Under The Dome

Başlatan emre ozdamarlar, 28 Şubat, 2013, 19:42:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Stephen King'in romani 2013 yazinda tv dizisi olarak karsimizda olacakmis.

Uyarlamayi Y The Last Man, Ex Machina, Pride of Baghdad gibi cizgiromanlarin yazari Brian K Vaughan yapacakmis, kendisinin Lost dizisinden tv tecrubesi de mevcut.

Su ara romani okuyorum, hikaye cok guzel, halen baslardayim, olaylarin nasil gelisecegini oldukca merak ediyorum.

Dizi 24 haziranda baslayip 13 bölum surecekmis.

Harun Ça

Haberi daha önceden duymuştum dizi başlamadan kitabı okumak lazım.

emre ozdamarlar

Romanda oldukca sert sahneler mevcut, bunlari buyuk ihtimalle diziye yansitamayacaklar, bu yuzden okumakta fayda var bence.

dean

kadri kerem

Romanı henüz okumadım. Okuyasım da gelmiyor açıkçası. Ki bir King delisiyimdir aslında. Okuyanların kitap hakkındaki yorumu nedir? Bir Mahşer kadar var mı?

hanac

Alıntı yapılan: kadri kerem - 25 Mayıs, 2013, 18:01:59
Romanı henüz okumadım. Okuyasım da gelmiyor açıkçası. Ki bir King delisiyimdir aslında. Okuyanların kitap hakkındaki yorumu nedir? Bir Mahşer kadar var mı?

Romanı bende okumadım ama fragman ilgimi çekti.

Bir dizi için ne paralar harcanıyor yarabbim.

emre ozdamarlar

Alıntı yapılan: kadri kerem - 25 Mayıs, 2013, 18:01:59
Hocam mahseri okumadim, kitap fena degil ama 1000 sayfa okumaya deger mi ona cevabim %100 evet olmaz. Özellikle sonu bana biraz zayif geldi.

Dizisini izle gitsin, eger dizi kitaptan farkli olursa ben spoiler icinde belirtirim burada o farklari. :)

Harun Ça

İlk bölümü izledim, güzel bir başlangıç yaptı ve meraka gark ederek aklımda soru işaretleri bıraktı. Yeni bölümü sabırsızlıkla bekliyorum. Tek endişem Jericho gibi olmaması çünkü o da merak uyandırarak başlamıştı ama yavaş ilerleyişiyle beni çok sıkmış ve devamını getirememiştim.

DAMPYR

Dizide fanusun dünyaya inmesi sırasında İneğin tam ortadan ikiye bölünmesi çok ilginçti.Güzel dizi ben beğendim.sizede tavsiye ederim... 8) 8) 8)

emre ozdamarlar

Benim de hosuma gitti. Kitaba gore degisiklikler var, tahmin ettigim uzere bazi siddet iceren sahneler daha hafif bir versiyonla karsimizda.

Spoiler ve asiri vahset iceren örnek: (18+)

Dizide Junior tarafindan bir depoya kapatilan Angie romanda vahsice bogularak ölduruluyor, öldurulme sahnesi fazlasiyla detaylica, gercege en yakin sekilde anlatiliyor ve cesedi gunlerce tecavuze ugruyor.

Cok önemli bir detay olmasa da tahminimce muhafazakar Amerikan izleyicisini sogutmamak icin yapilmis. Dizideki radyo istasyonu asil hikayede asiri dindar hristiyan bir radyo. Sabahtan aksama Jesus asagi Jesus yukari.

Bir de kasabanin polis sefi Big Jim'in yaptiklarina göz yuman biri degil, kesinlikle onun cevirdigi oyunlari ortaya cikarmak isteyen durust bir polis.

DAMPYR

Diziyi merak edenler,seyretmek istiyenler için işte dizinin konusu:

Güzel, güneşli ve tamamen sakin bir bahar gününde, Maine'deki Chester's Mills isimli küçük kasabanın dünyayla olan bütün bağlantısı, açıklanamayan görünmez bir güç alanı tarafından aniden kesilir. Uçaklar görünmez bir kalkana çarpar, şiddetli bir yağmur önüne geleni yıkıp yerle bir eder. Havadan kasabaya düşen, yanan uçak parçaları vardır. Kubbe yavaş yavaş alçalırken bahçevanın eli kopar. Arabalar infilak eder. Aileler birbirinden kaçar, herkes panik içindedir. Hiç kimse bu kalkanın nedenini, neden, ne zaman geldiğini ve ne zaman ortadan kalkacağını bilemez.

Bir Irak savaşı gazisi Dale "Barbie" Barbara, kasabada birkaç vatandaş ile gruplaşır: Kasabanın The Democrat isimli yerel gazetesinin sahibi Julia Shumway, fizik terapi uzmanının hastanedeki asistanı, seçilmiş bir kadın ve üç cesur çocuk. Bunların karşısındaysa, her şeyi göze almış -cinayete bile bulaşabilecek- politikacı James "Big Jim" Rennie vardır. Big Jim, gücünü elinde tutmak istemektedir ve oğlu da korkunç bir sırra sahiptir. Fakat herkesin asıl düşmanı, aslında Kubbe'nin kendisidir. Çünkü zaman gittikçe azalmaktadır.

Diziyi seyretmek için aşağıdaki linke tıklayın iyi seyirler.... 8) 8) 8)

http://www.dizi-mag.com/under-the-dome-1-sezon-1-bolum-izle-dizi.html

dean

İzlemek istediğim dizilerden biri Under The Dome. Ama önce kitabı okumak istiyorum. Artık ikinci sezonda yetişirim  ;)

rumar80

Bildiğim kadarı ile tek sezon olacak

gamlıbaykuş

Bu kadar mesaj, itki ve dizi ile birlikte bir suredir  rafta bekleyen kitabı okuyayım bari. Aslında King'den Mahşer kitabına başlayacaktım ama biraz da o beklesin artık. Kitabı bitirincede diziye geçerim...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 27 Haziran, 2013, 22:13:31
  Bildiğim kadarı ile tek sezon olacak

Ben de öyle duymuştum ama sağları solları belli olmuyor pek bunların. Hannibal için de tek sezon demişlerdi. İşler iyi gidince uzattılar. Şöyle de bir durum var inşallah tek sezon olur. Uzatmadan güzel güzel hikayelerini anlatırlar.