Kara Murat - Sözcü

Başlatan Lami Tiryaki, 01 Haziran, 2009, 15:29:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Zeljko

Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Zeljko

Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Mrtekin

Kara Murat'ı aldım almasına ama çizimleri hiç beğenmedim.

Keşke Abdullah Turhan'ın çizgileri ile basılsa idi...
They drew first blood...

hanac

Fatih'in Fedaisi Kara Murat - Aşk ve Kan

Hamur Tipi: 2. Hamur
Sayfa Sayısı: 156
Ebat: 19,5 x 26,5
Fiyat: 85 ₺

Efsanevi Kahraman Kara Murat'ın Dönüşü...

1971 yılında Rahmi Turan'ın yazdığı bir çizgi roman kahramanı olan Kara Murat, ilk olarak Günaydın'da yayımlanmaya başladı.

Gördüğü büyük ilgiden dolayı Türker İnanoğlu tarafından sinemaya uyarlandı.

Cüneyt Arkın'ın canlandırdığı Kara Murat filmleri izlenme rekoru kırdı.

1980'li yıllarda dergi haline getirilen Kara Murat, hem kitap hem de yine çizgi roman seri olarak yayımlandı.

Kralların, imparatorların önünde bile boyun eğmeyen ve her zaman haklıdan yana olup güçsüzleri savunan Kara Murat, bir döneme damga vuran efsanedir.

Fatih'in Fedaisi Kara Murat'ın ilk serüveninin ismi Aşk ve Kan'dır.

Uzun bir aradan sonra tamamı renkli baskı ile yayımlanan Aşk ve Kan'ı zevkle okumanız dileğiyle...

EyupAlyuz

ben aldım çok beğendim devamının gelmesi için kara murat severlerin özellikle eski kuşak çıkan kitaplara sahip çıkalımki  devamı gelsin yarım kalmasın teşekkürler SÖZCÜ kitabevi

Animvader

Çizimleri eski basımlarla karşılaştırdım. Maalesef paneller eski basıma göre daraltılmış, sanki yüksek ölçekli bir sinema karesini eski model bir ekranda oynatınca düşük ölçekte alttan üstten kayıplar olur ya aynı öyle,  detaylar azalmış, renklendirme de daha kötü olmuş gibi duruyor. Ben almaktan vazgeçtim.

gunes21

Ancak bu kadar kötü olabilir idi.

EyupAlyuz

Ben beğendim sağ olsunlar sözcü kitabevi el attı yaınladı inşallah satışlar tatmin ederde seriyi tamamlarlar eleştircemize sözcü kitabevine teşekkür etmeiyiz

EyupAlyuz

eski kuşak nerdesiniz yıllardır bir yayınevi el atsada kara murat kıtap halinde çıksa derdik.sağolsunlar söscü kitabevi bir adım attı.devamının gelmesi bize bağlı.bu son şansımız inşallah yarım kalmaz.çünkü bundan sonra hiçbir yayınevi ilgilenmez.ben umutla ikinci kitabı bekliyorum.

labirent

Sözcü Kitabevindeki Kara Murat sayfasında satış adedi 1.194 görülüyor. Fiyatı 45 TL, büyük boy renkli 156 sayfa. Üstelik kargo ÜCRETSİZ. Yani çok ekonomik. Ben ilk çıktığında 2 adet almıştım. Şimdi 2 adet daha aldım. Alarak destek olalım ki devamı gelsin.

aa

1. kitabı ben de aldım, 2. cinin çıkmasını bekliyorum.
Esse Gesse Hayranı...

aaciltan

Orijinal çizim değil. Çizimler çok kötü. Bire bir taklit edilmeye çalışılmış ama aslının yanına yaklaşamıyor maalesef. Bütün havası ve güzelliği kaybolmuş.

guneseral

Aslı dururken taklitleri basmak yayınlamak akla ziyan davranışlar

labirent

Bildiğim kadarıyla rahmetli Abdullah Turhan 'ın varisleri ile anlaşılamayınca çizimler yeniden yapılmış. Tabii aslı kadar iyi olmamış. Ama yine de cesur bir hamle Sözcü 'nün yaptığı ve bende destekliyorum. Fiyatı da neredeyse çr simsarlarının sattığı 1-2 fasikül fiyatına. Tamamen renkli ve kaliteli bir baskı. Bence tüm çr okuyucularında en az 1 adet olmalı.

Kinowa59

Nesini beğendiğinizi anlamadım. Kitabın ön yüzündeki kara murat çizimine bir daha bakınız. Hiç rahmetli Abdullah Turan'ın çizimine benziyormu. Kara Murat'ın kafasına saç yerine sansar ölüsü koymuşlar gibi. Içindeki çizimler ise, (bence)  kara Murat'ın şanına, şöhretine yakışmamış. Bir klasik eser ancak bu kadar özünden uzaklaştırılır. Nerede benim 1972_ 78 yıllarında yayınlanan kara Murat'ım. Çakma tenten gibi olmuş.