Kit Taylor - HOZ

Başlatan hanac, 10 Kasım, 2011, 19:06:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

birşey soracağım arkadaşlar içteki kapakklarda Tommiks'in kahraman arkadaşı yazıyor bu bizim uydurduğumuz bişimi yoksa ikilinin maceraları varmı?
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

aa

Bence aylık olarak yayınlanmalı.
Esse Gesse Hayranı...

a5555

Aman hanac '' Bence 2 ayda bir yayınlanırsa iyi olur.320 sayfa bizi 2 ay idare ettirir.  :)bu yazını umarım Haşim okumaz ,yaşımız belli tam külliyat olarak görmek istiyorum,ayda biiiiir.
Ayrıca bildiğim kadarı tommiksle macerası yok,biri nevada biri teksas sanırım,benzerlikleri ,güzel masum çocuksu yüzleri ve ikisininde sevgilisi var (kalede)ikiside sevgililerinden müthiş korkarlar:)) nasıl tommiksde komedi unsuru konyakçı,swingde puik ise burda onbaşı yaşlı Franki,ama ileride fantastik bölümleri olacak onlar harika ...bence..
Aydaaaa bir,

rumar80

Bence de ayda bir olsun, arkadaşlar. Dünya gözü ile Kit Taylor'ı da bitirelim

gamlıbaykuş

Ben de aylık yayınlanmasından yanayım...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

labirent

Ben de 2 ayda bir yayınlanmasının iyi olacağını düşünenlerdenim. Hem Haşim bey bir önceki sayıyı yeterince satmış olur (ilk cildin 2.000 adet satacağını düşünüyorum) ve hem de bizim bütçeyi yormamış olur.

s.b

Alıntı yapılan: hennessy - 01 Ocak, 2012, 19:51:57
birşey soracağım arkadaşlar içteki kapakklarda Tommiks'in kahraman arkadaşı yazıyor bu bizim uydurduğumuz bişimi yoksa ikilinin maceraları varmı?

Bu söz tamamiyle bizim uydurmamız Murat abi. Zamanında Tommiks'in tahtına ortak olmak için uydurulmuş bir söz. Tommiks'le bir yakınlıkları yok. Zaten Kit'in kendi tahtı var. Kimsenin reklamına ihtiyacı yok.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: s.b - 01 Ocak, 2012, 21:15:05
Alıntı yapılan: hennessy - 01 Ocak, 2012, 19:51:57

Bu söz tamamiyle bizim uydurmamız Murat abi. Zamanında Tommiks'in tahtına ortak olmak için uydurulmuş bir söz. Tommiks'le bir yakınlıkları yok.

İyi bir reklam yolu ama :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

s.b

Elbetteki zamanında iyi bir reklam yapmışlar. Tommiks severler hiç tereddüt etmeden almışlardır.

hennessy

Sağol Sami abi tahmin etmiştim.İlk yüz sayfayı bitirdim bu arada hakketten Tommiks tadı aldım :)

s.b

Zagor Klasik Seri aylık olarak yayınlanıyorsa Kit Taylor'da aylık olarak yayınlanabilir.
Bugün Büyülü Rüzgar İlyas'ın dükkanında Kit Taylor rüzgarı alabildiğine esiyordu. Kit Taylor bu kaliteyi bozmadığı sürece de esmeye devam edecek. Ben hâlâ kapak resimlerine bakmaktan okumaya başlayamadım.

gökmen

sağolsun sami ağbi kit taylor'u getirdi...dehşet be...(sağol hacı...)kendimi led zeppelin'in fourth sembol albümünü aldığımdaki heyecanla karşıladım...emeği geçen herkese teşekkürler

s.b

Ne demek Gökmenciğim. Sen iste, ben bulur getiririm.
Ama hakikaten Haşim bey mükemmel bir iş çıkarmış.

hennessy

Kitabı demin bitirdim. Öncelikle kapaklar hakketten çok hoşuma gitti tekrar belirtmek isterim. Baskısıda çeviriside güzel ve akıcı olmuş. Konulara gelince Kit Taylor bana tommiks tadında hikayeler gibi geldi. Kit uzun süredir ayrı yaşadığı babasınada bu maceralar esnasında tekrar kavuşuyor. Ayrıca Tommiks gibi onu kıskanan bir sevgilisi de var. Nostaji serisi olarak bir hikayeye başlamak istiyorsanız yeni bir kahraman arıyorsanız Kit Taylor'a şans tanıyın derim teşekkürler Haşim bey.

caretta

İlyas'ın gönderdiği Kit Taylor bugün elime ulaştı.Arkadaşların dediği gibi çok güzel bir ç.r.olmuş.Benim gibi eski
tüfek ç.r.okurlarına hitap ediyor.Beni alıp 1960-1970'li yıllara götürdü.Arşivlere bakarak yazmayı sevdiğim için
eski Tomteks dergilerimi açtım.Bunlar 1959'da yayınlanan Ceylan Kit Taylor'ların tıpkıbasımları.Hoz bir anda
28 fasiküllük dergilerin 11 sayısını yayınladı.Yalnız bu dergide macera başlıkları net değil.32 sayfalık derginin
16 sayfası K.T.Karelerde 1959'un sayusı ve sayfa numarası var.1959'daK.T.32 sayfalık fasiküller halinde yayınlanmış.Haşim Bey 10 fasikül kapağını ilgili yerlere yerlleştirmiş.Ayrıca 3 orijinal cilt kapağını da koymuş.
Orijinal sayılar 128 sayfa.1.İl Piccolo Ranger.2.L'indiano bianco.3.İl segno di Manitu.Küçük Ranger,Beyaz Kızılderil
iki tam macera (256 sayfa)Gölge ise Manitu'nun İşareti macerasının yarısı(64 sayfa).Buna benzer bilgileri
daha önce Kit Taylor başlığı altında yazmıştım.O yazılara bakabilirsiniz.2 ciltte Manitu'nun işareti bitecek.İki
yeni macera ise L'uomo di ferro(Demir Adam) ve İl padrone della folgore(Yıldırım'ın Efendisi)adlı maceralar
yayınlanacak.Daha önce biraz ayrıntı vermiştim.Hoz K.T.'u aylık yayınlarsa bir yılda 30 adet 128'lik macerayı
yayınlamış olacak.Yani 1.5 yılda 128'lik seri tamamlanacak.43.sayıdan sonra orijinal K.T.96 sayfa.96 sayfaları
daha önce Swing'te yaptığı gibi 4'lü dobişko ciltte yayınlayabilir. Bekleyip göreceğiz.Haşim Bey işini bilir.Çok
güzel başlamış uzun soluklu mükemmel bir ç.r.'bizlere armağan ettiği için kendisini yürekten kutlarım.Lütfen
desteğimizi esirgemiyelim!