Martin Mystere Speciale Seriler-Oğlak Ve Çizgi Düşler

Başlatan darkwood, 30 Ağustos, 2013, 22:39:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Bu başlığı baştan sona okudum, MM Speciale'nin Türkiye'de yayınlanma tarihini çok iyi özetlemiş.

En son Çizgi Düşler MM Özel Sayı 4 altında Speciale 31 ve 32 yi yayınlamış.

İtalya'da çıkan ve bizde henüz yayınlanmayan Speciale sayıları aşağıdadır

Speciale 33
Yayın Tarihi: 20/07/2016

Speciale 34
Yayın Tarihi: 20/07/2017

Speciale 35
Yayın Tarihi: 21/07/2018

Speciale 36
Yayın Tarihi: 23/07/2018

pizagor

Alıntı yapılan: hanac - 14 Kasım, 2019, 15:43:40
Bu başlığı baştan sona okudum, MM Speciale'nin Türkiye'de yayınlanma tarihini çok iyi özetlemiş.

En son Çizgi Düşler MM Özel Sayı 4 altında Speciale 31 ve 32 yi yayınlamış.

İtalya'da çıkan ve bizde henüz yayınlanmayan Speciale sayıları aşağıdadır

Speciale 33
Yayın Tarihi: 20/07/2016

Bu kapak sebebiyle Çizgi Düşler Martin Mystere Özel 5'i almak farz oldu. Umarım en azından bu sayı çıkar.

@Nemo dostum, orjinal fumettileri bulabilen birisi olarak karşına çıkar da bana bu sayıyı alırsan çok sevinirim :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Nemo

Alıntı yapılan: pizagor - 14 Kasım, 2019, 16:48:05
Bu kapak sebebiyle Çizgi Düşler Martin Mystere Özel 5'i almak farz oldu. Umarım en azından bu sayı çıkar.

@Nemo dostum, orjinal fumettileri bulabilen birisi olarak karşına çıkar da bana bu sayıyı alırsan çok sevinirim :)

@Pizagor, aklımda olsun:)
Özel Alfa Ajanı

cladoceran

Merhaba, cizgi dusler 4. cilt sonrasi devam edecek mi acaba

Bilal ceylan

Alıntı yapılan: cladoceran - 26 Şubat, 2020, 17:29:18
Merhaba, cizgi dusler 4. cilt sonrasi devam edecek mi acaba

Hiç sanmıyorum. İlker Özer ile yaptığımız sohbetlerde limitliler ve tex, zagor harici bütün serileri artık basmayacağım demişti. İlerde ne olur bilemem ama umut yok bence.

cladoceran

En azindan italyada yayinlananlarin hepsini tamamlasak iyi olurdu. Yarida kalmasi kotu oluyor, ote yandan yayinevleri de kendi icinde hakli satislarin azligi basim yapmaya degmiyor herhalde. Bu yayinevi isi ozellikle cizgiroman icin kar amaci gutmeden yapilmasi lazim gercekten karli bir is degil hele turkiyede. (dc marvel icin konusmuyorum tabi :)

memospinoz

Fumetti severler bu kadar bekleyeceklerine İtalyanca öğrenseler sorun kalmayacak aslında.  ;D

caretta

Alıntı yapılan: memospinoz - 27 Şubat, 2020, 09:35:14
Fumetti severler bu kadar bekleyeceklerine İtalyanca öğrenseler sorun kalmayacak aslında.  ;D
Altın Madalyon Forumunda İtalyanca kurslar ne zaman başlıyor? ;D ;D ;D ;D

seastar1000

Alıntı yapılan: caretta - 27 Şubat, 2020, 11:24:31
Altın Madalyon Forumunda İtalyanca kurslar ne zaman başlıyor? ;D ;D ;D ;D

Ben onu da denedim bir kur gittim italyan kültür e
Öğrenemedim ne yazık ki

Nemo

Alıntı yapılan: seastar1000 - 27 Şubat, 2020, 12:04:30
Ben onu da denedim bir kur gittim italyan kültür e
Öğrenemedim ne yazık ki

Sene 2006'da 3 kur gidebilmistim Italyan kultur'e. Sinifin en basarili ogrencisiydim  ;D 8)
Cat pat okudugumu anlayabiliyorum neyse ki :) Siniftakilere cizgiroman tanitimi yapmistim  :)
Sevdigim bir kac karakterin orjinallerini toplamaya calisiyorum, Turkiye'de yayinlanmasindan umudumu kestigim  :-\

Özel Alfa Ajanı

seastar1000

Alıntı yapılan: Nemo - 27 Şubat, 2020, 12:14:21
Sene 2006'da 3 kur gidebilmistim Italyan kultur'e. Sinifin en basarili ogrencisiydim  ;D 8)
Cat pat okudugumu anlayabiliyorum neyse ki :) Siniftakilere cizgiroman tanitimi yapmistim  :)
Sevdigim bir kac karakterin orjinallerini toplamaya calisiyorum, Turkiye'de yayinlanmasindan umudumu kestigim  :-\

👏👏👏👏👏

Nemo

Alıntı yapılan: altay1944 - 15 Temmuz, 2014, 15:09:25
Peki sayın çizgili bey ilk sayıdan itibaren atlanan ekler hakkında düşünceniz nedir? Basılacak mı?
Yoksa onlarda maküs talihine mi küsecekler?

Dylan Dog'un speciale serisini topluyorum. Onun da ilk 5 sayisinin ekinde Korku Ansiklopedileri var. Ama ben diyeyim 9 cm boyutunda, siz deyin 10 cm. Tahminim Martin'in special serisindeki eklerde bu boyuttadir. Yani acikcasi cok bir sey kaybetmedik bence. 
Özel Alfa Ajanı

Nemo

Özel Alfa Ajanı

hellion

Alıntı yapılan: Nemo - 27 Şubat, 2020, 12:14:21

Koleksiyonunuz güzelmiş sayın Nemo. Bu specialeler bizde kapakları heder edilerek yayınlandığı için malesef göremedik. Ben de 2011'de İtalyan Kültürde İtalyanca öğrenmeye başlayıp 8 kuru da tamamladım. O zaman başta Nathan Never olmak üzere yayınlanmayan veya yayını sürünen çizgiromanların orjinallerini toplamayı düşünüyordum. Sonra bunlar yayınlanmaya başlayınca ve de euro alıp başını gidince bu işi geri plana attım. Şimdi iş yeniden o raddeye geldi. İtalyancam bir miktar köreldi ama toparlayacağım. Çizgiromanlar için italyadan bağlantı bile araştırıyorum. Bakalım neler olacak?

Nemo

Alıntı yapılan: hellion - 27 Şubat, 2020, 19:55:22
Koleksiyonunuz güzelmiş sayın Nemo. Bu specialeler bizde kapakları heder edilerek yayınlandığı için malesef göremedik. Ben de 2011'de İtalyan Kültürde İtalyanca öğrenmeye başlayıp 8 kuru da tamamladım. O zaman başta Nathan Never olmak üzere yayınlanmayan veya yayını sürünen çizgiromanların orjinallerini toplamayı düşünüyordum. Sonra bunlar yayınlanmaya başlayınca ve de euro alıp başını gidince bu işi geri plana attım. Şimdi iş yeniden o raddeye geldi. İtalyancam bir miktar köreldi ama toparlayacağım. Çizgiromanlar için italyadan bağlantı bile araştırıyorum. Bakalım neler olacak?

@hellion

ciao :) Martin'ler malesef benim koleksiyonumdan degil :/ Ben daha cok Nathan Never, Dylan Dog, Brendon ve Morgan Lost toparlamaya cabaliyorum :)

Size tavsiyem: Milano'daki Borsa del Fumetto. 2. el cizgiromanlar daha uygun fiyata satiliyor. Ve baya ilgililer. Dylan Dog özel serilerdeki ekleri dahi benim icin toparlamisti.

Ama bu arada belirtmem gerek; cok eski ve nadir sayilar biraz daha pahali fiyata satiliyor :(
Özel Alfa Ajanı