Ejderha Dövmeli Kiz

Başlatan emre ozdamarlar, 11 Ekim, 2012, 14:04:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Dupuis'den cikacak olan Sylvain Runberg'in adapte ettigi Josep Homs'un cizdigi ilk kitabin kapagi ve 5 sayfasi bugun basina gösterildi.

pizagor

Çizimleri çok beğendim... haydi YKY...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

emre ozdamarlar

Cizimleri yapan Ispanyol artist Josep Homs'un Dark Horse icin Red Sonja cizmisligi de var.
Gercekten cok basarili bir cizer.

HacıGeraltEmmi

Çizimler gerçekten nefis. Ben de haydi YKY diyorum.

kalidor

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 11 Ekim, 2012, 16:11:01
Cizimleri yapan Ispanyol artist Josep Homs'un Dark Horse icin Red Sonja cizmisligi de var.
Gercekten cok basarili bir cizer.

Dynamite olmasın Emre? Dark Horse Red Sonja yayınlamadı bildiğim kadarıyla.
Crom! Ölüleri Say...

Tarkan Kurt

Frankofonlardaki çizimler, renklendirmeler mükemmel oluyor. Yapı Kredi sayesinde frankofon okuyabiliyoruz.

hanac

pearl jam

Ben de çok beğendim ama yky bunu basmasın bence daha yeni ilk sayısı çıkmış. tamamlanmış veya daha fazla ilerlemiş daha pek çok okumadığımız kaliteli  frankofon olduğuna eminim. Her yıl yüzlerce yeni frankofon basılıyor fransa da seçenekler oldukça fazla yani. Onlardan birini 3 sayı bir arada bassalar daha iyi olur. 

emre ozdamarlar

Alıntı yapılan: kalidor - 11 Ekim, 2012, 21:31:12
Dynamite olmasın Emre? Dark Horse Red Sonja yayınlamadı bildiğim kadarıyla.

Pardon hocam, Dynamite'dir o zaman. SSOC'lardan dolayi aklimda hep Dark Horse kalmis Conan evreni.

emre ozdamarlar

Dupuis kisa bir fragman yayinlamis. Mart ayinda geliyor ilk kitap.
http://www.millenium.dupuis.com/

BAHADIR

Çizimler gerçekten müthiş...Filmi de popüler olan bir yapıtın alıcı kitlesi de geniş olur...Ama konu itibari ile ilk filmi izledikten sonra diğerlerini izleyemedim...Başlamak içimden gelmedi...Sanki biraz ağır geldi...

Çizgiroman konusunda da bu yönde düşünüyor ve daha ilk sayısı yayınlanmamış bir eserin en az 3-5 sayısı yayınlandıktan sonra eğer iyi ve akıcı ise şans verilmesini temenni ediyorum ki bu da en kötü 3-5 yıllık bir süreç demek...

Bir şey isterken biraz daha mantıklı şeyler istesek fena olmaz...

Frankofon deryasında bundan daha harika ne cevherler var...

Fumetti'yi kuruttuk...Ama dediğim gibi Frankofon bir derya... :)

hanac

Alıntı yapılan: BAHADIR - 12 Aralık, 2012, 15:20:15
Ama konu itibari ile ilk filmi izledikten sonra diğerlerini izleyemedim...Başlamak içimden gelmedi...Sanki biraz ağır geldi...

Ömer bu filmler cumartesi günü de muhabbette gündeme geldi.

Hüsnü Abi kesinlikle orijinal filmleri izleyin dedi, sanırım isveç yapımı idi onlar.

Amerikan yapımı yeniden çevrimlerden uzak durun dedi.

Sen hangisini izledin ?

BAHADIR

İlk çevirimin ve kitabın orjininin İsveççe olduğunu öğrendiğim zaman Craig'den direk uzak durdum ama orjinal versiyonun ilk filmi de ağır geldi bana açıkçası...Belki de başroldeki ejderha Dövmeli kızı tipleme ve karakter olarak beğenmediğim içindir...Bilemiyorum...

Kötü demiyorum...Sadece diğer filmlere de vakit ayırmaya değmeyeceğini düşünüyorum....Kendi açımdan :)

DAMPYR

Çizimleri bende beğendim konusuda sağlamsa okunabilir.... 8) ::) ;)

altay1944

Çizimler gerçekten güzel.Gel beni oku der gibi pastel bir hava var.Son zamanların grafik tablet işlerindeki sıradanlık yok.Ama bu konuda Bahadır beye katılıyorum.Henüz tek sayı için çok fazla acelecilik var gibi..Frankofonların içinde o kadar güzel seriler dururken ...Comicsler birbirinin aynı,eh son yıllardaki hızımızla fumettilerde sıfırı tüketti.(En azından böyle devam ederse birkaç yılda seriler tamamlanacak)Geriye ne kaldı manga ve frankofonlar.Mangalarda belirli bir okuyucu kitlesine ulaştı.Sırada frankofonlar var.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ