İzinsiz Çeviri ve Balonlama Hakkında Duyuru

Başlatan Jedmau, 12 Eylül, 2014, 13:14:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Frank_Castle

JBC yayıncılığa bir sorum olacak.Samsung model android telefonlarda s-mag diye bir uygululama var. Çizgi roman, teknoloji, sağlık vs. dergilerinin ücretsiz paylaşımı yapılıyor. Uygulamada "deadpool marvel evreni'ni öldürüyor" çizgi romanı da var. Benim bilmek istediğim bu uygulamada "deadpool marvel evreni'ni öldürüyor" çizgi romanı sizin bilginiz dahilindemi yoksa bilginiz dışındamı paylaşıma sunuldu.

Animvader

Alıntı yapılan: Frank_Castle - 05 Mayıs, 2015, 12:36:26
JBC yayıncılığa bir sorum olacak.Samsung model android telefonlarda s-mag diye bir uygululama var. Çizgi roman, teknoloji, sağlık vs. dergilerinin ücretsiz paylaşımı yapılıyor. Uygulamada "deadpool marvel evreni'ni öldürüyor" çizgi romanı da var. Benim bilmek istediğim bu uygulamada "deadpool marvel evreni'ni öldürüyor" çizgi romanı sizin bilginiz dahilindemi yoksa bilginiz dışındamı paylaşıma sunuldu.

S-Mag Samsung'un orijinal uygulaması.Saran Online şirketi Marvel ile yaptığı anlaşmayla çizgiromanların dijital yayıncılık hakkını aldı, önce Kommiks adında kendi platformunu kuracağı söyleniyordu ama sonra bu S-Mag uygulamasında yer aldılar.Yani bir nevi Türkçe Comixology diyebiliriz.Zaten editorlere falan bakarsınız İlke Keskin gibi tanıdık isimler göreceksiniz.

hennessy

Ücretsiz olması ilginç. Nasıl bir program yasal ise biraz bilgilendirir misiniz.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Animvader

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,7534.0.html

Bu başlıkta konuşulmuştu zaten daha önce, ben de yazmıştım buraya.

http://www.samsung.com/tr/microsite/contents/smag.html

Normalde paralı satılıyordu dergi ve çizgiroman içeriği, ama samsung'un hediye uygulamaları oluyor arada, üstteki linkten de görebileceğiniz gibi 80 TL değerinde hediye yazıyor.O tutarda içeriği aldıktan sonra tekrar paralı oluyordur belki, bilgim yok.

Çizgiroman dışında Atlas, Popular Science, Level gibi dergiler de mevcut.Okumayı program üzerinden yapıyorsunuz, yasal olduğu için doğal olarak indirme ve paylaşma gibi özellikler yok.

Jedmau

Nemo

Ertan abi,
Sanirim ilk ve son mesajimi yolladim oraya :) her an yasaklanabilirim :))
Sitenin uye sayisi 26.498 gorunuyor. Cizgiroman severler bu kadarsa neden satis oranlarimiz dusuk? Biri beni aydinlatabilir mi? Yalan olmasin sadece Tommiks'in ilk sayisini indirmistim ordan bir kac sene once. Bilgisayardan okumak keyif vermeyince de daha da bulasmadim. Ralph yazmisti sanirim, 30-40 sene onceki kitaplarin yayinlanmasi guzel ama kisa sure once yayinlanmis ya da kisa bir sure sonra yayinlanacak albumlerin yayinlanmasi hic hos ve etik degil.
Özel Alfa Ajanı

Chuck

Alıntı yapılan: Jedmau - 05 Mayıs, 2015, 15:04:24
http://www.cizgidiyari.com/forum/ceviri-ve-balonlama/90482-batman-sonsuz-yeni-52-a.html

şuraya biri uyarı yazabilrmi ? Basacağımız yayını mı yayınlıyorlar ? Ayıp ama artık

Artık suç duyurusunun zamanı gelmedi mi ? Uyarıdan anladıkları yok bunların.
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

@Serhan

Alıntı yapılan: Jedmau - 05 Mayıs, 2015, 15:04:24
http://www.cizgidiyari.com/forum/ceviri-ve-balonlama/90482-batman-sonsuz-yeni-52-a.html

şuraya biri uyarı yazabilrmi ? Basacağımız yayını mı yayınlıyorlar ? Ayıp ama artık
Ertan abi biliyorsun bu sitede Deadpool için neler yaptığımı :) Banlanmasaydım bunuda söke söke kaldırırdım :)

hennessy

Siteden çizgi roman kalktı arkadaşlar bilginize.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

@Serhan

Ertan abi yapıştırdı vallahi çizgi diyarına. Muhteşem bir açıklama yaptı. Helal olsun.

Chuck

Alıntı yapılan: Joker - 09 Eylül, 2015, 12:10:15
Ertan abi yapıştırdı vallahi çizgi diyarına. Muhteşem bir açıklama yaptı. Helal olsun.

Yeni bir olay mı oldu?

@Serhan

Alıntı yapılan: Neco - 09 Eylül, 2015, 12:20:21
Yeni bir olay mı oldu?
Alıntı YapMerhaba Arkadaşlar,

Öncelikle kendimi tanıtmak isterim. İsmim Ertan Ergil. JBC Yayıncılığın sahibiyim.

Sitenizden uzun süredir haberdarım , çizgi roman adına güzel şeyler yapmaya çalışmanızı takdir eden birisiyim.

Daha önce ortak tanıdıklarımız vasıtası ile bizlere izinsiz paylaşımlar konusunda yardımcı olunmuştu. Fakat uzun süredir hem okuyucularımızdan gelen bilgilendirmeler hem de forum üyelerinizden gelen uyarılardan dolayı sizler ile bu mesaj aracılığı ile görüş ve ricalarımı bildirmek isterim.

Sitenizde yaptığımız araştırmalar sonucunda hali hazırda bastığımız veya basacağımız yayınlar ile alakalı izinsiz paylaşımların devam ettiğini görüyoruz. Bu mesajın altına elimizdeki tüm ve daha önce hiç bir yerde açıklamadığımız teliflerin listesini paylaşıyorum. Sizden ricamız bu paylaşımların mümkün olan en kısa sürede yayından kaldırılıp engellenmesidir.

1- Batman ve Tüm Yan Karakterleri'ne ait yayımlanmış veya yayımlanacak tüm yayınların telifleri firmamıza aittir. Anlaşmalarımız açık havuz sistemidir , dilediğimiz zaman dilediğimiz Batman veya Yan karakterlerine ait her yayını basabiliyoruz. Yani daha detaylı açıklamak gerekirse şu an için Deathstroke basmıyor olmamız basmayacağımız anlamına gelmiyor , yada No Man's Land veya Long Halloween. 2018 sonu kadar basacağımız kesin yayınlar listesi hazır. Bunlar dışında bu listeye eklenecekler mevcut. Örnek vermek gerekirse TMNT & Batman , Batman Europa veya We Are Robin. Lütfen Batman ve Tüm yan karakterlerine ait gelecek yayınlar içinde özen gösterirseniz çok memnun oluruz.

2- Deadpool , bu karaktere ait tüm telifler firmamıza aittir. Deadpool Corps , Classics , Daniel Way Series veya Deadpool & Cable gibi , Deadpool adı geçen tüm yayınlar.

3- Umbrella Academy , American Vampire , Tüm Witcher Çizgi Romanları , Hellboy tüm basılmış ve basılacak yayınları. Bu karakterlerin tüm hakları firmamıza aittir.

4- Tek sayı veya limited seriler olarakta açıkladığımız veya açıklamadıklarımız listesi : V For Vendetta , Kingdom Come , Batman / Superman New 52 , The Wake , Severed , Wytches , Neil Gaiman külliyatı.

Sevgi ve Saygılarımla

Ertan Ergil

Chuck

Ertan Abi'nin iletişim tarzını çok beğeniyorum. Mesela Gerekli Şeyler, manga çevirisi yapan siteye yazdığı yazıda da böyle bir dil kullansaydı kimse kimseye cephe almazdı.

Bu arada Neil Gaiman külliyatı -umarım önceliği Sandman serisine verirler- ve Snyder'in de baya bir kitabını yayınlamayı planlıyorlarmış. :D

Ralph

Ertan Bey güzel yazmış alakasız olacak ama yaziyi okurken çikacak guzel yayinlara sevindim ben :)

Nightrain

Yazıda Neil Gaiman külliyatı denmiş... Sandman'da dahil mi?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"