İsimlerini Hatırlayamadığımız Filmler

Başlatan kadri kerem, 23 Şubat, 2013, 21:23:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kadri kerem

Neyse aradığım filmi buldum, sıkılarak da olsa izledim: Possessed (2000)

http://www.imdb.com/title/tt0195165/

hanac

Alıntı yapılan: kadri kerem - 21 Eylül, 2013, 00:52:12
Neyse aradığım filmi buldum, sıkılarak da olsa izledim: Possessed (2000)

http://www.imdb.com/title/tt0195165/

Bulduğuna sevindim, yoğunluktan mesajını kaçırmıştım.

Solomon Kane

benim de hatırlayamadığım bir dizi var :D onu da sorsam olur mu ? :)
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

hanac

Alıntı yapılan: Solomon Kane - 26 Eylül, 2013, 20:31:29
benim de hatırlayamadığım bir dizi var :D onu da sorsam olur mu ? :)

Olur olur, bal gibi olur.  :)

Smh Ozbln

Bi tane film vardı çok güseldi onu bilen varsa söylesin :D

Solomon Kane

tamam o zaman :) 1997-1998 seneleri arasında star da yayınlanan bir dizi. Bir konakta geçiyordu ama daha çok tiyatro sahnesini hatırlatıyordu. Jeneriğini unutamıyorum. Bir sürü dans eden insan evin salonunda kamera onları tepeden çekiyor beyazlı bir kız ve bir oğlan tango vari bir dans yapıyor. Dizi de bir ailenin yaşamını anlatıyordu sanırım. Kısa sürmüş olmalı çok göremedim çünkü iki bölümünü izlemiştim. Geçte yayınlanıyordu sanırım

hanac

Alıntı yapılan: Solomon Kane - 26 Eylül, 2013, 21:58:06
tamam o zaman :) 1997-1998 seneleri arasında star da yayınlanan bir dizi. Bir konakta geçiyordu ama daha çok tiyatro sahnesini hatırlatıyordu. Jeneriğini unutamıyorum. Bir sürü dans eden insan evin salonunda kamera onları tepeden çekiyor beyazlı bir kız ve bir oğlan tango vari bir dans yapıyor. Dizi de bir ailenin yaşamını anlatıyordu sanırım. Kısa sürmüş olmalı çok göremedim çünkü iki bölümünü izlemiştim. Geçte yayınlanıyordu sanırım

Yerli mi, yabancı mı ?

Solomon Kane

hanac

Solomon Kane

soledad

selam..uzun zaman önce izlediğim lakin adı ve oyuncuları hafızamdan silinen bir filmle ilgili beni bilgilendirirseniz sevinirim.filmin geneli büyük bir evde geçiyor.4 ve daha fazla çocuk  odalarında yaşıyor, fare yada kuş besliyorlar.çocuklarını dışarı çıkarmayan bir de anneleri var.daha sonra annelerinin verdiği kurabiyeyi bu hayvanlardan birine yedirdiklerinde annelerinin kendilerini zehirlediği fark ediyor büyük kızı.hatta bahçeye çocuk sayısı kadar mezar kazdırıyor.niyeti evlenmekti  annenin sanırım,emin değilim.umarım film hakkında bilginiz vardır.tek hatırladığım  bunlar. :-\

Southwest

Merhabalar,bu filmi yıllardır arıyorum,umarım yardımcı olabilirsiniz...Annesinin mesleği olmasından dolayı anne baskısıyla aşçı olmaya zorlanan bir kız,filmin ana karakteridir.Kızımız bu yüzden bir aşçılık okuluna gider fakat zoraki gittiği için her anlamda berbat bir iş çıkarır.Hatta hazır yiyecekler alarak hocaları kandırmaya bile çalışır.Sonunda yakalanır,hırs yapar.Bayağı sağlam bir aşçı olarak bitirir okulu.Aşçı okulunda döndükten sonra 1 yıl için büyük bir şehre veya ülkeye( tam hatırlamıyorum )gitmek ve döndüğünde ailesiyle çalışmak üzere ailesi ile anlaşma yapar.Zengin bir iş adamının evine aşçı olarak girer.Adam kızı aracı kullanarak almıştır.Hiç karşı karşıya gelmezler. Kız sadece yemekleri pişirir ve gider.Ne patronu aşçısını,ne de aşçısı patronunu hiç görmez.Aşçı kız ve patron sivil hayatta tanışır.Bir sürü yaşanan şeyden sonra birbirlerine aşık olurlar. Elbette hala ikisi de birbirlerinin kimliklerinden habersizdirler. Hatırladığım bir başka detay ise aşçı kızın et almak için girdiği kasapta kasapla beraber, aşçılık okulunda öğrendiği ve inek etinin bölümlerini anlatan bir şarkı söylemesidir. Çok merak ediyorum, yarım kalmıştı bu film, artık takıntı halini aldı bir türlü bulamadım. umarım bilen çıkar....

hanac

Alıntı yapılan: Southwest - 12 Nisan, 2014, 17:48:54
Merhabalar,bu filmi yıllardır arıyorum,umarım yardımcı olabilirsiniz...

Tahminen kaç yıllarına ait ? Bir fikir verebilir misiniz ?

Southwest

Alıntı yapılan: hanac - 14 Nisan, 2014, 13:30:51
Tahminen kaç yıllarına ait ? Bir fikir verebilir misiniz ?

Tam olarak hatırlamıyorum ama 90 ların sonu 97-2000 arası gibi izlediğimi düşünüyorum. Umarım yardımcı olabilirsiniz..

ercoktay

Sevgili Hanac :) Benim de bir sorum var. Çocukluğumda izlediğim bir filmde bu da yaklaşık 25 sene önce filan Birinin ayağına mı ekine mi ne bir cam parçası batıyordu ve bu cam parçası damarlarda yürüyordu. Sonrada kurbanın kalbine mi saplanıyordu yoksa kolunu mu kesiyordu ölmemek için hatırlayamadım. Bilimkurgu filmiydi galiba. Bulabilir miyiz? Twitterda Mahmud Aşrar'ın aklına takılmış. O söyleyince benim de aklıma takıldı :)