Titana Saldırı - Gerekli Şeyler (34 Cilt olarak tamamlandı)

Başlatan dean, 09 Kasım, 2014, 09:51:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sakızlı Ohannes Paşa

Ben de bu guncele yetisme merakini anlamiyorum. Su an bu mangalarin her birinden yilda ortalama 5-6 cilt cikiyor. Arayi kapatip normal yayinina yetissek yilda 1 bilemedin 2 cilt cikacak. Ayni sey comicsler de falan da gecerli tabi.

Sakızlı Ohannes Paşa

6 ve 7. ciltleri de arka arkaya okudum. Bu iki cilt resmen katliamla yoğrulmuştu. Bir yerden sonra içim acıdı :) Yalnız Titana Saldırı'da şöyle bir durum var; mutlu biten cilt yok. Gerçi 7. cillteki gelişmelerle birlikte hangi açıdan bakıldığına bağlı. Bilindiği kadarıyla Titanların ihtiyaçları olmamasına rağmen insanları yemesinin bir sebebi yok. Ama belki de vardır. Belki de bunlar Titanlara bir şey yaptı. Belki de aslında insanlar kötüdür. Bu açıdan bakıldığında her cilt mutlu son :)

6 ve 7. ciltler ortalama puan: 8/10.

dean

darkwood

Şu kapaktaki sarı hatun titan ortalığı fena karıştırıyor, heyecan dorukta.  ;)  9/10
Darkwood Sakinleri..

Chuck

SPOILER

5,6 ve 7'yi arka arkaya okudum. Özellikle 7. cilt muhteşemdi. Animenin 21 ve 22. bölümlerine denk gelen kısımları yani Eren'i koruyan takımın telef edilip Eren'in Titana dönüşmesi, Dişi Titan ile kapışması ardından Levi'nin resmen şov yaptığı kısımlar Eren'in annesinin ölümü sahnesi ile birlikte animede ki favori sahnelerim zaten. Manga, müzik eksikliği nedeni ile bir miktar az etki etmesine rağmen yine de tüylerimi diken diken etti.

SPOILER

Yakın zaman da 8. cildi de alacağım. 8'in son bölümlerinde ya da 9. ciltle beraber animenin sonrasına geçeceğiz. Bu benim için x5 heyecan demek  :D
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

Sakızlı Ohannes Paşa

Kapagi ile cok sey vaadeden 8. cilt beklentileri sonuna kadar karsiliyor. Hatta simdiye kadar cikanlardan en iyisiydi. Buyuk bir gizem aydinlanmasina ragmen yeni bilinmezliklerle merak duygumuz yine koruklendi.

Yalniz bu seriye tek bir elestirim var. Cok buyuk bir manga ustadi falan degilim ama okuduklarim icinde ana karakteri bu kadar zayif bir seri hatirlamiyorum. Adeta yan karakterler tasiyor hikayeyi. Eren kardes umarim arap ati gibi sonradan acilir. Bu haliyle birak titanla savasmaya goturmeyi, hali sahaya cagirmam :)

4. cilt: 9/10.

V

"İstemem,eksik olsun.."

Sakızlı Ohannes Paşa

9. ciltte cevaplanmamis sorularin, gizemlerin sayisi iyice artti. Döşü killi bir abimiz sahneye cikti bu sefer de. Iyi bir sok yasatti bize sag olsun. Ayrica su Reiner ve Ymir denen kizda kesin bir seyler var. 10. cildi merakla bekliyorum.

Titana Saldiri 9. cilt: 8/10.

dean

Chuck

+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 03 Nisan, 2016, 13:19:20
9. ciltte cevaplanmamis sorularin, gizemlerin sayisi iyice artti. Döşü killi bir abimiz sahneye cikti bu sefer de. Iyi bir sok yasatti bize sag olsun. Ayrica su Reiner ve Ymir denen kizda kesin bir seyler var. 10. cildi merakla bekliyorum.

Titana Saldiri 9. cilt: 8/10.

Evet yanilmamisim.

FENA SPOILER

Tahminim dogru cikti. Bertold da dahilmis hatta bunlara. 3'u de titan cikti. Ama ne titan. Cok buyuk bir gizem cozuldu bu ciltte. Eren buyuk bir sok yasadi ve bu darbe onu biraz daha etkili bir ana karakter olma yonunde guclendirecek gibi. Kendisinin de dedigi gibi adam daha ilk defa insan halindeyken titan oldurdu.

GUVENLI BOLGE

Genel olarak tek bir olay uzerinden isledi cilt ve harika bir sonla bitti.

10. cilt: 9/10

Sakızlı Ohannes Paşa

10. ciltten sonra Reiner ve Bertolt'un kökeni hakkında biraz daha bilgi verilir diye düşünmüştüm ama olmadı. Başlardaki aksiyon oldukça iyiydi. Ama bazı diyaloglar biraz manasız geldi bana 11. ciltte. Yine de seri artık belirli bir standardı yakaladı ve o seviyenin altına düşmüyor.

11. cilt: 7.5/10

memospinoz

Dev Titan'ın ve Zırhlı Titan'ın kimlikleri ortaya çıkmıştır. Eren Ve Ymir onlar tarafından kaçırılırlar. İkisini kurtarmak için keşif birliği harekete geçer ancak, Eren ve Ymir arasında anlaşmazlıklar çıkacaktır...!!
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 196
Fiyatı: 14 TL

ferzan

8. ciltten sonra 9, 10 ve 11. ciltleri bekletmiştim...9'u iki gün önce, 10 ve 11'i de bugün okudum...Tempo da, tansiyon da düşmedi...Bilhassa 9 ve 10'u elimden bırakamadım diyebilirim...Hikaye ve olaylar enteresan biryere doğru gidiyor ve belli belirsiz birşeyler sezdiriyor gibi olsa da şahsi kanaatimce epey bir sürprize gebe görünüyor gidişat...

Bu arada, ben Hajime İsayama'nın 30 yaşında olduğunu ve seriyi yazıp çizmeye 23 yaşında başladığını bilmiyordum...Ne mutlu genç yaşta gelen nitelikli üretime ve başarıya...Kendisinin röportaj ve çizim performansı videolarına Youtube üzerinden ulaşmak mümkün...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

memospinoz

Reiner ve bertolt tarafından doğdukları yere kaçırılmakta olan eren, ymir'i de peşine takar. Araştırma birliği, ölümüne yaptığı saldırıyla eren'i kurtarır. Fakat bunun bedeli büyük olacaktır. Üstelik ymir, reiner'ların tarafında kalmaya mı karar verecektir?
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 192
Etiket Fiyatı: 14 TL