Hikayeler - Le Storie / Çizgi Düşler

Başlatan pearl jam, 26 Mart, 2013, 18:18:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

HİKAYELER - 5 MEKSİKA ÇIKMAZI

NOBODY

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

HİKAYELER 6 - UZUN KIŞ

KADERİN SABRI                                                   

s.b

HİKAYELER - 7

Mrtekin

ÇD, 8. Cilt, gelsin artık, arayı daha da açmayın lütfen?

İtalya yayını aldı başını gitti zaten. Yetişmek namümkün de bari kör topal devam etsin seri bir şekilde.
They drew first blood...

Draka

Böyle kahramanı olmayan Fumetti öyküler çok iyi oluyor. Piyasa durumunu bildiğimden Çizgi Düşler'e laf atmak amacından değilim, ama düzenli bir periyotta yayınlanmasını en çok istediğim seri.

nicholaihel

Sekizinci cilt geliyor. Yaşasın! Up'lamak lazım bu seriyi.

Katliam Çiçekleri (No 15; Yazar: Roberto Recchioni; Çizer: Andrea Accardi)

Jun adlı soylu bir genç kadın hayatının en zorlu kararını almakta duraksamayacaktır: Hiçbir şey, onurunu korumak için intihar eden babasının intikamını almak onu alıkoyamazdı. Bunun için her türlü aşağılanmaya razıydı; ama hesaplayamadığı bir şey vardı: İntikam almaya giden yoldan geri dönülemez...

Friedrichstrasse (No 16; Yazar; Alessandro Bilotta Çizer: Matteo Mosca)

Soğuk Savaş'ın kasvetli günlerinde Doğu Berlin... Stasi'nin kurduğu terör imparatorluğu şehrin her yanını sarmıştı... Derken bu örgütün içinde büyümüş, bir gizli ajan beklenmedik bir aşkın pençesine düşer ve hayatının her yanı alev alev yanmaya başlar...

memospinoz

Kapak, aklıma Zatoichi filminden bir sahneyi getirdi. Normalde Fumetti tarzı çizgi romanları bu tür bir derya olduğu ve bir de o tarafa bolca para harcamamak için almamaya gayret ederim. -Çünkü bende serilerin tam olması alışkanlığı var maalesef.- Ama bu kapağı gördükten sonra bu çizgi romanı almak şart oldu.

Mrtekin

Herzaman söylemişimdir. Benim açık ara en çok sevdiğim seri.

Bağımsız fumetti öyküleri sevenlerin kaçırmaması lazım. Bu türde bağımsız hikayeler sunan bir de "romanzi a fumetti" serisi var...
They drew first blood...

Mrtekin

Alıntı yapılan: memospinoz - 23 Ağustos, 2016, 10:40:42
Kapak, aklıma Zatoichi filminden bir sahneyi getirdi. Normalde Fumetti tarzı çizgi romanları bu tür bir derya olduğu ve bir de o tarafa bolca para harcamamak için almamaya gayret ederim. -Çünkü bende serilerin tam olması alışkanlığı var maalesef.- Ama bu kapağı gördükten sonra bu çizgi romanı almak şart oldu.

Üstad; 1. Albümde de; "Samurayın Kurtuluşu" adlı bir hikaye vardı; onu da tavsiye ederim.
They drew first blood...

memospinoz

Teşekkür ederim. O albümü de inceleyeceğime emin olabilirsiniz.

seastar1000

Katliam Cicekleri adi macera bence bu serideki en guzel macera cizimleride cok begendim
Japon mangalari kalitesinde aksiyon cizimleri var iceride
İkinci macerada guzel bir gizli polis oykusu
Kesinlikle alinip okunmasi gerek bu sayinin

Nemo

48- New York Geceleri

Yazan: Samuel Marolla

Cizen: Max Avogadro

Kapak: Aldo Di Gennaro

New York, 1930'lar...Yazar Jake Russell, tum gecelerini guzel bir oyku yazmak icin gecirmektedir. Fakat izlendiginden habersizdir. Gizemli bir katil onun pesindedir.

Özel Alfa Ajanı

nicholaihel

Hikayeler - 8'deki ilk hikaye "Katliam Çiçekleri"ni okudum şimdi.

Epeyce "Yalnız Kurt ve Yavrusu", bi' parça "Kill Bill", biraz da Takaşi Miike hissiyatı yaşattı bana.

Yineliyorum. Bu seri hep harikalar yaratmıyor ama belli bir seviyede, oldukça rahatlatıcı, bütünlük sahibi hikayeler bana çok keyif veriyor. Alır almaz okuduklarımdan. "İtalyan ekolünden uzak dahi olsanız, mutlaka şans veriniz" şeklindeki tavsiyemi altınmadalyon'a yolu düşen herkese bir kez daha yineliyorum. Her çizgi roman okuru/severinin kitaplığında çeşit olmalı. İtalyan ekolü de olmazsa olmaz. Bağımsız hikayeler söz konusu olduğundan kolaylıkla (onlarca bölümden, ciltten oluşan western temalı serilere nazaran) koleksiyona eklenebilir.

nicholaihel

İkinci hikaye olan "Friendrichstrasse"yi "Katliam Çiçekleri"ne göre zayıf buldum. "Das Leben der Anderen" kokulu bir Doğu Almanya hikayesi.

Nemo

49- Golem

Yazan Francesco Artibani

Cizen: Francesco Artibani

Kapak: Werther Dell'Edera

Ikinci dunya savasi sirasinda Prag sehrindeyiz. Naziler, yahudilere dehset saciyor. Ama esrarengiz kurtaricilari imdatlarina yetisiyor.

Özel Alfa Ajanı