Teks Klasik Seri - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 18 Haziran, 2014, 10:34:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NIC

Hikayenin fikir babası Nolitta senaryolaştıran Boselli galiba.Montales,vodoo,kölelik,kara büyü v.s. ne ararsan var.

Mrtekin

Teşekkür ederim, ben alıcam muhakkak...
They drew first blood...

NIC

Alıntı yapılan: Mrtekin - 06 Şubat, 2015, 22:56:15
Teşekkür ederim, ben alıcam muhakkak...

Mehmet hafif hafif değil artık iyice Tekskolik oldun

Mrtekin

They drew first blood...

köstebek

Yayınevinin face-man'i hem anarşik hem de duygusal bir teks yorumu koymuş. Teks beyin de dediği gibi medeniyetle pek içli dışlı olmamak lazım...

https://www.facebook.com/cizgidusler

köstebek

Atilla Abi,
Teks 9'u da hallettiğimize göre, Karakoç fasiküllerden çıkmamıza kaç sayı kaldı?

caretta

Köstebek Bey

186-188 sayılar "Küçük Kaya"; 188-189 "Kanlı Kumlar"; 190-191 "El Muerto"; 191-193 "Büyücü Nana"; 193-196"Trapper".

Bu Trapper macerası fasikül Teks'lerde yarım kalmıştı (1977 yılında).

Kısmetse 14.sayıda Çetin Karakoç fasikül serisine yetişmiş ve yarım macerayı tamamlamış olacağız.

s.b

Resimler tamam sıra geldi soruya.... Buyrun efendim söz sizde....

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

caretta

Önce Sami Bey dostuma resimleri yüklediği için teşekkür ediyorum.

Kartlar Çizgi Düşler'in son verdiği kartlardan. 171-173 numaralar.

Soru şu:

Bu 3 kart Erio Nicolo Çizimi bir maceradan esinlenilerek çizilmiş. Macera ülkemizde yıllar öncesi yayınlandı.

Var mı macerayı hatırlayanlar (özellikle Köstebek Bey!!!)

köstebek

bilemedim şimdi Atilla Abi, acıyorsan, cevabı yakınlarda verirsin, yok ara bul dersen birkaç gün içinde külliyatın 1980'ler kısmını deşip bulabilirim :)
Ama yine de sen söyle abi :)

caretta

Çetin Bey sizi üzmek istemem.

Dikkat SPOILER olabilir

Macera 186'lık serinin 84-85 sayılarında yayınlanan "Korku Tepeleri"adlı macera. Orijinal 261-262 sayılar. Bu maceranın tam 94 sayfası Ceylan Yayınları tarafından makaslanmış. 85.sayıda 18.sayfada macera pat diye sona eriyor.
Eli baltalı, puma kafalı adam öldü sanılan kumandan Richard Larimer.

Teks ile balta dövüşü yapan Sioux şefi Mahonga. Son resimde de mavi ceketliler ile kızılderililerin savaştıkları alan ve mezarlar yer alıyor. Ceylan Yayınları'nın daha önce kuşa çevirdiği 177.sayı "Çöl Hayaletleri"adlı macerayı Çizgi Düşler tam metin yayınlamıştı.
Bu macera da artık bilmiyorum ne zaman (ama mutlaka)Çizgi Düşler tarafından yayınlanacak ve bu 32 yıllık garabet giderilecek.
Ben klasik seriyi önemsiyorum çünkü aylık seride zaman zaman eski maceralar atıfta bulunuluyor veya eski bir tanıdık ortaya çıkıyor.Kaldı ki hiç yayınlanmayan bir sürü de macera var.

Klasik Seri 19.sayıdan itibaren bunlar da yayınlanmaya başlayacak. 201-213 arası hiç yayınlanmadı. Hesabıma göre 2015 ekim ayı bu maceralara ulaşacağız.

caretta

Köstebek Bey henüz 10.sayıyı alamadım.10.sayıda "Küçük Kaya "macerası sona eriyor ve "Kanlı Kumlar"adlı Ticci çizimi macera başlıyor değil mi?
Aman zülfiyare dokunmayayım diye yoğurdu üfleyerek yiyorum.Nicolo çizimi Küçük Kaya macerasını okuyanlar ne diyorlar?

köstebek

Evet, abi, başlıyor; ama hiç kimseden yorum duyamıyoruz, ama herkesin alıp sessizce okuduğu kesin... çünkü şu anda ayda dört teks (3 bizden, 1 Lâl'den) noktasına geldik, ama kahramanımız gram tiraj kaybetmeden yoluna devam ediyor. Nazar değmesin.

caretta

Öyle olmalı Köstebek Bey.Herkes benim gibi macerayı,ortasını,sonunu davul çalarak duyuracak değil ya.Sessiz sedasız okuyorlar.

köstebek

Alıntı yapılan: caretta - 16 Mart, 2015, 22:03:43
Öyle olmalı Köstebek Bey.Herkes benim gibi macerayı,ortasını,sonunu davul çalarak duyuracak değil ya.Sessiz sedasız okuyorlar.

Öyle deme abi, sende bugünlerde biraz alınganlık görüyorum. :)

Yalnız abi, işin şakası bir yana, klasiklerde en iyi dönemlerden birine girdik. Peş peşe çok sağlam maceralar geliyor...