Kızılmaske - Büyülü Çizgi

Başlatan mandrake66, 13 Mayıs, 2013, 19:23:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

connyapku

Bende tamamliyacagini dusunuyorum ve umarim Mandrakeyide tamamlariz.

hennessy

Güneş yazılacakları yazmış yukarda bizede ufak eklemeler düşer. Ben kızılmaskeyi pek sevmem ha kötü olduğundanmı yok sadece benim tarzım değil. Aslında büyük efsane Fantoma'nın sayesinde can bulmuş maskeli kahramanlardan biridir kızılmaske. O olmasa idi belki şimdi bu kadar maskeli kahraman olurmuydu diye çok merak ederim. Tabiki olurdu ama bu kadar karakterist olamazdı diye düşünüyorum. Hatta Ege abi kızılmaskenin içinde Fantoma'dan da bahseder ise çok anlamlı olur diye düşünüyorum.Neyse konumuza dönelim. Konular fena değil. Çizimleri beğendim. Tabi 1960'larda olması artık çizgilerin oturduğunu gösteriyor. Kağıt kalitesi güzel arka sayfayı görmemek çok güzel olmuş. Çevirilerde yerli yerinde okurken zorlamıyor insanı. Ama ben çizgi roman alıcısıyım kılım :) girişteki sevgili Ege abinin yazısı öyle biçimsiz olması hoşuma gitmedi gelecek sayılarda bunun düzeleceğini söyledi İlyas. Kapak mat olmuş kötümü hayır ama ben parlak severim eski çizimleri. Kapağı onaylayanlardan biri olarak gerek çizim olsun gerek ön ve arka kapak olsun gerçekten nostaji severler için güzel olmuş. Benim tercihim bu kapaktı ikinci çıkacak kapaktaki kapaktan daha çok sevdim. Sonunda baskılarımla kapak oldu :)

Bu seriyi sevenlere birkaç cilt yan yana geldiği zaman güzel bir arşiv olacağı kesin. Belki kitap şekli ile şimdilik tuhaf dursada. Gözler alışacak ve birkaç kitap basıldığı zaman artık sırıtmayacak. Kızılmaske okurlarına şimdiden hayırlı olsun. Ben aslan abinin kapaklarınıda çok severdim bu kapaklarıda seviyorum.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Nightrain

Cem Demirbaş'ın sorunlu biri olduğunu düşünüyorum. Adam rahatsız olduğu şeyleri İlyas beye söyleyeceğine, alakasız bir başlığa yazıyor. Bir de yok benim verdiğim teliften daha fazla verdiler, benden çaldılar falan demiş.

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hanac

Alıntı yapılan: Nightrain - 21 Haziran, 2013, 09:28:45
Cem Demirbaş'ın sorunlu biri olduğunu düşünüyorum. Adam rahatsız olduğu şeyleri İlyas beye söyleyeceğine, alakasız bir başlığa yazıyor. Bir de yok benim verdiğim teliften daha fazla verdiler, benden çaldılar falan demiş.

Cem Bey forumu çok dikkatli takip ediyor nightrain.

Bu akşam facebook'da sen hedef olursun gibime geliyor  :)

DAMPYR

Kitap henüz elime geçmedi ama Kuzgunun sayfasından incelediğim kadarıyla çizimleri beğendim. bu maceralar Tay yayınları Kızılmaske ile alıp sevdiğimiz maceralar.Sanırım bu seri tutacak.En kısa zamanda alacağım... 8) 8) 8)

aa

Kitabı okumayı bitirdim ve çok beğendim. İlyas beye teşekkür eder, düzenli bir yayın periyodu beklediğimi hatırlatmak isterim. Seriyi tamamlamak istiyorum.
Esse Gesse Hayranı...

s.b

Yıllarca ülkemizde beğenilerek okunan Kızılmaske yeni bir yayınevinin ilk çizgi romanı olarak bizlerle tekrar buluştu. Temennim o ki, bu son buluşmamız sekteye uğramadan kesintisiz olarak son sayıya kadar devam eder.

Bu resim henüz yeni Kızılmaske'yi görmemiş olanlara ebatı hakkında yeterli bilgiyi verecektir. Sol taraftaki Demirbaşın Kızılmaskesi jilatinle kaplanmış olduğu için parlak duruyor. Ben bütün kalın kitaplarımı jilatinle kaplarım.

Kitabın kapağını araladığınızda karşınıza bu resim çıkıveriyor. Kafatası Mağarasında, Kurukafa tahtında Ölümsüz Ruh Fantom sadık dostu Şeytan ile birlikte sizleri karşılıyor.

Mukar Köle Pazarı adlı ilk macera bu gördüğünüz sayfa ile başlıyor.

Kitabın en dikkat çeken şeyi tabiki ebatı. Daha önce yayınlanmış olan ve bizim alıştığımız ebat değil elbetteki. Ancak aslı gazete bantı olan bu çizgiromana en uygun ebatın bu olduğu anlaşılıyor. Böylece kareleri, sağından, solundan kırpıp büyülterek aslında olduğundan daha farklı ve çirkin hale getirmeden okuma imkanına kavuşmuş oluyoruz. Kitabı bu şekliyle yayınlamakta bir cesaret işi doğrusu. Ben beğendim. Kızılmaske okumayı sevenlerinde bu yeni kitabı beğeneceklerine eminim.

Bilindiği üzere biz çizgi roman okurlarının en büyük isteği yayın periyodunun aksamadan devam etmesidir.

DÜZGÜN VE BELLİ ARALIKLARLA YAYINLANMASINI TEMİN İÇİN NE GEREKİYORSA YAPIN VE MÜMKÜNSE FİYATINI DA DAHA UYGUN HALE GETİRİN.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

DAMPYR

Bu ebat sanırım Tay yayınlarının yıllar önce çıkardığı çizgi roman ebadında .birkaç sayı daha çıkıp yanyana koyduğumuzda gözümüz alışacaktır.kesintiye uğramadan bu ilk sayılardan devam edip günümüze kadar gelecekmiş.Bu seriyi eksiksiz tamamlamak için bir fırsatımız doğdu.bunu iyi değerlendirelim... 8) 8) 8)

s.b

Tay Yayınlarının Kızılmaske ebatı İlyas'ınkinden daha dardır. İlyas'ın Kızılmaske'si enden daralmamış, sadece boydan kısalmış.

hanac

Yetkili makamlardan aldığım bilgiye göre Kızılmaske 2. sayı Ağustos başında çıkıyormuş.

Yetkili makam çok kesin konuştu.

aa

Çok iyi bir haber..demekki seri düzgün olarak devam edecek.
Esse Gesse Hayranı...

DAMPYR

Valla ben çok beğendim kitabı ilk sayı geçen cumartesi elime geçti.ve Demirbaş Cem beyin boşuna feryat ettiğini gördüm.meceralarının yayınlanan yıl isimleri, maceraların kronolojik ayrımları Her maceranın başında büyük kızılmaske resminin ve macera isminin olması sırada şu var sırada bu var demesi çok hoşuma gitti.tek sorun boyut gibi görünüyordu ama oda enine geniş olunca ve çizim karelerin bozulmadan kesilmeden yayınlanması çok ideal olmuş.tek sorun kapağın mat olması gibi görünüyor ama mat kapakta benim için sorun değil.İlyas kitabın 10 numara olmuş hiç bozmadan devam seni kutluyorum ve takipçinim... 8) 8) 8)

hanac

Ağustos başında çıkacak 2. sayının kapağı

s.b

Kapak resmi çok güzel. Bütün seri Ertuğrul beyin kapaklarıyla mı yayınlanacak acaba?

tommikser

Bence kapaklar süper.Aslan abi hayranları kızabilir ama bence Aslan abi kapaklarından çok ama çok güzel.