Hikayeler - Le Storie / Çizgi Düşler

Başlatan pearl jam, 26 Mart, 2013, 18:18:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ferzan

Bu da sessiz sedasız çıkmış Adam Wild ve Lukas ile birlikte...Böylece benim de son üç mesajdır süregelen "sessiz sedasız çıkma" üçlemem de sona ermiş oldu... ;D
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Gabby

Alıntı yapılan: ferzan - 12 Nisan, 2019, 13:43:19
Marco Fodera 'yı Instagram ve Facebook üzerinden takip ediyorum epeydir, bu albümün sayfa orijinallerinden de sık sık paylaşıyor...Anladığım kadarıyla çok fazla Hugo Pratt ve Corto Maltese göndermeleri olan bir albüm...Ön sözde bile bahsediliyor olabilir belki de, kim bilir...

Kuvvetle muhtemel ferzan,  işin içinde çr karakterlerinin  yüz hatlarını Hollywood ünlülerinden esinlenen   Bonelli olunca her türlü sürprize hazırlıklı olmak lazım... :) Diğer yandan dışı, içinin aynası olan klasik seriler kapak anlayışı hariç,  içerikten bağımsız sinema posteri kıvamında kapaklar üzerinden iç çizimlerin kalitesini kestirebilmek de giderek imkansızlaşıyor. Benim de bu seri, Aldo di Gennaro imzalı  kapakları kadar, kapak kompozisyonlarındaki göndermeleriyle de ayrıca dikkatimi çekiyor.

EsseGesse'nin bile kullandığı Honey Dorian duruşu Gennaro'ya da ilham vermiş gibi duruyor mesela...

Bir diğeri, üzerine çokça parodi yapılan sanat eserlerinden  olan, gecenin geç saatlerinin bitkinliğini yansıtan Edward Hopper tablosu  Nighthawks (Gece Kuşları)...
"Kaderin Sabrı" kapağı, orijinal tablonun James Dean ve Elwis Presley'li pop artı "Kırık Düşler Bulvarı" na Humphrey BogartMarilyn Monroe ikilisi üzerinden selam çakıyor.

Bir başka gönderme de, "China Song" kapağı üzerinden Gary Grant'ın korunaksız bir alandaki mısır tarlası içinden,
saldırgan teyyareden kaçış sahnesiyle hafızalara kazınan 1959 yapımı  Hitchcock  klasiği North by Northwest (Gizli Teşkilat) filmine...

Bir küçük uçağı nerelere bağlamışsın diye düşünen olabilir diye hemen gardımı alayım :);
Psycho'daki "çığlık atan kadın", The Birds'teki "saldırgan kuşlar", Rear Window'daki "dürbün" neyse bu "teyyare" de odur.
Ayrıca Bonelli bunu ilk kez yapıyor değil;  filmin bu sekansını daha önce kullanmışlığı da var, seviyor böyle şeyleri.

Nemo

Italya'da bu ay 88. sayisi cikiyor.

''Keller'' isimli serisinin 3. macerasi yayinlanacak.
Gecmisinden kacmaya calisan bir adamin hikayesi...

Konu: Luigi Mignacco

Cizim: Paolo Raffaelli

Kapak: Aldo Di Gennaro

https://shop.sergiobonelli.it/le-storie/2019/12/10/albo/keller-3-musuraca-1007503/

Özel Alfa Ajanı

HacıGeraltEmmi

Hikayeler 11. ciltteki maceraları okudum. Her iki macera da çok iyi, ikincinin çizimler çok kötü. İlk macera 2. dünya savaşında siperlere sıkışmış bir grup askerin başından geçenleri korku öyküsüne dönüştürmüş. Okurken ürperdim gerçekten. İkinci maceradaki kahramanımız Mister No kafasında bir fransız lejyon askeri. Eski bir dostunun tuzağına düşerek kendisini gene savaşın içinde buluyor.

nicholaihel

Alıntı yapılan: hanac - 11 Ekim, 2019, 13:57:38
Yeni sayı çıkmış.

11. Sayıyı yeni aldım. Öncelikle kapak ve cilt kalitesini ilk sayılara göre daha kaliteli ve sağlam buldum. İlk hikaye olan "Son Siperi" okudum. Diğeri beklemede. Ama diğerine geçmeden taze taze yazma ihtiyacı hissettim.

Son Siper çizimleri oldukça doyurucu, keyifli. Hikaye de beni tatmin etti. Ama üzülerek söylüyorum bu hikayenin hayli önemli denebilecek (tam olarak) son sayfası hiç net değil pikseller içerisinde çıkmış.  :-\

Keyfe keder oldu, başka aynı problem olan var mı acaba?

Bilal ceylan

Hikayeler'in son sayısı her anlam da beni duygulandıran iki hikayesi ile gerçekten görsel bir şölendi.
Umarım limitli de olsa devamı gelir de okumaya devam ederiz.

caretta

Benim gibi bir Teks ve Zagor tutkunu istisna olarak "Hikayeler" serisini çok severek okuyorum.
Devam etmesini can-ı gönülden arzuluyorum.

nicholaihel

Sayın Bilo ve caretta sizde okumuşsunuz. Yukarıdaki sorumu yinelemek isterim; sizde de ilk hikayenin son sayfasının baskısı bozuk mu acaba?

caretta

Piksel'in ne olduğunu bilmiyorum ama son sayfada bir sorun yok görünüyor. Macerada gri ton kullanılmış.
Bu da normal sanırım...

nicholaihel

Alıntı yapılan: caretta - 08 Mart, 2020, 21:19:52
Piksel'in ne olduğunu bilmiyorum ama son sayfada bir sorun yok görünüyor. Macerada gri ton kullanılmış.
Bu da normal sanırım...

Yani diğer sayfalarda konturlar, çizgiler gayet net iken son sayfada kare kare. Eklemek isterdim fotoğraf ama kilobayt sınırı malum.

hanac

Alıntı yapılan: nicholaihel - 08 Mart, 2020, 21:45:09
Yani diğer sayfalarda konturlar, çizgiler gayet net iken son sayfada kare kare. Eklemek isterdim fotoğraf ama kilobayt sınırı malum.

Bana mail at dostum. Ben yüklerim.

admin@altinmadalyon.com

nicholaihel

hanac

hanac

Üstteki resim sıkıntılı.

Alttaki iyi.