Renkli Tex - Çizgi Düşler

Başlatan hennessy, 11 Mayıs, 2014, 00:58:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

köstebek

Caretta Bey,

Şu Teks'in geçmişinde babasının çiftliğinin olduğu yer hakkında bir bilgi var mı? Bu "Nueces Vadisi" ismi yeni mi çıktı?

köstebek

Renkli Tex 3, "Beyaz Büyücü" uzun bir süre sonra ilk defa Teks ve Tiger Jack'in birlikte yaşadıkları bir macera. Caretta Bey, size daha ayrıntılı dökümler verir, ama sadece Teks ve Tiger'ın olduğu maceralar az ve iyidir.

caretta

Köstebek Bey hiçbir kaynağa bakmadan Teks-Tiger maceralarından iki tane yazayım.

Birisi "El Muerto". Diğeri Aksoy Teks 5-8 sayılarda çıkan "Gururlu Navajo".

Teks'in geçmişi ile ilgili iki macera biliyorum.

Altın Teks 83-85 "Teks'in Öyküsü" ve bir de Oğlak Dizi Teks'lerde çıkan "Culver City'ye Geri Dönüş".

Bu ikincisinin sayılarını hatırlamıyorum. Bakmam lazım. Kızılmaske Yahya Bey'in forumdaki Teks listesinde vardır.

köstebek

Abi,
Teks'in Geçmişi adlı bölüm (http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,8033.0.html) çok yararlı... biliyorsun, bizimki geçmişi hakkında pek konuşmaz. Sadece bu renkli 3'te dört beş sayfa geçmişi hakkında konuşuyor. Yayımlansın, o sayfaları da koyarlar oraya arkadaşlar...

köstebek

Renkli Teks 3, kontrolden geçirilip matbaya "basıla" emri verildi. Bakalım ne olacak... Yakında, çooook yakında...

Teks'le bir şekilde yakınlaşan kadınların sonu kötü oluyor, ama anladığım kadarıyla gönülleri çok rahat; çünkü Teks'in intikamlarını alacağı garanti...

s.b

RENKLİ TEX : 2 - SİSTEKİ HAYDUTLAR - Baskı Tarihi: Haziran 2014

YAZAN: PASGUALE RUJU       ÇİZEN: UGOLİNO COSSU       KAPAK: CLAUDİO VİLLA

Alttaki resimlerde de görüldüğü üzere macera oldukça hızlı başlıyor. Bu macerada eski bir dostumuz da  var, Gross-Jean.
Bu resimlerde gördüğünüz kaçak "ufak dert" oluyor. Derdin büyüğü daha doğrusu belanın daniskası Okanagan Gölü'ne açılmalarıyla başlıyor. Çok derin olan gölde aynı zamanda girdaplar ve güçlü akıntılar vardır. Fakat bunlardan daha tehlikelisi ise gölde kaybolan insanların kötü ruhlar tarafından yok edildiğidir. Daha fazla konuya girmeyelim ve Tex'i uyaralım.
                                        "Hey Tex.. Dostum sise dikkat et!..,"

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

caretta

Renkli Teks (2013) "Beyaz Büyücü" hakkında daha önce de yazmıştım. Forumdaki paylaşılan resimlerle ilgili birşeyler yazayım:

Teks, büyücünün eline düşünce işkence direğine bağlanır. Büyücü, yanan odunla Teks'in vücudunu dağlarken Teks'e, mahvolmalarına sebep olduğu Ross ailesini hatırlatır.

Ailenin oğlu babasını öldürür. Kızları ölür. Teks'in gençliğnde tanıdığ Edith yanan evlerinde ölür. Baba katili oğul şerif tarafından vurulur.

Büyücü, Teks'e bunları söyler. Teks'in gösterdiği ümitsiz tepkiye de "Ne o Gece Kartalı dağılıyor mu ? Bu ateşli çubuklarınızla gözyaşlarını kurutun. Böylece utanç duymaz" diye cevap verir.

s.b

RENKLİ TEX: 3 -  BEYAZ BÜYÜCÜ - Baskı Tarihi: Ağustos 2011

YAZAN: MAURO BOSELLİ            ÇİZEN: GİOVANNİ TİCCİ           KAPAK: CLAUDİO VİLLA

Maceranın konusu hakkında fazla bir söze gerek yok. Ancak şu kadarını söyleyeyim. Tex görevini yerine getirirken aynı zamanda da geçmişin intikamını alacaktır.

Kitabın ilk 7 sayfası aşağıda. Ondan sonrasını ise biraz paraya kıyarak okumaya devam edebilirsiniz.

Resimleri kocaman koydum. Tex'in tadını doya doya çıkarın diye.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

NIC

2015 renkli tex için önizleme yayınladılar çizer Sergio Tisselli

NIC

haziran00

HacıGeraltEmmi

İşte bu yaa!! Olmuş bu sefer :D

V

"İstemem,eksik olsun.."

ferzan

Kesinlikle ''Renkli Teks'' tabirinin sözlük anlamı olmuş...Her 100 sayıda bir yapılandan farklı olarak bu tarz daha sıradışı sayfalar Teks'imize çok yakışacaktır...Şu ana kadarki renklilerle hiçbir sıkıntım yok,hatta renkli seride Civitelli'yi,Ticci'yi rengarenk okumak zevklerin en büyüğü ama madem ayrı bir seri yapılıyor,bu serideki renklendirmelerin aylık seri mantığından farklı olması çok daha hoş olur diye düşünüyorum...Yanlış hatırlamıyorsam aylık seride sonu çift sıfırlı sayılardan birinde Ticci'nin de benzer bir çinisiz,salt suluboya yaklaşımı olmuştu açılış ve kapanış sayfalarında...Teks,duruşuna asla zarar vermeyecek olan bu tarz yenilikleri her zaman hakediyor...Nasıl ki renkli serinin kapaklarını yine Villa yapıyorsa ama aylık seriden çok farklı bir biçimde yapıyorsa,içerikteki görsellerin de öyle olması çok güzel olur...Tıpkı bu örnekte olduğu gibi...

Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

seastar1000