman ben de bir soru sorayım.  ;D X-force'lar devam edecek mi? Bir ara Uncanny X-force basacağınıza dair duyum almıştım. Gambitler devam edecek mi? Marmara X-Men basmıyor, siz basın özlemimiz giderilsin  :)

-brendon-

Bende hazır yakalamışken Çizgi düşler patronunu sorim cat woman ve Brendon yeni sayılar ne zaman gelecek ve bu siteye çıkacak yayınları bildirirmisiniz sağolun bol şatışlar

drgavsever

Sevgili İlker bey,
Benimde size birkaç sorum olacak.Brendon 19 yayınlandı mı? Limitli fumetti  yayınlarınızın devamı konusunda aldığınız karar nedir? Dampyr , Brendon,NN ve Hikayeler devam edecek mi?

çizgidüşler

Alıntı yapılan: -brendon- - 12 Temmuz, 2020, 12:06:55
Bende hazır yakalamışken Çizgi düşler patronunu sorim cat woman ve Brendon yeni sayılar ne zaman gelecek ve bu siteye çıkacak yayınları bildirirmisiniz sağolun bol şatışlar

Brendon'un elimizdeki tüm telifli sayıları 19 ile basılmış oldu. Yeni sözleşmeyi de tahminen bu yıl sonu yapacağımız için 2021'e kadar yeni Brendon kesinlikle çıkmayacak. Yeni sözleşme hazırlanırken (Tex Zagor hariç) tüm Fumettilerde olduğu gibi tamam mı devam mı kararını vereceğiz.

Catwoman'ın zaten 3. sayıya kadar telifi alındı ve 2 de basılacak. Ama ne zaman sorusu bizim de emin olamadığımız bir konu. Eylül'den önce değil,  buna eminim. Mümkünse fuaral yeni sayısıyla girmeyi istiyoruz.

çizgidüşler

Alıntı yapılan: dayıthegamer - 12 Temmuz, 2020, 10:04:26
O zaman ben de bir soru sorayım.  ;D X-force'lar devam edecek mi? Bir ara Uncanny X-force basacağınıza dair duyum almıştım. Gambitler devam edecek mi? Marmara X-Men basmıyor, siz basın özlemimiz giderilsin  :)

Uncanny X-Force hazır olarak bekliyor, ama eldeki serilerin bir kısmını tamamlamadan yeni bir seriye girmeyi istemedik. Gambit zaten 3 kitaplık bir seri ve bu tamamlanacak. Ama gene kritik ne zaman sorusunun ne yazık ki net bir cevabı yok şu anki ortamda.