Babil Şerifi - Marmara Çizgi

Başlatan Nightrain, 24 Eylül, 2018, 09:15:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xmenac

İngilizce edisyon alternatifleri bildiğim kadarıyla şu şekilde:
- 8 sayı fasikül
- 2 cilt paperback
- 1 cilt hardcover deluxe edition

memospinoz

HC çıkmasın arkadaşlar, para yetişmiyor.  ;D Çıkacaksa da söyleseler de cilt almasak, ciltleri alıyorsun sonra toplusu çıkıyor onu da almak zorunda hissediyorsun.  ::) Olmuyor böyle ama.   :D ;)

Mrtekin

O zaman, bir Vertigo daha tamamlandı. Marmara Çizgi'ye teşekkür ederiz.

Darısı başka Vertigo'lara.
They drew first blood...

nicholaihel

Alıntı yapılan: memospinoz - 17 Şubat, 2019, 14:18:19
HC çıkmasın arkadaşlar, para yetişmiyor.  ;D Çıkacaksa da söyleseler de cilt almasak, ciltleri alıyorsun sonra toplusu çıkıyor onu da almak zorunda hissediyorsun.  ::) Olmuyor böyle ama.   :D ;)

Tamamen katılıyorum. Geçen bi sözlük satın aldım. Kalın mı kalın. 2 ay sonra hc´si çıktı. Nasıl üzüldüm. Normal kapak bile maliyetli olunca hc ye sulanamıyorum da...

Haber alan yazsın yani :))

tommikser

Arkadaşlar aldığım duyum şu şekilde; Babil şerifi'nin HC baskısı olmayacak ama Vision 'un olacak. Ekstra sayfalarda olacakmış.
Ben HC alırım diyenler beklesin.

tommikser

Vision un fiyatı konusunda yanlış kelam etmiş olabilirim. Yayıncı bana net bir rakam vermedi ama ben öyle tahmin ettim. Kusura bakmasınlar. Tekzib edeyim kendimi. Arkadaşım uyardı emin misin diye. Emin değilim diyince düzeltme gereği duydum. Dediğim gibi fiyat konusu belli değil. Kusura bakılmasın. Biraz heyecandan oldu.

nicholaihel

Alıntı yapılan: ZGeralt - 01 Ocak, 2019, 15:08:50
12 sayı (2 cilt) süren bir Vertigo işi. Çizimler ve renklendirme hikaye ile güzel örtüşüyor. Polisiye gibi başlayan hikaye ise gittikçe dallanıp budaklanıyor ancak hikayenin özel bir tarafı da yok bana kalırsa. Sıkılmadan okudum ve bitirdim, bir süre sonra Türkiye'de basılacağı haberleri çıkınca tekrar raftan aldım ve şöyle  bir göz attım ve farkettim ki bir çok kısmını unutmuşum. Aklımda çok az şey kalmış, sert mizaçlı, kaslı,yakışıklı amerikan polisi/ajanı/ askeri abinin başka ülkelerde yaptığı/ yardım ettiği işler şablonu içerisinde bir hikaye aslında, kesinlikle Amerikan propagandası yaptığını söyleyemem ama gerçekten önemli yerlere parmak bastığı falan da yok. Ortalama üstü bir hikaye ile güzel çizim/renklendirme.

6/10 benim puanım :)

Yoruma hayli katılıyorum. Şimdi bitti. İlginç başladı. Ara ara yükseldi. Ama ortalardan itibaren bir irtifa kaybı ve vurucu olmadığını düşündüğüm bir final. Okuduğuma ve aldığıma pişman değilim ama 6/10 puana karşılık geliyor yorumu doğru.

Nightrain

Yazar: Tom King
Çizer: Mitch Gerads
Sayfa Sayısı: 160

Bağdat, 2003. Saddam Hüseyin rejimi sona erdi. Yönetim artık Amerikalılarda. Ve herkes kontrolden çıkmış halde. ABD ordusu için sözleşmeli çalışan eski polis Christopher Henry bunu gayet iyi biliyordu. Yeni Irak polis kuvvetlerini eğitmek için ülkeye gelmişti ve polis adaylarından biri öldürüldü. Chris, Yeşil Bölge'de onun kimler tarafından ve neden öldürüldüğünü bulmak isteyen tek kişi. Chris'in arayışı onu önce yönetim konseyinde bulunan ve Amerika'da büyümüş Iraklı Sofia'ya ve sonra da Saddam'ın eski polis kuvvetlerinden ve artık belki de Bağdat'ta soruşturma yapabilecek tek kişi olan Nassir'e götürür. Ölümle birleşen ama çatışan sadakatlerle birbirinden ayrılan bu üçlü işgal sonrası Irak'ın tehlikeli ortamında katillerin izini sürerken yollarını bulmak için birbirilerine destek olmak zorundalar. Ama çabaları gerçekten adaletin tecelli etmesine mi yarayacak... yoksa çok daha karanlık bir şeylere mi? Irak'ta CIA operasyon uzmanı olarak kendi deneyimlerinden yola çıkan BATMAN yazarı TOM KING, MITCH GERADS ile bir olup BABİL ŞERİFİ CİLT 1: BAM BAM BAM'da daha önce görülmemiş bir suç gerilim öyküsü anlatıyor. Bu ciltte, çığır açan VERTIGO serisinin #1-6 arası sayıları bir araya getirilmiştir.

Yazar: Tom King
Çizer: Mitch Gerads
Sayfa Sayısı: 160

Christopher Henry bir katili yakalamaya çalışırken kendini çok daha ölümcül bir şeyin ortasında buldu. Askeri danışman olarak çalışan eski Florida polisi Chris, 2003'teki Amerikan işgalinin ardından Saddam sonrası kuşağın polislerini eğitmek için Irak'a gelmişti. Ama polis adaylarından birinin öldürülmesiyle sırlar ve yalanlarla örülü bir ağ açığa çıktı... Hem de eski rejimi, yeni hükümeti, Amerikan ordusunu, yeraltı örgütlerini ve cihatçıları, ölüm ve yalanla bezeli bir kabus gibi birbirine dolayan bir ağ. Neyse ki Chris bu kaosun içinde yalnız değil. Eski toprak Bağdat polisi Nassir ile politik bir figür olan Sofia da katilin adalete teslim edilmesi için kendilerince sebeplere sahip. Üçü birlikte bu suçun sorumlusunun izini sürdü: İsyancı ve cani komutan Abu Rahim. Soruşturma patlayıcı bir finale yaklaşıp farklı amaçları onları birbirinden uzaklaştırırken Chris, Nassir ve Sofia cinayetle ilgili hiçbir şeyin, ne planlananın ne de perdenin arkasındakinin göründüğü gibi olmadığını keşfetmek üzereler. Çizgi romanın yükselen yıldızı ve eski CIA çalışanı TOM KING'in yazdığı ve MITCH GERADS'ın güzel çizgileriyle resimlediği BABİL ŞERİFİ CİLT 2: PAT PAT PAT son yılların en çok övgü toplayan serilerinden birini noktalıyor. Bu ciltte #7-12 arası sayıları bir araya getirilmiştir.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

ferzan

Cumartesi günü okuyabildim sonunda...

Başlık altında yapılmış yorumlara kısmen katılmakla birlikte hikâyede bir noktadan sonra kopar gibi oldum, finalinden tatmin olup olmadığıma da emin değilim ama kesinlikle okurken keyif aldım...Hikâye neydi, anlat deseniz anlatamam, dediğim gibi bir yerde koptum, muhakkak ikinci okumayı yapmam lâzım ama okurken gram sıkılmadığım gibi bizde yayınlandığına da memnun oldum...Aslında anlaşılmayacak bir şey yok, sadece başı sonu belli net bir hikâye beklentisinden, yerleşmiş bir hikâye anlatımı olayından farklı...Daha çok ana tanıklık gibi...Başlayıp biten destansı bir yaşanmışlık değil, kesitin bir parçasına odaklanma gibi...O sebeple belki bu neydi şimdi diyebilirsiniz ama okuma esnasında bana hissettirdiği kesinlikle tatmin ediciydi...

Grafik romanlarda denk geldiğimiz tatta bazı detaylarıyla, anlattığı şeyi anlatma şeklinin doğrudan ve sahici oluşuyla, çizerince atlanmamış pek çok kültürel detayıyla, iki ucu b.klu değneğin ortasındaki denge çabasıyla, tanıdık havasıyla ve daha pek çok şeyiyle tam anlamıyla arşivlik bir eser olmuş...İlk yayınlandığından beri gerek adı, gerek çizimleri ve atmosferiyle internetten ilgiyle takip ediyordum ama okumak şimdiye nasip oldu...Kağıt tercihi, baskısı, zengin içeriği ve çekici edisyonuyla bu arşivlik eseri bizlerle buluşturduğu için Marmara Çizgi 'ye teşekkürü borç bilirim...Elimdeki kitap bolluğuna ve bununla doğru orantılı vakitsizliğe rağmen aralıklarla tekrar tekrar hatırını soracağım ender mini serilerden biri olacak...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

memospinoz

HC'si yoktu sanırım bunun. 2 ciltte bittiyse alırım ben bunu.

Mrtekin

HC'si yok. 2 ciltte bitti. Tom King'in eserlerine meraklı iseniz, yine, Marmara'dan çıkan, "Mr. Miracle"' ı da deneyebilirsiniz, o da 2 cilt.

Bir de, yine Tom King'in, yine Marmara'dan çıkan, "Vision"'u var, onun HC'si var, HC'si gerçekten güzeldi, ama bütçe ve keyif meselesi, alın ya da almayın diyemem.
They drew first blood...

memospinoz

Vision'un hem HC hem TPB versiyonları var. Hatta yanlış hatırlamıyorsam fasikülleri de vardı. Fasikül aldığım zamanlarda, şimdi almak ne mümkün.
Babil Şerifi'ni alacağım. Mister Miracle'yi incelemem lâzım, beğenirsem alırım onu da.

pizagor

Hikayenin sonunu önceki onbir fasikülün sürekliliğe mantık düzleminde bağlayamadım desem  ???

Neden o 'nispeten günahsız' adam diye sorsam  ???
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...