Şeker Canavarı - Marmara Çizgi

Başlatan Nightrain, 25 Haziran, 2021, 20:13:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

On yıl önce Musibet, orman yangını gibi yayıldı, milyarlarca kişiyi öldürdü ve o günden beri doğan çocukların hepsi
insan/hayvan melezi. Gus, tehlike altındaki bu çocuklardan biri. Narin ruhlu, tatlıya düşkün ─ ve geyik boynuzlarına
sahip bir çocuk. Ama Gus gibi çocukların başına ödül konmuş durumda. Vahşi avcılar Gus'ın ormandaki izole evini
bulunca, Jepperd adındaki gizemli ve şiddet kullanmaktan kaçınmayan bir adam onu kurtarıyor. İri kıyım gezgin,
Gus'ı Barınak'a, melez çocuklar için güvenli bir sığınağa götürmeye söz veriyor.
İkilimiz yeni ve tehlikeli Amerika topraklarında ilerlerken katil Jepperd, Gus'a taktığı lakapla "Şeker Canavarı"nın
huyunu bozacak mı, yoksa Gus'ın kalbi Jepperd'ı mı değiştirecek?

120 sayfa, 48 TL.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

KenParker

Sualtı Kaynakçısı ve Essex County'nin yazar/çizerinden harika bir çizgi roman. Bir kısmını okumuştum. Konusu kıyamet sonrası bir zamanda geçiyordu. Hayvan özellikleri taşıyan insanlar, kanunsuz topraklar, doğa insan ikilemi... Çok beğenmiştim. Türkçesinin basılması sevindirici.

Netflix'te dizisi varmış. Hızlı basılırsa hemen girişeceğim. Yavaş basılırsa sanırım toplu alırım.

hanac

16cm x 24cm, 120 Sayfa, Renkli, 48 TL, Haziran 2021
Yazar: Jeff Lemire
Çeviri: Tulgan Köksal
Editör: Aytuğ Yıldırım

On yıl önce Musibet, orman yangını gibi yayıldı, milyarlarca kişiyi öldürdü ve o günden beri doğan çocukların hepsi insan/hayvan melezi.
Gus, tehlike altındaki bu çocuklardan biri. Narin ruhlu, tatlıya düşkün ─ ve geyik boynuzlarına sahip bir çocuk.
Ama Gus gibi çocukların başına ödül konmuş durumda. Vahşi avcılar Gus'ın ormandaki izole evini bulunca, Jepperd adındaki gizemli ve şiddet kullanmaktan kaçınmayan bir adam onu kurtarıyor. İri kıyım gezgin, Gus'ı Barınak'a, melez çocuklar için güvenli bir sığınağa götürmeye söz veriyor.

İkilimiz yeni ve tehlikeli Amerika topraklarında ilerlerken katil Jepperd, Gus'a taktığı lakapla "Şeker Canavarı"nın huyunu bozacak mı, yoksa Gus'ın kalbi Jepperd'ı mı değiştirecek?

rorschach1940

Düzenli ve hızlı basılacağını bilsem çoktan almıştım. Uzun zamandır marmara ve arkabahçe serilerini almıyorum (daredevil hariç). İşin kötü yanı haksız da çıkarmıyorlar :(

OZAN BALIM

Bana hitap eden ne varsa alıyorum, seri tamamlanır tamamlanmaz pek umursamıyorum açıkçası. Özellikle fumetti ve bağımsız çizgi romanların yayımlanması bile mucize ülkede.

Nightrain

Şeker Canavarı Cilt 2

Yazar ve Çizer: Jeff Lemire
Çeviri: Tulgan Köksal
Editör: Aytuğ Yıldırım

16cm x 24cm, 144 Sayfa, Renkli, 65 TL, Şubat 2022

Dünyada iyi insan kalmadı. Gus, bu gerçeği zor yoldan öğreniyor. Gus, Jepperd denen adamın kendisinin koruyucusu, arkadaşı olduğunu sanmıştı. Ama Jepperd onu, Gus gibi yarı-hayvan çocukların kafeslere atıldığı korkunç bir yere götürdü. Burası, kalpsiz adamların dünyanın altını üstüne getiren salgının sırrını ortaya çıkarmak için ölümcül deneyler yaptığı ama hiçbir sonuç elde edemedikleri bir yerdi. Bu adamlar, Gus'ın özel olduğunu hissediyordu ve onu farklı kılan şeyi bulmak için... her yöntemi kullanacaklardı.
Aynı esnada Jepperd ise artık özgür biri olmuştu, felaket bölgelerini istediği gibi dolaşabilecekti. Ancak arkasında bıraktığı hayatı unutması söz konusu değildi. Jepperd artık kendi ölümüyle sonuçlanacak girdabın içinde oradan oraya savruluyordu... ancak unutmak için çok uğraştığı, onu bugünkü haline dönüştüren trajedi, girdabın dibinde onu bekliyordu.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

V

İki cildi ardarda okudum. Lemire piyasanın en iyi yazarlarından.Güçlü dramatik yapılar kuruyor öykülerinde..Serinin akibeti ne olur bilmem ama
yeni sayıları beklerken dizisini izleyeceğim büyük ihtimal ..
"İstemem,eksik olsun.."

SeSSe

Keşke daha hızlı yayınlanabilse

ghostrider

Jeff Lemire'in en iyi işi bu,hızla yayınlansa ve hikayeyi bitirebilsek çok güzel olurdu.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

nicholaihel

Alıntı yapılan: SeSSe - 28 Mart, 2022, 20:26:41
Keşke daha hızlı yayınlanabilse

İki sayıyı da düzgün indirim denk düştü aldım. Okumadan bekletiyorum.

İndirim olmasa serinin tamamlanmasını beklerdim ağır gidiyor diye.

Black Hammer'ı almadım mesela henüz. Kararsızım.