Saga - Marmara Çizgi

Başlatan pearl jam, 30 Temmuz, 2013, 23:30:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

10 ve 11. sayfada yayınevi yetkilileri yazdı.

Alıntı yapılan: egemen görçek - 25 Mart, 2020, 08:26:11
Merhaba arkadaşlar,

Babil satış kanalında oluşan bir karışıklık sebebiyle Saga Özel cilt 1 ve 2 %45 indirimli olarak girilmiş siteye. Fakat böyle bir indirimli satış söz konusu değil. Limitli basılan özel ciltler, her yerde indirimsiz satılacaklar.

Alıntı yapılan: ilke - 25 Mart, 2020, 12:25:55
Özel Edisyon 1: Saga Cilt 1-2-3 ve 24 sayfa ekstra malzeme, 1000 adet baskı
Özel Edisyon 2: Saga Cilt 4-5-6 ve 32 sayfa ekstra malzeme, 750 adet baskı

Babil tarafında karışıklık olmuş. Düzelttiler. Her yerde minimum 180 TL olacak arkadaşlar.

dayıcomics

Marmara bu işte yanlış yaptı. Fiyat hem 160tl hemde indirimsiz satış. Ben paperback seti 160 tlye alıyorken sırf ciltli diye 160tl veremem bir kitaba.

memospinoz

Alıntı yapılan: dayıthegamer - 26 Mart, 2020, 16:55:35
Marmara bu işte yanlış yaptı. Fiyat hem 160tl hemde indirimsiz satış. Ben paperback seti 160 tlye alıyorken sırf ciltli diye 160tl veremem bir kitaba.

180 ₺. Sadece ciltli değil ekstraları da var ve limited edition. Bir daha basılmayacak. Koleksiyon objesi olduğu için herkes almak zorunda değil, zaten halihazırda TPB olarak da bulunmakta.

memospinoz

Burada yayınevinin böyle bir satış taktiği uygulaması ve bunu da özellikle çizgi roman mağazalarıyla işbirliği içinde yapma nedenlerinden biri de sıcak para elde etmek. E-satış sitelerinden para oldukça geç gelebilmekte fakat bu tür etiket fiyatına satılan koleksiyon ürünlerinde mağazalardan para akışı daha hızlı olmakta, bu da yayınevine önemli ölçüde katkı sağlamakta.

NOT: Başka platformlara da taşınan şikayet etme vb. gibi durumları gözlemliyorum. Babil sitesine üye olurken ayrı sözleşme, siparişi oluşturduktan sonra ayrı mesafeli satış sözleşmesini kabul ediyorsunuz otomatik olarak. Bu durumda satışın taraflarından biri olarak site ilgili ürünü tedarik edemediğini ve/veya ürün fiyatında hata olduğunu ileri sürerek siparişi tek taraflı iptal edebilir. THH'ye başvurmak veya mahkemeye vermek de bir seçenek, bu durumda da en iyi ihtimalle 3-4 ay, şu salgın durumunda ise 12-18 ay uğraşmak zorunda kalırsınız ki bunun bir de karşı davası ve hatta işin içine çekilirse yayınevinin de hak kaybı dolayısıyla karşı davası olur ise aylarca/yıllarca uğraşmak durumunda kalırsınız. Seçim sizin.

Burada MrTekin'in daha önce belirttiği gibi site belirli bir miktarda hediye çeki de verebilir, siparişi iptal de edebilir, ürünü teslim de edebilir. Ürünü teslim etmek için yayınevine ücreti tam öder, size o fiyata satarak maddi hatayı kendisi kabullenirse ne ala; yok yayınevini darboğaza sokarsa bunu yayınevinin kabul edeceğini sanmıyorum. Velev ki oldu ürünler size geldi, yayınevine destek amaçlı satılan bir ürünü bu kadar tatavadan sonra muzafferane bir şekilde elde edince (Bravo, 162 ₺ cebinizde kaldı) içinize sinecek mi, o da başka bir yazının konusu. Omnibus basılsın, o basılsın, bu basılsın diyenlerin basılsa alıp almayacakları ise bambaşka bir yazının konusu.

Nightrain

Bu konu hakkında son kez yazıyorum, cevap gelirse dikkate almayacağım; şikayet ederim diyen kişi benim ve ederim. Bu kimseyi ilgilendirmez. Evet, içime sinecek. Babil, indirimli alan bir başka kişiye "İlgili ürünler siparişinize istinaden tarafınıza göndermi sağlanacaktır." demiş, bitti. Konuyu artık uzatıp durmayın lütfen.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

memospinoz

Marmara Çizgi'yi destekliyorum.  :-*

darkwood

Saga ciltlerini satın alma konusunda henüz kararsızım, ayrıca elimde soft olan ciltleri var.
Ciltleri inceleyip ona göre kararımı vereceğim.
Darkwood Sakinleri..

battlehammer

Kararsız kalan arkadaşlar bu ciltlerin de sansürlü olduğunu unutmasın. Pek sevgili beyefendi oto sansür adına kafasına göre kesip biçtiği bir şey sizin için koleksiyon objesiyse, bunu bilerek alın.

Edit: bu mesajdaki adamın biri ifadesi, sevgili İlke Bey tarafından hakaret kabul edildiği beyanına müteakip değiştirilmiştir. Sansürü eleştirirken kendimiz de sansürcülük yaptık sevgili forum, lütfen siz benim gibi olmayın.

ilke

Merhaba, o adamın biri ben oluyorum. Adım İlke Keskin.

Eğer siz de diğer adamın biri gibi benim koyduğum Marmara Cumhuriyeti (MC) kanunlardan etkilenmemiş Saga ciltlerinden almak isterseniz buradan gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

https://www.amazon.com/Saga-Book-One-Brian-Vaughan/dp/1632150786/ref=tmm_hrd_swatch_0?_encoding=UTF8&qid=&sr=

https://www.amazon.com/Saga-Book-Two-Brian-Vaughan/dp/1632159031/ref=tmm_hrd_swatch_0?_encoding=UTF8&qid=&sr=

Hatta siparişi vermişken bizim henüz sansürlemediğimiz bir de üçüncü cilt var (ekonomi elverdiği ölçüde onu da sansüreleyeceğiz). Onu da buradan alabilirsiniz:

https://www.amazon.com/Saga-Book-Three-Brian-Vaughan/dp/1534312218/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=saga+deluxe+3&qid=1585294345&sr=8-1

Selamlar.

RownikaL

Bu gün Babil'i aradım durumun akıbetini sordum.Çok fazla telefon trafiği yaşanmış yayın evi ile görüşülmüş, "oluşturulan siparişlere istinaden ürünler gönderilecekmiş" bana bu şekilde söylendi bakalım neler olacak.

nicholaihel

Ben gördüğüm şeyde bir sorun olduğunu tahmin ettim. İlgili kanallara da yazdım. Sonradan iptal vs uğraşmamak adına da hızlıca sipariş vereyim, gönderirler belki, demedim. Pişman değilim.

https://eksisozluk.com/dort-odun-bes-kurus-besincisi-bedava--974897?nr=true&rf=dort%20odun%20bes%20kurus%20besincisi%20bedava

seastar1000

Alıntı yapılan: ilke - 27 Mart, 2020, 10:33:40
Merhaba, o adamın biri ben oluyorum. Adım İlke Keskin.

Eğer siz de diğer adamın biri gibi benim koyduğum Marmara Cumhuriyeti (MC) kanunlardan etkilenmemiş Saga ciltlerinden almak isterseniz buradan gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

https://www.amazon.com/Saga-Book-One-Brian-Vaughan/dp/1632150786/ref=tmm_hrd_swatch_0?_encoding=UTF8&qid=&sr=

https://www.amazon.com/Saga-Book-Two-Brian-Vaughan/dp/1632159031/ref=tmm_hrd_swatch_0?_encoding=UTF8&qid=&sr=

Hatta siparişi vermişken bizim henüz sansürlemediğimiz bir de üçüncü cilt var (ekonomi elverdiği ölçüde onu da sansüreleyeceğiz). Onu da buradan alabilirsiniz:

https://www.amazon.com/Saga-Book-Three-Brian-Vaughan/dp/1534312218/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=saga+deluxe+3&qid=1585294345&sr=8-1

Selamlar.

Tamamiyle konunun dışındayım, ilk çıktığında cilt 1 i aldım okudum beğenmedim ve de saga defterini kapadım fakat forumda entryler uzayınca ne oluyor dıye okumayam başladım, bir fikrim tabii ki var konuyla ilgili yıne de belirtmek ihtiyacı duymadım ama yayıncı İlke Bey in yazısını beğendim 👏👏👏👏

RownikaL

Bir ricam olacak; Bu cilt sansürsüz özel edisyon sansürlü durumunu net olarak açıklayabilir misiniz bir şeyler yazılmış ama anlamadım ne gibi bir sansür var açıkça belirtebilirse biri çok minnettar olurum.

hanac

Alıntı yapılan: RownikaL - 27 Mart, 2020, 14:23:20
Bir ricam olacak; Bu cilt sansürsüz özel edisyon sansürlü durumunu net olarak açıklayabilir misiniz bir şeyler yazılmış ama anlamadım ne gibi bir sansür var açıkça belirtebilirse biri çok minnettar olurum.

Konuyu tekrar hortlattı arkadaşlar.  :)

Kısaca şunu söyleyeyim, bu başlığı baştan itibaren okuyun açıkça yazıldı olaylar.

memospinoz

Alıntı yapılan: Mösyö Lejant - 27 Mart, 2020, 15:18:37
olur da cildiniz gelirse anladığım o ki, alışverişiniz aksamasın diye size bir jest yapılmış olacak. Yayınevinin / satıcının kendi kararıdır, bir şey diyemeyiz. Fakat bana soracak olursanız siz de benzer bir jest yapın ve satıcının Marmara Çizgi'ye ait diğer yayınlarından yüklü bir sipariş verin ki karşılıklı hoşluk olsun. Hem okuyacak daha çok çizgi romanınız olur. Belki kitaplığınızda diğer tüm maceralar vardır ama bir arkadaşınıza hediye etme fırsatınız olur. Hatta siparişiniz iptal olsa bile aynı şeyi yapmanızı tavsiye ederim. Mevcut çizgi romanlar satıldıkça yayınevi de yeni çizgi romanlar yayınlayabilir, biz okurlar için çok güzel bir şeydir bu.

Siz çok yanlış anlamışsınız olayı, çok naif bir yorum olmuş. Oysa bedava olsa alırlardı, 1₺ olsa sepete eklerlerdi yine emin olun. Burada amaç yayınevine destek olmak değil, yapabileceği 3 kuruş kârı hesap etmek, bu tür okurlardan uzun ömürlü destek beklemek hayalden öteye geçmez. Bunlar HC basılsın, Omnibus basılsın, o basılsın, bu basılsın der durur ama çıkarsa almaz, alacak olsa fiyatına sallar, durmadan eleştirir ama memnun olmaz hiç, her daim ölmüş eşek nalı arar. Yayınevi ne çekiyor, nelerle uğraşıyor bilmez. Her türlü kanaldan, her sosyal mecradan yayınevini sürekli taciz eder saçmasapan sorularıyla, olur olmaz hareketleriyle her yayıncıyı canından bezdirir. Böyleleri nalıncı keseri gibi kendine yontar sürekli. Yayınevini desteklemek, arkadaşına (!) hediye almak bunların lugatinde yazmaz. Bunlar ancak kendi küçük hesaplarıyla insanları tehdit etmeyi bilir, kapalı kapılar ardında galiz küfürler savurur.

Bunların bir de bir yayınevini zarara uğratmaktan imtina etmeyip, karşılığında başka bir yayınevinin kitabını almakla övünen akla zarar türleri de bulunmaktadır.

Yine de iyi niyetinizden ötürü tebrik ederim. Keşke herkes sizin gibi düşünebilse.