Avengers by Rumar80

Başlatan rumar80, 02 Kasım, 2010, 15:48:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BAHADIR

Alıntı yapılan: rumar80 - 06 Ocak, 2022, 20:50:05
  Sevgili Ömer.
   John Byrne benim için özeldir.

FF'da 283. sayı (Hero) mesela inanılmaz duygu yüklü bir maceradır. Numarasını yanlış hatırlıyor olabilirim tabi.
Peter'ın gerçek kimliğini açıkladığı kanserli çocuktan sonra en duygusal öykülerden biridir.
Bir gün bulabilirsem mutlaka tekrar alıp arşivime koyacağım. Umarım bir gün tekrar ama düzgün bir şekilde okuyabiliriz.

Byrne hepimiz için özel Umar abi... (Hepimiz için değil mi yoksa...? :o ) Kim bilir belki bir gün okuma şansına nail oluruz...

rumar80

rumar80

Alıntı yapılan: BAHADIR - 07 Ocak, 2022, 09:34:26
Byrne hepimiz için özel Umar abi... (Hepimiz için değil mi yoksa...? :o ) Kim bilir belki bir gün okuma şansına nail oluruz...

John Byrne önce Iron Fist serisinde Chris Claremont ile çalışmış. Bu seri kapanınca ikili the Uncanny X-men'de tekrar buluşup dönemin en baba hikayelerinden bazılarına imza atmış.
    Byrne kendi başına hem yazar hem de çizer olarak bir çok eser çıkardı. Bunların başında Fantastic Four geliyor tabi ki. Fantastic Four'dan ve Marvel'dan ayrılıp DC'de Superman'i sıfırdan başlatan da odur.
    Claremont ile birlikte X-men'de yarattıkları Alpha Flight takımının serisini yaklaşık iki yıl yazar ve çizer. Daha sonra o sırada The Incrdible Hulk yazan ekiple yer değiştirir. Ancak Hulk serüveni kısa sürse de Bruce Banner ve Betty Ross onun döneminde evlenir.
    Namor serisini birinci sayıdan yazıp çizerken, Namor'un sinir krizleri için mantıklı bir açıklama ve tedavi geliştirir.
    Deadpool'dan yıllar önce She Hulk serisi ile okuyucu ile aradaki duvarı yıkar.
    Wanda Vision dizisinde karşımıza çıkan "beyaz" Vision onun yazdığı West Coast Avengers serisinde ilk defa okuyucuya sunulur.
    Bunlar dışında DC için fourth world, Marvel için X-men the hidden years serilerini yazar ve çizer.
    Bunlar dışında yaptığı başka eserler de var tabi ama bunlar aklıma ilk gelenler.
    Son olarak online olarak yazıp çizdiği X-men elsewhen diye bir seri var.   

rumar80

Alıntı yapılan: BAHADIR - 07 Ocak, 2022, 09:34:26
Kim bilir belki bir gün okuma şansına nail oluruz...

İnşallah. Ama Fantatic Four özelinde; Byrne seriyi yazmadan önce bir dönem sadece çizerliğini de yapmıştır. Alfa tarafından bizde de yayınlanan bu macerada kahramanlarımız uzayda Sfenks ile mücadele eder. Bu dönem de unutulmasa ne güzel olur.

rumar80

Vision hareketsiz yatıp kendi kendini onarmaya çalışırken Wanda da kocasının bir An önce toparlanmasını beklemektedir. Bu arada Dracula Avengers tarafından ele geçirilen Darkhold'u kazanmak için malikaneye saldırı düzenlese de Wanda, Captain Marvel, Dr Strange ve Hannibal King tarafından püskürtülür.
     Ekip kendi düzenini oturtmaya çalışırken haftalık 1000 Dolar maaş aldıklarını öğrenen Örümcek Adam takıma katılmak ister. Birlikte Pegasus projesinde (Bilka Örümcek adam maceralarında bir kaç sefer geçer) önce lav adamlarla, ardından projede tutuklu olarak bulunan Moonstone, Blackout, Rhino ve Electro ile mücadele ederler. Wasp Örümcek adama eğitim altında bile olsa takıma üye olmasını teklif etse de, hükümet tarafından ilişkileri sağlamak için atanan ajan tarafından veto yer ve üzüntü ile ayrılır.
     Vision'ın iyileşmesinin beklenenden uzun sürmesi herkesi endişelendirmektedir. Bu dönemde yaşanan tek olumlu şey Vision'ın işitme, duyma ve görme işlevlerinin yerine gelmesidir. Ama vücudu hala hareketsizdir. Bu duruma çözüm bulmak isteyen Starfox; geldiği yer olan Titan'ın ana bilgisayarı I.S.A.A.C ile malikane bilgisayarları arasında iletişim kurar. Ancak sonuç beklentinin çok üstündedir. Vision hala hareket edemese de dilediği tüm bilgisayar ağlarına erişim sağlayabilmekte, kendi hayalini oluşturabilmektedir.
      Biraz aradan sonra yeni bir bölüm daha sizlerle. Umarım vaktim oldukça yazmaya devam ederim.

pizagor

Avengers'ın hangi sayılarında geçiyor bu Umar?

İşin kötüsü, Pegasus Projesi'ni hatırlayamadım, hafızam rezalet  :(
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Buraya kadar anlattığım ilk cilt Özgür. 231-241 arasında geçiyor.
   Pegasus projesi devlet tarafından enerji türlerini araştırmak için kurulan bir yer. Bir dönem güvenlik şefliğini Thing yaptı. Bir de Quasar. Electro vs gibi enerji güçleri olanlar incelenmek için burada hapsediliyor.
   Bilka Örümcek adamlarda Spidey, Thing, Dr Strange ve Scarlet Witch burada yılanlı taca karşı savaşıyorlardı diye hatırlıyorum.

pizagor

Quasar'ın bir kamyona eşlik ederek başlayan bir hikayesi vardı, sanıyorum o şirket.

rumar80

Evet o şirket. Sanırım kamyonun içinde de Nitro vardı. Sonradan Stamford faciasının sorumlusu olacak zat.

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 22 Temmuz, 2022, 13:30:22
  Evet o şirket. Sanırım kamyonun içinde de Nitro vardı. Sonradan Stamford faciasının sorumlusu olacak zat.

Bilka albümlerinin 55.'sindenmiş. Hatta bir görsel bile varmış forumda...

http://altinmadalyon.com/altin/bilka/bilka-orumcek-adam-donemini-sevenler-kulubu/75/

gamlıbaykuş

Umar abi emeğine sağlık. Yalnız ben Hannibal King' i hatırlayamadım. Niyeyse aklıma A Takımı geldi  :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

rumar80

Ekrem Hannibal King, tomb of Dracula serisinde var. O da vampir ama vampir avcılığı yapıyor.
    Hatta Blade 3 filminde vardı. Galiba Ryan Reynolds canlandırmıştı

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: rumar80 - 22 Temmuz, 2022, 20:13:13
   Ekrem Hannibal King, tomb of Dracula serisinde var. O da vampir ama vampir avcılığı yapıyor.
    Hatta Blade 3 filminde vardı. Galiba Ryan Reynolds canlandırmıştı

Bilgi için sağol abi, Blade serisini birkaç defa izlemiştim. En zayıf halka da Blade 3 filmiydi
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...