Türk Çizgi Siteni Kapat (İmza Kampanyası)

Başlatan Korsana Hayır, 22 Temmuz, 2014, 23:17:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Korsana Hayır

Arkadaşlar ülkemizde azda olsa çizgi roman çeviri sitesi var.

Herkesin kendi zevkidir severde sevmezde, bende zamanında kendilerini takip ettim, hatta biz bu işi para için yapmıyoruz zevk için yapıyoruz sözlerini dinledim, sonra ego ortaya girdi, sürekli olarak aşağılanma, hakaretler, aklınıza ne gelirse her türlü lafı sözü işittim.

Ne zaman çizgi roman piyasasına girdim o zaman bu işin gerçek zorluğunu ve emeğini öğrendim.

Sonunda bu arkadaşların kavga ve şiddet baremlerini yükselttiklerini görünce işin aslı nedir diye bir bakayım dedim. Gördüm ki ülkemizde balonlamayı biz başlattık, yayın evleri çizgi roman yapamıyor, biz bu işi ara için yapmıyoruz, biz olmasak çizgi roman olmazdı sözleri havalarda geziniyor.

İşin en korkunç yanı arkadaşlar buğün bağış butonu açmışlar, altına da biz bu paraları sizin hayrınız için kullanacağız demişler. Bu hayır çizgi roman basmak da olabilir, server kurmakta bilmem ilgilenmemde, ama her türlüsünde işi ticarete dökmüşler, sonuçta yaptığımızdan para kazanalım mantığı ortada.

Bağış her yerde olur diyiceksiniz ama bir blog da oluyorsa o iş ticarettir.

Yayıncılar dünya para dökerek işimizi yapmaya çalışırken bu arkadaşlar sırtlarını korasana dayamış artık para verme zamanı diyorlar.

Ülkemizde ücretsiz ve bedava bir şey olunca kimse kaldırılmasını istemez, herkes dönen değirmene dokunma der imza atmaz bu kampanyada imza sayısı 10'u zor bulur, zaten 1000 imza bile olsa bu arkadaşlar da imza kampanyasını ciddiye almayacaklar, bizim amacımız bir umut bir hata yaptıklarını görmelerini sağlamak bunu başarırmıyız sanmam.

Biz bu yolda Panini Comics, DC Comics dahil hepsine gerekli şikayetleri de yapıcaz, kendilerinin çizgi romanlarını ücretsiz dağıtıp bağış yolu ile de olsa ticari amaçla para toplanmasına sıcak bakmadıklarını biliyoruz.

Siz çizgi romanı ne diye okuyorsunuz, kavga ve hakaretleri görmek için mi, yoksa güncel dünyanın sorunlarından uzaklaşıp başka dünyalara gidebilmek için mi?

Ülkemizdeki yayıncılar bu işi sadece sevdikleri için yapıyorlar ve inanın kim ne derse desin doğru düzgün paralar kazanılmıyor bir kitapdan gelen paranın size geri dönmesi bazen 1 yılı bile geçiyor oda taksit taksit geliyor, içinde sevgi olmayan hiçbir şeyin değeri yoktur arkadaşlar.

Değirmen dönsün devran yürüsün demek yerine bir imzada sizin atanızı rica ediyoruz.

En azından Temiz bir Çizgi Roman için taş da siz koymuş olursunuz.

https://www.change.org/tr/kampanyalar/t%C3%BCrk-%C3%A7izgi-korsan-sitelerini-kapatmalar%C4%B1n%C4%B1

Spider-Sense

Arkadaşlar yazıda da belirtmiş hiç bir etkisi yok diye ki zaten bu arkadaşlar basılacak diye dedikodu bile çıktığı anda o yayını hemen kaldırıp almaya teşvik ediyorlar.

Korsana Hayır

Bende bundan bahsediyorum, sırf devam etsinler diye kulağı kapatmak lazım. Bir düşün bakalım bir yayın kalktığı zaman internetten siliniyor mu? Herkes kendi arasında o yayını paylaşıyor o yayın 3000 satılıcakken 2000'lere iniyor. Bunada teşvik deniyor.

Zaten imza kampanyasının amacı ses duyurmak, onların güvendiği şey bedava çizgi romanlarınız gider ha diye korkmanız, arada da yediğiniz küfür ve hakaretleri sineye çekmeye devam etmeniz.

İlgili firmalara mail ile gerekli şikayetlerimizi yapıcaz.

Ras Al Ghul

pearl jam

Çizgi romanın ateş pahası olduğu bu zamanlarda kendim bir kere bile girmesem de bu tür sitelere tamamen karşı olduğumu söyleyemem. Çizgi roman kültürünün yaygınlaşması açısından, gençlerin çizgi romana ulaşması açısından faydalı olduğunu düşünüyorum. hepimiz çocuk yaşta bu sevdaya kapıldık harçlıklarımızla çizgi roman alabiliyorduk. Şu dönemde çocuk olsam o kitaplara ne kadar ulaşabilirdim, çizgi romanla nasıl tanışabilirdim bilmiyorum. ÇR okuyucusunun çoğu aynı zamanda biriktiricidir, bu çocuklar da ileride meslek sahibi olduklarında, gelirleri olduğunda basılı şekilde de çr almak isteyeceklerdir yeter ki bir çr kültürü oluşsun.  en doğru yol olmadığını kabul ediyorum başlığı açan arkadaşın da belirttiği gibi başka bir sürü sakıncasının olduğunu da biliyorum ama yine de gençlerin , öğrencilerin, çocukların çr ile hiç tanışamamasından iyidir diye düşünüyorum.

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Ras Al Ghul

Bu Dakika'dan sonra kurtulamayız çok büyüdüler ayrıca bir anlamda yeniler için avantajlar

HacıGeraltEmmi

Piyasada herşey çok normal...
Tüm yayıncılarımız çizgi roman aşkıyla yanıp tutuşan, tek amaçları çizgi roman olan, zerre kadar kar amacı gütmeyen, telif ve kağıt parasına, hayrına çalışan insanlar...
Kitap fiyatları dersen; sudan ucuz zaten...
Ucuz olmazsa kaç yazar? Mahallelerde istemediğin kadar kütüphane var zaten, mali durumu elvermeyenler buralardan da istediği kitabı edinebiliyor...
Her çıkan yayından 10'ar 20'şer ayrılıp dönemsel kampanyalar düzenlenerek, gençlere çizgi roman okuma alışkınlığı kazandırılması için kullanılıyor...
Hepimiz çocuklara kitap ulaştırmak için canla başla çalışıyoruz...
Daha burada sayamadığım bir ton güzelliğin arasında...
İşte.. Tek sıkıntımız bu balonlama yapan veya fi tarihinden kalma kendisinden başka kimsenin arşivinde bulunmayan kitapları tarayıp paylaşan arkadaşlar...
Onlar olmazsa 3000 satan kitapların satışı fırlayacak 10.000'lere...
Herkes koştura koştura çizgi roman satılan yerleri dolduracak...

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: designer73 - 23 Temmuz, 2014, 21:18:26
Piyasada herşey çok normal...
Tüm yayıncılarımız çizgi roman aşkıyla yanıp tutuşan, tek amaçları çizgi roman olan, zerre kadar kar amacı gütmeyen, telif ve kağıt parasına, hayrına çalışan insanlar...
Kitap fiyatları dersen; sudan ucuz zaten...
Ucuz olmazsa kaç yazar? Mahallelerde istemediğin kadar kütüphane var zaten, mali durumu elvermeyenler buralardan da istediği kitabı edinebiliyor...
Her çıkan yayından 10'ar 20'şer ayrılıp dönemsel kampanyalar düzenlenerek, gençlere çizgi roman okuma alışkınlığı kazandırılması için kullanılıyor...
Hepimiz çocuklara kitap ulaştırmak için canla başla çalışıyoruz...
Daha burada sayamadığım bir ton güzelliğin arasında...
İşte.. Tek sıkıntımız bu balonlama yapan veya fi tarihinden kalma kendisinden başka kimsenin arşivinde bulunmayan kitapları tarayıp paylaşan arkadaşlar...
Onlar olmazsa 3000 satan kitapların satışı fırlayacak 10.000'lere...
Herkes koştura koştura çizgi roman satılan yerleri dolduracak...

Her kelimesine katılıyorum, altına imzamı atarım.

köstebek

Eskilerin dediği gibi "Ateş düştüğü yeri yakar", geri kalan eğlenerek yangını seyredebilir.
Emek hırsızlığı, korsanlık vs. çok garip bir şeydir. Bir gün sizin de başınıza gelebilir ve o zaman anlarsınız....

HacıGeraltEmmi

Yanlış anlaşılmasın, birşeylerin düzelebilmesi için ortamın ona uygun olması gerektiğine dikkat çekmek istedim. Yoksa ne kadar çabalarsan çabala doğru olmayan şeyler kendi şartlarını oluşturacaktır.

Korsan kitap hiç almadım, hiç korsan film indirmedim diyebilecek kaç kişi sayabilirsiniz çevrenizde. Niye herkes sadece kendisine dokunduğunda basıyor yaygarayı? Asıl korsanı yayıncılar yapıyor dedikodularının ortalarda gezdiği bir piyasadan bahsediyoruz üstelik.

Neyse konuyu uzatmayayım, ben düşüncemi söyledim, isteyen gider imzasını atar tabiki.