ZAGOR MAXI - ÇİZGİ DÜŞLER

Başlatan hanac, 11 Haziran, 2014, 21:54:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

Alıntı yapılan: caretta - 24 Şubat, 2020, 14:34:14
Çizgi Düşler Maksi Zagor 19.sayıyı okudum.Banack'ın öyküsünün dışındakileri beğenmedim.Geçmişten Anılar Amerikan Bağımsızlık Savaşı ile ilgili bir macera.Askerlerden kim İngiliz,kim Amerikalı ayıredemedim.Şişede adı geçen aile bulunuyor v.s.Karanlık Sesler ise tam facia.Bir manastırda konuşan iskeletler,öldürülmek için yalvaran bir rahip.Çok sıradan,ipe sapa gelmez bir senaryo.Yedi Adım adlı macerada Zagor'a meydan okuyan bir silahşor var.Bu da boş,saçma sapan bir öykü.Ay Esintisi adlı macerada bir kızılderili kadın tecavüze uğruyor ve hamile kalıyor.Bebeğin babası olan avcıyı öldürmeyi kafasına koyuyor.Derken doğum sancıları başlıyor.Sıkı durun,ebeliği de Baltalı İlah'ımız yapıyor!!!Yani bir ebeliği eksikti.Öykülere zemin olan Raffaele Della Monica çizimleri güzel.Eski bir macerada geçen Eddy Rufus da hatırlatılıyor.Ikına sıkıla okudum,kitaplığımın da tekrar gözüme gözükmeyecek arka köşesine kaldırdım...

Atilla Abi,

"Zagor'un bir ebeliği eksikti." dediğinde beni bir gülmedir aldı:-)
They drew first blood...

elliot

Alıntı yapılan: memospinoz - 24 Şubat, 2020, 15:55:38
"Eninde sonunda" deyiminin şu şekilde çıktığı da söylenir:
Kumaş toplarında (bkz: metreyle kumaş) ; ölçüsü, markası vs gibi bir çok bilgi kumaşın eninde yazar. Enindeki bilgi şeridi bir şekilde okunamıyorsa, kumaş topunu sonuna kadar açınız, sonunda da aynı bilgileri göreceksiniz. Yani; gerçek eninde sonunda ortaya çıkar, her şey eninde sonunda anlaşılır.

Bir de buradaki "en", genişlik anlamındaki "en" değildir dolayısıyla "en sonunda" kullanımındaki zarf olan "en" kullanılmıştır deyip sonra da bu iyice pekiştirilmek için "eninde sonunda" olmuştur diyen de bulunmakta.

"En sonunda", "er geç", "nihayetinde" kelimeleri de kullanılabilir.

herkese merhaba,
Sayın Memospinoz
bahsi geçen önünde sonunda ifadesi en sonunda,nihayetinde yada olacağı bu gibi ifadelerden biraz daha farklı anlam içeriyor.
şöyle ki:
önünde sonunda ifadesi aslında bir tahmin içeriyor.bahsedilen konunun önü (yani başı) ve sonu belli. dolayısıyla  bu tahmin kesin...

oysa en sonunda yada nihayetinde ifadeleri de yine tahmin içermekle birlikte olayın sonunu ifade etmek içinde kullanılır ve istek durumu da mevcuttur.
ayrıca önünde sonunda ifadesi geniş zamanı içerir oysa diğer ifadeler gelecek zamanla ilişkilidir..
sevgi ve saygılarımla...

caretta

Maksi Zagor 32.sayı ümit ederim 2020'de yayınlanır. Tam 322 sayfalık tam macera. Birçok eski maceradan
bildiğimiz kişiler bu macerada mevcut. Asıl önemli olan da eski bir düşmanın geri dönmesi-Eskimo!

haysal

Alıntı yapılan: caretta - 26 Şubat, 2020, 20:18:13
Maksi Zagor 32.sayı ümit ederim 2020'de yayınlanır. Tam 322 sayfalık tam macera. Birçok eski maceradan
bildiğimiz kişiler bu macerada mevcut. Asıl önemli olan da eski bir düşmanın geri dönmesi-Eskimo!

Hem 32 hem de 33. sayı bu yılın yayın planına dahil, ancak zamanı için bir şey söylemek mümkün değil.

memospinoz

Darkwood'un çok çok uzaklarında neredeyse buz tutmuş bire diyarda geçen inanılmaz bir macera SOĞUK TOPRAKLAR (Maxi 32: Yazar: Jacopo Rauch; Çizerler: Domenico ve Stefano Di Vitto)
Yakın dostlarından biri olan Honest Joe'nun aldığı yardım çağrısını cevapsız bırakmayan kahramanımız, kendi ormanı Darkwood'dan ayrılıp Kuzeybatı'nın soğuk ormanlarının içine dalmakta bir an bile düşünmeyecekti.

Üstelik bu kez karşısındaki adam geçmişinin karanlıklarından çıkıp gelen korkunç bir katil, acımasız bir suçlu, gerçek bir iblisti. Onun kim olduğunu öğrenmek Zagor'un başını belki de en berbat belalardan birini açsa da Baltalı İlah'ın dostlarını yalnız bıraktığı hiç görülmemiştir.

320 sayfa

caretta

Maksi Zagor 32.sayıyı okudum. Gedikli düşman Eskimo'dan gayrı bazı eski dostlar (Honest Joe,Prens Rezanov) da bu macerada var. Rahat okunan güzel bir macera idi.

[spoiler]Sinsi, kurnaz, kinci, örgütçü Eskimo bu kez kesin olarak ölüyor.[/spoiler]

Kanada'nın ormanlarını, göllerini nehirlerini çizerler Domenico ve Di Vitto çok güzel çizmişler. Elif Kahyaoğlu hanım da kusursuz, akıcı bir çeviri ile maceraya katkı koymuş.

darkwood

Çizgi Düşler Maxi 22 (orj.32) Hikaye bayağı uzun fakat güzeldi.
[spoiler]Eskimo'nun kurduğu teşkilat bayağı sağlamdı ama Zagor'un önderliğinde
eski müttefikleri bir araya gelince Eskimoya acı bir yenilgi ve son yaşattılar. Eskimo'nun daha önce ki hikayelerini düşününce tekrar başka bir macera da karşımıza çıkarsam şaşırmam doğrusu.[/spoiler]
Darkwood Sakinleri..

dean

Zagor Maxi Cilt 21

Sayfa Sayısı: 288
  Etiket Fiyatı: 55 TL

memospinoz

Alıntı yapılan: dean - 24 Kasım, 2020, 14:09:32

Zagor Maxi Cilt 21

Darkwood'a dönüş yolculuklarında "küçük" bir sapma yapan kahramanlarımız Zagor ve Çiko Alaska'daki bir Rus kolonisine yardıma koşmayı seçerler.

Zagor'un Amerikan Batı Kıyısı boyunca uzanan yolculuğu devam ediyor. Baltalı İlah, Çiko ve Vassili Rezanov adlı bir Rus Prensi Alaska'daki Rus kolonisine ulaşmışlardır. Görünüşe göre orada artık kendilerini Darkwood'a götürecek gemiyi beklemekten başka yapacak bir işleri yoktu. Ama elbette ki her yeni gün beklenmedik olaylara gebedir ve karşılarına eski dostları genç prens Alexis Pougatchew çıkar. Moskova'daki saray entrikalarını ve güç oyunlarını ardında bırakarak basit bir avcı hayatı yaşamayı seçen bu yakışıklı genç istemediği bazı olayların içine sürüklenmiş, başını büyük bir belaya sokmuştu. Üstelik bu sefer işin içinde güzel bir kız ve aşk dalgaları da vardı. Eski dostlara yardım için belanın içine atlamak kahramanımız için elbette çok sıradan bir davranış olacaktı...

Kozaklar Kimdir? konulu ekşi sözlük girdisi (entry)

https://eksisozluk.com/entry/55420653

dean

Zagor Maxi Cilt 22

Zagor ve Çiko sonunda Los Angeles'a ulaşırlar. Orada karşılarına eski bir dostun yanı sıra eski bir düşman da çıkacaktı. Üstelik aradan geçen zamanda adını da değiştirmişti; artık ona El Hierro.
Zagor ve Çiko Alaska'dan ayrıldıktan sonra maceralı bir deniz yolculuğunun ardından Los Angeles'a ulaşmışlardı. Artık hedefleri kara yoluyla Darkwood'a, sevgili yuvalarına dönmekti. Ama hazır ellerine böyle bir fırsat geçince eski dostları Don Lope de la Sierra, Ines ve Rolando'yu da görmek isterler ve Kara Kartal adlı maceramız da böylece başlar.
Don Lope'nin ailesi bir çete tarafından saldırıya uğramıştır. Yaşanan bir dizi trajik olay yetmezmiş gibi etrafta da sürekli güçlenen bir isyan rüzgârı esmektedir. Meksika hükümetinden ayrılıp bağımsızlıklarını kazanmak isteyen Californialılar bu uğurdaki çabalarını iyice arttırmışlardı ve kahramanlarımız kendilerini birden sonu tahmin bile edilemez olayların içinde buluverirler.

worldman

Kinowa59

Aylardır yolunu beklediğim, Maxi Zagor 23 nihayet hoş geldi. Kapağındaki İngiliz asıllı ABD'li ünlü Edebiyatçı, gazeteci yazar E. Allen Poe'( 1909-1949 ) nun resmi, ve maceranın adının "hikayeler" oluşu, Maxi Zagor 23 'un, değeri ölümünden sonra anlaşılan, kedi sever bu büyük yazarın hikayelerinden oluşabileceği düşüncesini edinmeme neden oldu. İnşallah öyledir. Zagor tutkunu dostlara bu cildi okumadan, E.A.Poe' nun yaşamına bir göz atmalarını ve daha sonra bu cildi okumalarını öneriyorum.

Kinowa59

Pardon dostlar. Edgar Allan Poe'nun doğum ve ölümünü 100 yıl ileri yazmışım. Doğrusu 1809- 1849 olacaktır.

hanac

Zagor Maxi 23

Fiyat: 110 ₺

YzbVolkan

Bayagi keyifli bir sayi. Zevkle okudum.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.