The Mighty Avengers - Gerekli Şeyler

Başlatan hennessy, 08 Haziran, 2013, 22:26:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Normal şartlar altında The Mighty Avengers'ta aşağıdaki iki ciltinde yayınlanması gerekiyordu. Umarım Siege'in bütün tie-in'lerini bir arada yayınlamak için böyle yapmışlardır. Bunlarıda sonra basarlar. 

Mighty Avengers, Vol. 5 Earth's Mightiest (#21-26);

Mighty Avengers, Vol. 6 The Unspoken(#27-31);

hanac

Alıntı yapılan: dean - 06 Haziran, 2014, 00:47:53
Yalnız aradaki iki cilt atlanmış.

Dean uyarı için çok teşekkürler.

Bu aradaki ciltleri de basarlar herhalde.

dean

Alıntı yapılan: hanac - 06 Haziran, 2014, 01:09:28
Dean uyarı için çok teşekkürler.

Bu aradaki ciltleri de basarlar herhalde.

Umarım.

tommikser

Bugün dediğiniz iki cildinde yakında yayınlanacağı duyuruldu.Facede görseller var biri ilave edebilir mi?

dean

Alıntı yapılan: tommikser - 06 Haziran, 2014, 14:27:17
Bugün dediğiniz iki cildinde yakında yayınlanacağı duyuruldu.Facede görseller var biri ilave edebilir mi?

Ben bulamadım. Başlık olarak Kuşatma yazan, mavi ağırlıklı diğer iki cildi mi diyorsunuz ?

tommikser

dean

Alıntı yapılan: tommikser - 06 Haziran, 2014, 14:49:04
Evet kuşatma olan.

Benim dediklerim onlar değil. Duyurulanlar New Avengers ve Dark Avengers'ın kuşatma hikayesi ayağı. Benim yukarıda bahsettiğim iki cilt The Mighty Avengers'ın 5. ve 6. ciltleri. Liste şu şekilde;

New Avengers; 13 cilt yayınlanlanıyor ve Kuşatma Tie'in'i ile bitiyor. Ülkemizde de  tamamlanmış oluyor.

Dark Avengers; 3 cilt yayınlanıyor ve Kuşatma Tie'in'i ile bitiyor. Ülkemizde de tamamlanmış oluyor. (Utopia diye bir X-Men crossover'ıda var onu saymayabiliriz. O tamamen ayrı mevzu zaten iki fasikül.)

Mighty Avengers ise 7 cilt yayınlanıyor ve Kuşatma Tie'in'i ile bitiyor. Bizde 4 cilt yayınlandı ve direkt Kuşatma'ya geçildi benim yukarıda dediğim ve görsellerini attığım ciltler işte bu yayınlanmayan iki cilt.

rumar80

Her halde grup üyeleri çekici gelmez diye mi düşünüldü acaba?

rumar80

Cildi okudum. Bu ciltten önce arada şunlar oldu diye yarım sayfalık bir özet var. Yani aradaki ciltleri unutun. Her ne kadar cildin adı Kuşatma ise de olaylar o zamanda geçiyor ama Asgard kuşatması ile yakından uzaktan ilişkisi yok.
Süper bir macera değil. Bir de bazı karakterler Türk okurları tarafından tanınmıyor. Amadeus Cho kim? Hercules ile ilişkisi ne? Hercules nasıl öldü? Vs. Bunları bilmeden, öylesine okumak isteyenlere keyifli okumalar.
Ya da new Avengers'a geçin.

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: rumar80 - 23 Eylül, 2014, 23:23:49
Cildi okudum. Bu ciltten önce arada şunlar oldu diye yarım sayfalık bir özet var. Yani aradaki ciltleri unutun. Her ne kadar cildin adı Kuşatma ise de olaylar o zamanda geçiyor ama Asgard kuşatması ile yakından uzaktan ilişkisi yok.
Süper bir macera değil. Bir de bazı karakterler Türk okurları tarafından tanınmıyor. Amadeus Cho kim? Hercules ile ilişkisi ne? Hercules nasıl öldü? Vs. Bunları bilmeden, öylesine okumak isteyenlere keyifli okumalar.
Ya da new Avengers'a geçin.

Umar abi, yani şimdi Mighty Avengers tamamlanmış mı oldu?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

rumar80

Evet Ekrem.
Kuşatma ve yan ciltlerle bir dönemi bitiriyorlar.
Avengers, new Avengers ve secret Avengers ile yeniden birinci sayıdan başlıyorlar.

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: rumar80 - 24 Eylül, 2014, 00:01:34
Evet Ekrem.
Kuşatma ve yan ciltlerle bir dönemi bitiriyorlar.
Avengers, new Avengers ve secret Avengers ile yeniden birinci sayıdan başlıyorlar.

Bu durumda Mighty Avengers Kuşatma' yı okumazsak çok birşey kaybetmeyiz o zaman...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

hennessy

Hikayeyi tamamlamak için okumak lazım hüzünlü flüt ama New avengers kusatmayi beğendim bu yanında sade kaldı. 
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

panthei

Kuşatma cildini uçakta zaman geçsin diye okudum, aradaki ciltler yayinlanmayinca hikaye baya kopuk olmus, okumasam olurdu.

Web Slinger

Ben New Avengers'a başlayalı 2 ay oldu. Gerekli Şeyler ve Marmara Çizgi'nin ortak yayınladığı okuma sırasına göre ilerliyorum. Mighty Avengers ve Dark Avengers'ın ilk sayılarını bulamıyorum. Acaba bu iki seriyi okumayıp sadece New Avengers'ı okursam pek bir şey kaybeder miyim?