Slow Horses

Başlatan hennessy, 11 Nisan, 2022, 20:32:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

https://www.imdb.com/title/tt5875444/

Slow Horses, kariyerlerini sonlandıran hataları nedeniyle MI5'in çöplük departmanında görev yapan, zeki ama huysuz Jackson Lamb liderliğindeki bir İngiliz istihbarat ajanları ekibine odaklanıyor.

Bazen ağır tempoda gitse de Gary Oldman gibi bir usta varsa o iş ok.... 7/10
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Gabby

Dönem TRT'sinde Köstebek adıyla yayınlanan en unutulmaz dizilerden biriydi Tinker Tailor Soldier Spy... Apple Tv'nin Slow Horses (Yavaş Atlar) dizisi de altyapı kurgusuyla sözünü ettiğim yıllar öncesinin Köstebek'ini akıllara düşürüyor. İngiliz gizli istihbarat servisi Sirk, yeni dizide Park'a dönüşmüş. Sirk'in unutulmaz oyuncusu Alec Gunness'in hayat verdiği "George Smiley" karakterinin bir benzerini Slow Horses da "Jackson Lamb" ile Gary Oldman yıllar sonra hafızalara bir başka güzellik olarak kazıyor...

Alec Gunnes ve Gary Oldman benim aynı kefede değerlendirdiğim inanılmaz oyuncular, eğer okuduğum doğruysa Gary Oldman artık emekli olmayı düşünüyormuş, belki de bu dizi sevenleri için onun son işi olabilir. Daha ilk bölümüyle kalitesini belli eden Oldman'ın oyunculuğuyla farklı bir boyuta taşıdığı bu diziyi izlemediyseniz izleyin derim. Her bölüm sonrası akan jenerikte çalınan "Strange Game" adlı parçayı Mick Jagger dizi için özel olarak seslendirmiş...

Dizinin öne çıkan oyuncuları:

Gary Oldman (Jackson Lamb), Kristin Scott Thomas (Diana Taverner),
Jack Lowden (River Cartwright), Saskia Reeves (Catherine Standish)

rumar80

Tinker Tailor Soldier Spy'da Smiley rolünde Gary Oldman vardı.

alan ford

2. sezon da geldi çok çok iyi dizi
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Gabby

Alıntı yapılan: rumar80 - 21 Aralık, 2022, 08:14:55Tinker Tailor Soldier Spy'da Smiley rolünde Gary Oldman vardı.

Alıntıda bahsedilen, dizinin 2011 yapımı 2 saatlik film versiyonu. Kafa karışıklığı yaratmasın, benim sözünü ettiğim "Soğuktan Gelen Casus" romanından uyarlanan, her bölüm jeneriğinde oyuncu isimleriyle birlikte kat kat açılan Matruşka bebekli 1979 yapımı 7 bölümlük dizi. 1982 yılında yine Alec Gunness'li kadroyla devam dizisi olarak çekilen Smiley's People adıyla tüm soruların cevap bulduğu 6 bölümle final yapmıştı...

rumar80

Çocukluğumda TRT'de yayınlanmıştı.