Thorgal İmza Kampanyası

Başlatan haysat, 01 Kasım, 2012, 23:18:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tuco Ramirez

Köstek olmak istemem ama elinde Remzi'nin ilk 5 sayısı olanların sizce böyle bir şey istemesi mümkün mü? Üstelik o 5 sayı bana göre orjinal boyutunda olmasının yanısıra çok daha değerli bana göre. Büyük boy ve küçük boyları yanyana koyun ve çizimlere bakın hangisi daha iyi görünüyor.

Yanlış anlaşılmasın 8 cildin tamamını aldım. İlk iki cilt de böyle küçük boy basılacaksa elimde daha beğendiklerim dururken alacağımı sanmıyorum. Eksik olan 6. sayı için 2. cildin alınması düşünülebilir, ama 1 sayı için 30 TL biraz fazla geleceğinden benim tercihim 6. sayının tek basılması.

hanac

Sevgili Tuco Ramirez,

Tabii ki düşüncene saygı duyuyoruz.

Ama biz hepsinin kütüphanede aynı formatta olmasını isteyen tuhaf insanlarız.  :)

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: hanac - 09 Kasım, 2012, 18:38:23
Ama biz hepsinin kütüphanede aynı formatta olmasını isteyen tuhaf insanlarız.  :)

Sayın adminime katılıyorum.

connyapku

Hanac abinin aciklamasina bayildim :)

rumar80

Ben de adminime katılıyorum.

haysat

İnsan boşuna admin olmuyor...

Düşüncelerimi ne güzel ifade etmişsin...
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

Tuco Ramirez

Aynı hastalık bende de var aslında. Bu konuda bir örnek vereyim. Aksoyun Julia'larının 13-14-15. sayıları ilk 12 sayıya yani orijinaline göre daha büyük boyda basıldı bilenler bilir. Bu sayılar kitaplıkta iyi durmadığından gittim bir matbaacıdan üç kenarını kestirerek ilk 12 sayıyla aynı boyuta getirdim. (16. sayı ise Milliyet gazetesi ekiydi ve ilk 12 sayıdan küçük boyuttaydı, fakat bunu büyütme şansı olmadığından bir çözüm bulamadım.  :) )

Ama burada durum çok farklı. Bu 8 ciltte yayınlanan 24 sayı ilerde hani olmaz ya ilk 5 sayı gibi büyük boy basılsa hiç düşünmeden alırım dersem sanırım derdimi anlatmış olurum.

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: designer73 - 09 Kasım, 2012, 18:45:38
Sayın adminime katılıyorum.

Bende kütüphanede düzgün durması taraftarıyım.

DAMPYR

Aynı kanıdayım.Kütüpanedeki estetik duruşa bakılırsa, hepsi aynı boy olunca çok daha güzel oluyor.Juliada bunun şansızlığını yaşadık... :-\ :'( ;)

pizagor

Alıntı yapılan: Tuco Ramirez - 09 Kasım, 2012, 23:56:09
Aynı hastalık bende de var aslında. Bu konuda bir örnek vereyim. Aksoyun Julia'larının 13-14-15. sayıları ilk 12 sayıya yani orijinaline göre daha büyük boyda basıldı bilenler bilir. Bu sayılar kitaplıkta iyi durmadığından gittim bir matbaacıdan üç kenarını kestirerek ilk 12 sayıyla aynı boyuta getirdim.

Ama o albümlerin panelleri de daha büyük değil miydi? Oluyorsa ben de yaptırayım. Hatta aynı şekilde son 3 sayısı farklı olan başka seriler de vardı, onları da araya katayım :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Tuco Ramirez

Alıntı yapılan: pizagor - 10 Kasım, 2012, 16:59:18
Ama o albümlerin panelleri de daha büyük değil miydi? Oluyorsa ben de yaptırayım. Hatta aynı şekilde son 3 sayısı farklı olan başka seriler de vardı, onları da araya katayım :)

Panelleri daha büyük ama kenarlardaki boşluklar geniş olduğundan resim kaybı olmuyor. Yani 2 cm boşluk yerine 2-3 milim boşluklar kalıyor. Sırt kısmında ki "Kadın Dedektif Julia" yazısında "Kadın" kısmınının çoğu gittiğinden CD kalemiyle o kısımları karaladım. sadece Dedektif Julia kısmı kaldı. Sırttaki cilt numaraları ise ilk 12 sayıya göre biraz daha altta kalıyor. Ama yanyana konduğunda bunlar pek sırıtmıyor.

Ayrıca ilk 6 sayının 2 cilt olarak basılmasını isteyen arkadaşlara bir sorum olacak. Remzinin bastığı 5 sayı elinizde olduğu halde mi bunu istiyorsunuz, yoksa olmadığı için mi?

rckaya61

Herhalde geç kaldım; ama listeye beni de eklerseniz sevinirim.

HacıGeraltEmmi

hiçbir zaman geç değildir

Son Durum

1- Designer73 - Abbas Bağca
2- Kalidor - Fatih Uzun
3- Haysat (ne demekse) - Ali Yılmaz
4- Günessemerci - Güneş Semerci
5- Alan ford - Doğa Demiray
6- Hennessy - Murat Tüfekçiler
7- Tarkan kurt - Eyyüp Başkan
8- Darkwood - Mesut Korkmaz
9- pizagor - Özgür Çelikbaş
10- Mister NO
11- yunusmeyra - Tarkan Tunca
12- ExarDarkkiller
13- Pearl Jam - Faik Turan
14- hanac - Hasan Anaç
15- ercoktay
16- rumar80 - Rıza Umar Gürsu
17- V - Engin Gül
18- dursar
19- poe - Ahmet Yüksel
20- ginobili
21- grreenman
22 - gambit - Süleyman Sipahi
23 - MDenis
24- mutarad
25- kalidor (2.ci)
26- darkwood (2.ci)
27- yunusmeyra (2.ci)
28- ercoktay (2.ci)
29- Cengiz Ertem
30- Cengiz Ertem (2.ci)
31- kedidiro - Selami Hoca
32- altay1944
33- tunaorhun - İlker Çil
34- essegesse - Altan Gürdal
35- jack sparrow
36- Büyülü Rüzgar- İlyas Erkul
37- ucelera
38- ucelera (2.ci)
39- lemazmatik
40- risedeath
41- risedeath (2.ci)
42- NIC
43- SARACEN
44- Carnage
45- Sinan Başak
46- Can Amca
47- ümitkr - Ümit Kireçci
48- connyapku
49- Tex68
50- gunes
51- rckaya61

ercoktay

Alıntı yapılan: Tuco Ramirez - 10 Kasım, 2012, 19:28:21
Ayrıca ilk 6 sayının 2 cilt olarak basılmasını isteyen arkadaşlara bir sorum olacak. Remzinin bastığı 5 sayı elinizde olduğu halde mi bunu istiyorsunuz, yoksa olmadığı için mi?

Bende Remziler de var. Fakat ilk sayıların cilt olarak basılmasını tecih edenlerdenim. Kütüphanede güzel duracaklar. Hem de bence ilk sayıların satışını da arttıracaktır.

alan ford

Alıntı yapılan: Tuco Ramirez - 10 Kasım, 2012, 19:28:21

Bende Remzi'nin bastığı ilk 5 cilt yok. Thorgal ile çok geç tanıştım. Haliyle ilk tanışma  geç olunca  Çizgili Düşler ile başladım. Arada 6. sayı eksik olunca da Remzi'leri tamamlamanın bir anlamı kalmadı .  Elbetteki baştan itibaren büyük boy yayınlansa şahane olurdu ama bu artık imkansız gibi.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir