Renkli Tex - Çizgi Düşler

Başlatan hennessy, 11 Mayıs, 2014, 00:58:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Köstebek Bey bu cildi alan,okuyan,öven,yeren yok mu?Siz de pek yazmıyorsunuz artık???

caretta

Madem kimse birşey yazmıyor ben yazayım bari.Bir kere Teks'in klasik Kanada maceralarından farklı bir senaryo.Kış kıyamet değil üstelik Jim Brandon da yok.Sanki Gros Jean da işola senaryoya dahil edilmiş. Gölde yol kesen,cinayetler işleyen bir çete.Kaçak bir suçlu.İlk renkli maceradaki
Salish yerlileri.Ne bileyim sabun köpüğü gibi püff kaybolan yüzeysel bir öykü.Teks sadece Ayı Amca'nın oğlu Pierre'ye iki yumruk sallıyor.Neyse ki
tabanca ve tüfeği ile 4-5 kişiye kalıbı dinlendiriyor.İmala kızımız Teks'e ufaktan tutuluyor ama sadece bir kucak safası ile yetiniyor.İlginç bir sahne de
Gros Jean ile Ayı Amca'nın ayı oğlu Momo'nun kapışmaları.
       Aldık okuduk arşivimize kattık.Daha önce yazdığım gibi 3.renkli sayı "Beyaz Şaman" çok güzel bir maceradır.Hele çizen de kızılderilileri en güzel çizenlerden Ticci olunca.Ruju'yu hiç bilmiyorum.Galiba Dylan Dog hikayelerini yazıyormuş.Dylan Dog hiç okumadım.Bu yüzden Ruju'yu kötülemeyeyim ama bu maceradaki hikaye bayağı vasat bir hikaye idi.

gamlıbaykuş

Yanlış bilmiyorsam Ruju, Dylan' dan ziyade Dampyr de daha faal. Dylan' da da belli bir sayıya kadar yayınlandığı için bilgimizde bir yere kadar. :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

darkwood

Tex 2 renkliyi okudum. Macera fena değildi, Tex in omuzundaki okla mücadelesi takdire şayandı.
Cesur yerli kızda, görünmeyen kahramandı.  ;)
Darkwood Sakinleri..

HacıGeraltEmmi

Dün Kadıköye uğradım. Alacağımdan değil sırf meraktan inceledim azıcık.
Dylan renklideki kalite yok bir kere. Ne Zagor'da ne de Teks'te.
Çizgi Düşler edisyon olarak Dylan renk cümbüşünün gerisinde, Bonelli Dylan renklideki renklendirme kalitesine yaklaşamamış bile.
Fiyat olarak ise piyasadaki en pahalılardan :-\
Dolayısıyla "Hilmi bu durumu sevmedi"
İkinci ele düşerse alır bakarım modundayım şu anda.

Mrtekin

Ya ben bir daha renkli almayacağım galiba.

Siyah beyazdaki o tadı kesinlikle bulamadım...
They drew first blood...

köstebek

Alıntı yapılan: Mrtekin76 - 01 Ağustos, 2014, 22:48:03
Ya ben bir daha renkli almayacağım galiba.

Siyah beyazdaki o tadı kesinlikle bulamadım...

Renkli Teksleri Bonelli, sadık Teks okurları için senede birkaç tane tadımlık şekerleme veya bir tür sevgi nesnesi olarak çıkarıyor. En azından şu an için. Belki de beş on sene sonraya gönderilen öncü birliklerdir...

Mrtekin

Eyvah eyvah, bonelliyi mezarında ters döndürecekler :)
They drew first blood...

OZAN BALIM

Ben iki hikayeyi de beğendim. Teks'i okutan senaryosu daha çok. Renkli olması ekstra bir cazibe katmıyor. Ne kadar çok Teks o kadar iyi...

köstebek

Renkli Teks 3: Beyaz Büyücü, son okuma noktasına gelmiştir .... çok yakında....

NIC

caretta

"Beyaz Şaman" Roy Harper veya Shenandoah'ın tüyler ürperten öyküsünü okumayı iple çekiyoruz köstebek bey!

köstebek

Alıntı yapılan: caretta - 12 Ağustos, 2014, 13:07:19
"Beyaz Şaman" Roy Harper veya Shenandoah'ın tüyler ürperten öyküsünü okumayı iple çekiyoruz köstebek bey!

Ay sonu veya en geç ay başına okumaya başlayabilirsiniz efendim...

köstebek

Ve Teks, yıllar sonra çocukluk arkadaşıyla, Nueces Vadisi'nde birlikte büyüdükleri güzeller güzeli Edith ile karşılaşır... Beyaz Büyücü'de... 

Mrtekin

Ben bu teksin hic kadınlara yazmamasindan iskillenmeye başladım hafiften :)
They drew first blood...