Renkli Tex - Çizgi Düşler

Başlatan hennessy, 11 Mayıs, 2014, 00:58:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Bu ay çıkan renkli Zagor3 "Gitar Jim'in Geçmişi"nde Renkli Teks 6.sayı "4 Tam Hikaye"nin reklamı var.Bu sayı çıktı mı veya yakında
çıkacak mı?

haziran00

Yakında çıkacak, henüz çıkmadı

sultanhisar

Sayı 6. Ne zaman çıkacak acaba.... ???

sultanhisar

çizgidüşler

Merhaba,

Renkli Tex Sayı 6 şu an matbaada, en geç gelecek hafta içinde çıkmış olur.
Normal şartlarda plana göre bu ay Klasik Tex'in yanına Aylık Tex basılması gerekiyordu, ama malzeme kaynaklı bir problem yüzünden Aylık Tex'i bu ay basamıyoruz. Bu yüzden takvimde ufak bir kaydırma yaptık ve Aylık Tex'i gelecek aya sarkıtıp gelecek ay basılacak olan Renkli Tex'i bu aya aldık. Gelecek aydan itibaren normal takvime geri dönmüş olmayı ümid ediyoruz.
Elimizde olmayan bu aksaklık için özür dileriz.

caretta

"Malzeme kaynaklı problem"her neyse anlayışla karşılıyorum.Tam da Yama dostumun son kısmına denk geldi.Bu hesaba göre
hafta sonu(aman bir de seçime takılmayız umarım!)Teks Klasik 41 ve Teks Renkli  6 çıkacak.Temmuz ayı(çok istirham ederim
ayın sonuna gelmesin!)Aylık Teks 36 ve Klasik Teks 42 çıkacak.Kolay gelsin diyelim...

caretta

Alıntı yapılan: caretta - 19 Haziran, 2018, 20:06:08
"Malzeme kaynaklı problem"her neyse anlayışla karşılıyorum.Tam da Yama dostumun son kısmına denk geldi.Bu hesaba göre
hafta sonu(aman bir de seçime takılmayız umarım!)Teks Klasik 41 ve Teks Renkli  6 çıkacak.Temmuz ayı(çok istirham ederim
ayın sonuna gelmesin!)Aylık Teks 36 ve Klasik Teks 42 çıkacak.Kolay gelsin diyelim...
Başka siparişler yanında bu sayıyı bekliyorum.Başka bir aksaklık yoktur umarım.Cumartesi
raflarda olur mu?

caretta

Alıntı yapılan: çizgidüşler - 19 Haziran, 2018, 13:48:11
Merhaba,

Renkli Tex Sayı 6 şu an matbaada, en geç gelecek hafta içinde çıkmış olur.
Normal şartlarda plana göre bu ay Klasik Tex'in yanına Aylık Tex basılması gerekiyordu, ama malzeme kaynaklı bir problem yüzünden Aylık Tex'i bu ay basamıyoruz. Bu yüzden takvimde ufak bir kaydırma yaptık ve Aylık Tex'i gelecek aya sarkıtıp gelecek ay basılacak olan Renkli Tex'i bu aya aldık. Gelecek aydan itibaren normal takvime geri dönmüş olmayı ümid ediyoruz.
Elimizde olmayan bu aksaklık için özür dileriz.
Yanlış alıntı yapmışım.Sorum bu mesajla ilgili...

haziran00

Renkli Teks 6 mahalleye geldi..

rumar80

Renkli Tex altıncı sayıyı okudum.
  Benim için gerçek anlamda bir Tex macerası demek en az iki sayı (mümkünse daha uzun) sürecek bir macerayı kapsamakta  bir sayı içinde dört kısa macera değil.
   Bu sayıya gelince.....
   İlk macera gerçekten bir Tex macerası olabilecek potansiyele iken apar topar yazılıp çizilip bitirilmiş hissi veriyor.  Bir de Tex ve eski şerif arkadaşlarının mesleklerini sorgulaması güzel bir tezat.
   İkinci macera gerçekten dolgu malzemesi dışında bir şey degil.
   Üçüncü macera bir Boselli macerası.  Hemen bize yeni karakterleri sunup kısaca bir de geçmişleri hakkında bilgi veriyor ama hikaye o kadar çabuk bitiyor ki Boselli de bunu yapmalı mıydı diye içinizden soruyorsunuz.  Bir de kasabanın ucubesini suçlayalım klişesi bana kolaya kaçma geldi.
   Son hikaye ise Tex'in konu mankenliği yapması nedeniyle değişik bir tat bıraktı.
   Kısacası Tex okumak istiyorsanız alın ama bence okuduğunuz bir Tex kitabı değil.

NIC

Umar abi bende senin gibi Tex'in uzun soluklu olmasi gerektigini düşüyordum ama Romanzi serisini okuyinca fikrim degisti,gercekten kisa ama güzel hikayeler var,çizimler zaten efsane.ÇD muhakkak en kisa zamanda basmali

darkwood

Dylan'ın renkli serisi Renk Cümbüşü serisinde ki kısa hikayeleri okumak oldukça güzeldi.
(Bu seri Hoz comics yayıncılığı bırakınca 6.sayıda yarım kalmıştı maalesef)

Fakat renkli Tex'e kısa hikayeler gitmiyor gerçekten, son 6.cilt bana da pek keyif vermedi.

Darkwood Sakinleri..

worldman

Öneriler üzerine Teks'in Oğlak yayınlarından çıkan süper serilerini okumaya başladım.Gayet güzel maceralar var.Ancak Teks'in renkli seri hikayelerini okusam da benim için doyurucu olmadığını söyleyebilirim.

seastar1000

Alıntı yapılan: worldman - 19 Temmuz, 2018, 17:36:39
Öneriler üzerine Teks'in Oğlak yayınlarından çıkan süper serilerini okumaya başladım.Gayet güzel maceralar var.Ancak Teks'in renkli seri hikayelerini okusam da benim için doyurucu olmadığını söyleyebilirim.

Çok güzel tespit ben uyduruk demek istememiştim doyurucu olmamış tam oturmuş

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 18 Temmuz, 2018, 17:30:08
Renkli Tex altıncı sayıyı okudum.
  Benim için gerçek anlamda bir Tex macerası demek en az iki sayı (mümkünse daha uzun) sürecek bir macerayı kapsamakta  bir sayı içinde dört kısa macera değil.
   Bu sayıya gelince.....
   İlk macera gerçekten bir Tex macerası olabilecek potansiyele iken apar topar yazılıp çizilip bitirilmiş hissi veriyor.  Bir de Tex ve eski şerif arkadaşlarının mesleklerini sorgulaması güzel bir tezat.
   İkinci macera gerçekten dolgu malzemesi dışında bir şey degil.
   Üçüncü macera bir Boselli macerası.  Hemen bize yeni karakterleri sunup kısaca bir de geçmişleri hakkında bilgi veriyor ama hikaye o kadar çabuk bitiyor ki Boselli de bunu yapmalı mıydı diye içinizden soruyorsunuz.  Bir de kasabanın ucubesini suçlayalım klişesi bana kolaya kaçma geldi.
   Son hikaye ise Tex'in konu mankenliği yapması nedeniyle değişik bir tat bıraktı.
   Kısacası Tex okumak istiyorsanız alın ama bence okuduğunuz bir Tex kitabı değil.

İnsan bir bu sayıyı almana neden olan insandan bahseder. Demiştim :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları