Kim Teks'i daha yakışıklı çiziyor ?

Başlatan NIC, 23 Ağustos, 2014, 16:34:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NIC

ehm biraz boşladım burayı kabul ediyor ve telafi atağına geçiyorum

Piccinelli şu ana kadar 3 teks hikayesi 1 adette zagor çizmiş.Geçen ay biten El Moriscolu hikayeninde çizeri arkadaşımız Letteriden sonra morisco çizen ilk kişi olmanın gururunu yaşıyor elbetteki.

NIC

Nezdimde Baketbolda Obradoviç neyse Teks çizimlerinde Carlo Raffaele Marcello'da odur.Bu adamın çizdiği hikayeler hiçmi ıskarta olmaz-olmuyor işte.Geç bulduk tez yitirdik  :'( 6 zagor  8 teks bir adette büyülü rüzgar çizen üstad 2007 yılında aramızdan ayrıldı

NIC

sevgili doğanın avatarı olan alan ford dahil pekçok çr karakterine can vermiş magnus'un son çizimi Tex 9. sayı olmuştur.Halen çizim olarak en çok beğenilen macera olan 9. sayı ülkemizde oğlak tarafından  basıldı

NIC

Miguel Angel Repetto en son teks çizimi çizgidüşlerin şubat 2015 yılında çıkardığı Starker Kanunu hikayesidir,inşallahda son olmaz çünkü çizerimiz şu an 86 yaşında!

NIC

Roi'nin çizimleri dylan ve brendon için ne kadar uygunsa teks için okadar sakil olmuş.Dev teks 29. sayıyı çizen genç(!) çizerimize Teks çizmediği alanlarda başarılar diliyorum

NIC

Ticci hayatta olan Tex efsanelerinden,söze gerek varmı?

NIC

Zagor için pek çok hikayede görev alan Toricelli bildiğim kadarıyla bir tane Teks macerası çizdi oda oğlak 203. sayı.

NIC

Johnny Freak ile tanınan Venturi kıdemli teks çizerleri arasına girmiş bulunmakta öyleki Kara Kaplan'ın son gelişide ona emanet edildi.Bununla birlikte 2013 model dev tex 28. sayıdan sonra birdaha kadroda göremedik kendisini

NIC

Teksin şu anki başçizeri anketimizde en çok oy alan çizer:Claudio Villa     

İtirazım  13 yıldır kapak dışında teks çizimini görmeyişimizden

NIC

NIC

Blueberry'den devşirme çizer Colin Wilson 14. dev albümde yer alıyor

Mrtekin

Behzatım, elin değmişken, Marcello ustanın, sıralı Tex maceraları listesini versen?
They drew first blood...

NIC

Alıntı yapılan: Mrtekin - 21 Nisan, 2015, 19:14:05
Behzatım, elin değmişken, Marcello ustanın, sıralı Tex maceraları listesini versen?

Zevkle kardeşim

TX-371-373 Zorba Thonga macerası (DE yayıncılık 18-19-20)
TX-407-409  Carson'ın Geçmişi (oğlak 7-8-9)
TX-416-418  iz sürenler  (oğlak 16-18)
TX-425-428 Yucatan   (oğlak 25-28)
TX-438-440 Tabikide Yenilmezler  (oğlak 38-40)
TX-445-446 Kayalık dağlarda fırtına    (oğlak  45-46)
TX-463-465 Yedi Caniler  (oğlak 63-65) (bu sayıyı okumanı tavsiye etmiştim bulabildinmi)
TX-469-470 Sierra şeytanı (oğlak 69-70)
TX-497-499 Ve Tabikide Büyük İstila (oğlak 97-98-99) bunuda kesin okumalısın,üstadın çizdiği son teks ama ne teks...

NIC

Anketimizdeki son isim  daha çok Diabolik çizeri olarak biliniyor.91 yılında 4. dev tex albümüne imza atan çizerin başka teks çalışması bulunmuyor

caretta

Mrtekin dostum Behzat Bey harika bir Marcello listesi yapmış.Zorba Thonga hatırladığım kadarıyla bir zenci macerasıydı.Diğerleri hepsi de mükemmel
maceralar.Sıraya koyup okumanı öneririm.