Ertuğrul EDİRNE ile Röportajım.....

Başlatan hennessy, 13 Temmuz, 2013, 16:22:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Bu kadar keyif alarak okuduğum bir roportajım daha olmamıştı. Usta Ertuğrul EDİRNE tüm sorularıma samimiyet ile cevap vererek gönlümdeki sevgi ve saygısını dahada yüceltmiştir. Kendisine bize vakit ayırıp sorularımıza cevap verdiği için tekrar teşekkür ederim.

http://murattufekciler.blogspot.com/2013/07/ertugrul-edirne-ile-roportajm.html
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

aa

Esse Gesse Hayranı...

hanac

Murat bak bu sefer gerçekten beğendim.

Güzel olmuş, eline sağlık.

connyapku

Cok guzel bir roportaj olmus tesekkurler Murat abi. Bu arada gazetede yayinlanan  can pazari adli
cizgi romanin cizimleri cok guzeldi. Kitap olarak basilsada okusak bu Can pazari,Seytan,Cinayet adli cizgi romanlari.

darkwood

Keyifle okudum. Kapaklar ve afişlerle beraber dört dörtlük bir roportaj olmuş, eline sağlık.
Darkwood Sakinleri..

altay1944

Severek okudum gerçekten desen ve anatomi bilgisi inanılmaz.Alan dark kapaklarını görmüştüm(alan dark almanların martin amcaya verdiği isim)Ama bir yandanda üzüldüm.Ertuğrul bey gerçekten bonelli olacak kadar yetenekli biri ....
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

hennessy

Beğendiğiniz için teşekkür ederim arkadaşlar. Ertuğrul bey sagolsun görselleri gönderip. Sorularımada el yazısı ile kağıda yazıp tarayıp göndermesi beni çok sevindirdi. Birgün İstanbul'a yolu düşerse tanışmak isterim.

V

Teşekkürler Murat.Video kuşağının(80'ler ve 90'ların başı) teenagerlarından birisi olarak üstadın illistürasyonlarıyla sunulmuş video kasetleri

tekrardan hatırlamak hoştu..
"İstemem,eksik olsun.."

tommikser

Benim merak ettiğim bu video kasetler ne oldu Engin abi?Acaba koleksiyon yapıp elinde olanlar var mıdır?

V

Alıntı yapılan: gunessemerci - 14 Temmuz, 2013, 00:11:06
Benim merak ettiğim bu video kasetler ne oldu Engin abi?Acaba koleksiyon yapıp elinde olanlar var mıdır?
Mutlaka vardır da, biz o devirler kiralama yoluyla edinirdik kasetleri.Bir gecede 3-5 kaset izlediğim olurdu.
Rahmetli Tekin Aral'in vhs arşivi olduğunu okumuştum biryerde.
"İstemem,eksik olsun.."

s.b

Murat abimiz bu işin ustası olmuş artık. Röpörtaj dendimi akla gelen tek isim o.
Doyurucu içeriği ile güzel bir yazı hazırlanmış.

Şu sorunuza verdiği cevap üstadın hangi tarzı sevdiğini ortaya koyuyor.
- Dünya'da çıkan çizgi romanları güncel olarak takip edebiliyor musunuz? En çok hangi tarz çizgi roman okuyorsunuz?

-Özellikle Western (Vahşi Batı) türünün yeni örneklerini merak ile takip ediyorum.

Bu Westernsever üstadımıza selamlarımı yolluyorum. Sağlık ve afiyet diliyorum.

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

DAMPYR

Gene güzel bir Röportaj olmuş kutlarım Murat... 8) ::) :D

kalidor

Güzel bir röportaj olmuş Murat Abi tebrik ederim
Crom! Ölüleri Say...

yunusmeyra

Sn. Edirne ile yapılmış ve daha uzun olsaydı daha çok okusaydık dediğimiz güzel bir paylaşım..Murat hem olaya hakimiyeti hem de sosyal ilişkilerinin canlılığıyla çizgi roman dünyasının "kozmik odası" olmaya doğru gidiyor..
  Ertuğrul Edirne üstad ise her daim yaptığı çalışmalarla bizlerin onu keşfetmesi gereken bir zirvede duruyor..aslında çizgi roman,kapaklar ve afiş illüstrasyonlarıyla tam da bizim çocukluk ve gençlik dönemimizde (40 yaş ortalaması için konuşuyoruz birazda..) işler üretmiş bir büyük usta..almanların ve bir çok avrupalı meraklının onu bizden daha çok tanıması ise bizim eksikliğimiz..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

hennessy

Röportajı sevmeniz beni mutlu etti inşallah daha nice roportajlar yapma imkanım olur.