AGENTS OF S.H.I.E.L.D.

Başlatan dean, 12 Mayıs, 2013, 13:49:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Çizgi romanlardan tanıdığımız yüzleri bu sezonda da görmeye devam edeceğiz.

Mockingbird (Barbara Morse)

Kraken (Daniel Whitehall)

dean

Mockingbird karakterini kimin oynayacağı belli oldu; Adrianne Palicki.

dean

Carnage

Yeni sezonda dizi gümbür gümbür geliyor.

İkinci sezon hakkındaki tahminlerim:

*Ward yayınlanan bir posterde ekibe geri dönmüş gözüküyordu. Belki HYDRA ile nasıl baş edeceğini bilmeyen Coulson bana göre Ward'u düşmanın içine sızmak için kullanacak.

*Coulson'ın diriltilme operasyonu başarılı gibi gözükse de ikinci sezon Project T.A.H.I.T.I' nin beklenmedik sonuçları ortaya çıkacak gibi.

*Fitz de Skye ve Coulson gibi mucizevi bir şekilde iyileştirilmiş olabilir.

V

"İstemem,eksik olsun.."

hennessy

Dİzinin düzelmesi ve güzel olması için captain america filmi ve hydra gelmesi gerekiyormuş güzel başlangıç.....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

dean

Mockingbird kendini gösterdi.

rumar80

Ilk iki bölümü izledim. Geçen sene bıraktıkları yerden devam ediyorlar. Coulson'ı SHIELD'i yeniden oluşturmaya çalışıyor. Absorbing Man iyiydi. Ama Lucy Lawless kısa bir süre bizimle oldu.
  Yeni kötüler, yeni dostlar. Bakalım bizi daha neler bekliyor.

Carnage

Dizi ilk sezonunda sadede gelebilmek için Captain America: The Winter Soldier'ı beklemişti. Bu sezon ise özgür. Avengers: Age of Ultron ile dizinin pek ilgisi olmayacak gibi.

Dikkat: Dizi ve MCU hakkında spoiler!

İlk bölümde gördüğümüz Obelisk bir Infinity Gem olabilir. Şöyle bir teori vardı.

Tesserract
H
Aether
N
Orb(Obelisk?)
Scepter

dean

Dizi yoluna reytinglerini arttırarak devam ediyor. Geçen sezon her hafta düşeneytingler bu sezon her hafta yükseliyor. Dördüncü bölüm haftaya;

http://www.youtube.com/watch?v=c1UjAcG1uCA

dean

Carnage

Dikkat:Mesaj spoiler içerir!

İkinci sezon 4.bölümü dün izledim.May'in kahkaha attığı sahnede diğerlerinin tepkisi görülmeye değerdi.  ;D

Karakterlerin gelişimini değerlendirecek olursak: Fitz yavaş yavaş eski günlerine dönüyor. Mack'i henüz tam tanımadık. Trip'in biraz daha fazla öne çıkması lazım. Skye' ın ilk sezonun başlarındaki uyuz tavırları artık yok. (Yetimhanedeki isminin Mary Sue olduğunu öğrenmiştik) Tam bir profesyonel gibi davranıyor. May hemen hemen aynı. Simmons ise Ward gibi davranabilecek en son kişi ama Coulson' ın bir düşündüğü vardır diyoruz. Belki yakayı ele vermesi Coulson'ın başka bir planıdır. Ward ise diğer karakterlerin de belirttiği gibi üsteki saatli bomba gibi. Koenig ise üç bölümdür ortalarda yok. Hunter ise ekibin Wolverine'i olacak gibi gözüküyor. Geçen sezon benzer rolü Skye üslenmişti.

En önemli kişi Coulson ise beklendiği gibi yeni rolünün ağırlığı altında eziliyor ve kontrolünü kaybetmek üzere olduğu bölüm boyunca vurgulanıyor. Diriltilme operasyonunun detayları hala tam aydınlanmış değil. Geçen sezon Skye'ın vurulduğu bölümde Dr. Streiten ortadan kaybolmuştu. Kendisinin ve Project TAHITI'deki başka elemanların HYDRA' dan çıkması şaşırtıcı olmaz. İşler iyice kontrolden çıkarsa Fury Deus Ex Machina olarak olaya dahil olabilir.

Kötü karakterlerde ise ilginç bir durum yok. Raina'nın HYDRA'dan farklı amaçları var. Kraken, Bakshi ve Absorbing Man sıradan villainlar. Mockingbird ise sanırım HYDRA'nın içine sızmış SHIELD ajanlarından biri çıkacak. Ian Quinn' in neler yaptığı da yakında çıkacaktır.

Umarım bu HYDRA vs. SHIELD meselesini çok uzun sürdürtmezler. Tüm sezon boyunca organizasyonların birbirine nasıl sızdığını seyretmek bir süre sonra sıkacaktır. Konunun farklı yerlere geçeceğini tahmin ediyorum.

Ras Al Ghul

Sızma olmayıp işi büyüterlerse Hydra vs Shield iyi olabilir :)

Berkdinho

Agents of SHIELD'in 2. sezon ilk 5 bölüm itibarıyla ilk sezonunu şimdiden geçtiğini düşünüyorum.
   SPOİLER SPOİLER SPOİLER
   Bu sezonki diğer bölümler de güzeldi ama Mockingbird etkisiyle bu bölümü diğerlerinden daha çok beğendim. Tabii artık her karakterin yolunu ve işlevini bulması da işlerini tıkırına sokan bir etken dizi genelinde - Bir de Lucy Lawless'i 1 bölümde harcamasalardı keşke yazık oldu - . Skye'nin babasını biraz daha tanıma fırsatı bulduk psikopat bir süper insan gibi görünüyor ve ekibin başına daha çok dert açacak gibi görünüyor. Skye'nin annesi mi Kree - Peter Quill'in aile durumu gibi - acaba öyle diye düşünmeden edemedim. Coulson'un çizdiği şekiller gizemini korumaya devam etti. Bu sezon sonuna doğru bu konuda biraz cevaplar getirebilirlerse iyi olur yoksa izleyiciyi sıkmaya başlayabilir. Bobbie Morse'yi umarım daha çok görürüz çünkü direkt çizgi romanlardan gelen önemli bir karakterin bulunması dizinin izlenilirliğini artıracaktır. Mockingbird'in çizgi romanlardaki bildiğimiz şekliyle göremesek de - Malum HYDRA gizli görevi - ileriki bölümlerde Mockingbird'i çizgi romandaki haliyle göreceğimizi gösteren fotoğraf Marvel tarafından paylaşıldı. Kesinlikle olmuş:
   http://www.comicbookmovie.com/fansites/JoshWildingNewsAndReviews/news/?a=109755

The Right Man When Things Go Wrong

Carnage

2x05 spoiler!

Bobbi Morse'un Hunter'ın eski karısı çıkması çok iyi olmuş.