Adam Wild

Başlatan Nemo, 05 Şubat, 2015, 11:08:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

Alıntı yapılan: pizagor - 25 Ekim, 2016, 22:57:44
Pembe baskılı Saguaro nedir sayın mrtekin?

Sayın Pizagor; yanlış hatırlamıyor isem; Saguaro'nun 4. Cildi matbaa hatası nedeni ile iç sayfaları pembe-pembemsi-penbemtrak olarak satışa sunuldu...
They drew first blood...

Mrtekin

Alıntı yapılan: pizagor - 25 Ekim, 2016, 23:03:02
Texlerin her sene başında telif nedeniyle 3 ay çıkamamasını, Oğlak'ın böyle sorunları olmadığını da yazsaymışsınız liste tam olacakmış sayın mrtekin, onun üzerinden giderdik  :)

Sn. Pizagor, aynı sorun bir sene önce Çizgi Düşler'de de yaşandı; telif onayı geciktiği için Teks yayını durdu. Bu sene ise Sezarın hakkı Sezara, Teks'de çok iyi gidildi; planlama tuttu.

Oğlak'da da aynı sorunlar yaşanmış; Caretta Abi ya da Oğlak Teks'çiler daha iyi bilirler durumu.

Şahsen; Çizgi Düşler'in (yukarıdaki sorun haricinde) Teks yayımcılığından memnunum...Bu sene Romanzi@Magazine Teks serileri ile daha da çeşitlendirmesini diliyorum...

They drew first blood...

kalidor

Crom! Ölüleri Say...

pearl jam

Eski bir çizgi düşler fanı olan mrtekin olayı güzel özetlemiş , tebrikler...

kalidor

Alıntı yapılan: Mrtekin - 25 Ekim, 2016, 22:30:14

Orfani, Dampyr, Julia, Dragonero'yu kafasına estiği gibi basarak etkisizleştiren (periyot aralığı en az 6 ay ya da daha fazla),

Bildiğim kadarıyla Dragonero da kapalı devre oldu. 4. ve 5 . ciltler kapalı devre çıktı.
Crom! Ölüleri Say...

pizagor

Alıntı yapılan: Mrtekin - 25 Ekim, 2016, 23:09:37
Sayın Pizagor; yanlış hatırlamıyor isem; Saguaro'nun 4. Cildi matbaa hatası nedeni ile iç sayfaları pembe-pembemsi-penbemtrak olarak satışa sunuldu...

Böyle pembe basılmış bir sayıyı Bilka Örümcek Adamlarından hatırlıyorum. Monica Rambeau'nun Captain Marvel olduğu dönemden bir maceraydı, 50'li sayılardan biriydi. Demek bu çizgiroman tek değilmiş.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

köstebek

Alıntı yapılan: kalidor - 25 Ekim, 2016, 23:16:00
İstemezük...

Okuduğunda seveceksin. Bir gün nasıl olsa okuyacaksın ... :) Bir fumetti daha basılsın bir kenarda kalsın, bir ara bakarsın :)

Not: Amina ya da bizim bildiğimiz şekliyle Emine diye savaşçı bir prenses var... Belit'în yokluğunda, atarlı halleriyle idare ediyor gibi....

Nightrain

Onu bunu bilmem emme; Scalped ve 100 Kurşun un durumu can sıkıcı bir hal almaya başladı.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

kalidor

Fumettiye tamam da Morgan Lost veya Hellnoir daha çok heyecan uyandırırdı sanki Köstebek Abi.

Bu arada ben dahil Altın Madalyon Conanperver ahalisinin ekseriyatı Valerya yengeyi açgözlü dişi korsana yeğ tutar. ;)

Crom! Ölüleri Say...

köstebek

Morgan Lost olsun, Hellnoir olsun onları yeni kurulan yayınevlerine bırakıyoruz şimdilik...

Not: Afrika'nın göbdğinde sarışın korsanı nereden bulacağız. elimizdeki bu...

http://www.sergiobonelli.it/resizer/610/400/false/1391164580746.jpg--amina___model_sheet_di_alessandro_nespolino.jpg

bir de bu...

http://2.bp.blogspot.com/-nc0b1622YLc/VdscQliOVeI/AAAAAAAABxs/XmS2TQRKdfc/s1600/damjan_stanich_adam_wild_studio_personaggio_amina.jpg

köstebek

Alıntı yapılan: Mrtekin - 25 Ekim, 2016, 22:30:14Breh; breh; breh.

Başlıyorlarmış. Sanırsın çizgi romanda çığır açıyorlar.

Saguaro'yu bitiren, arada pembe baskılı Saguaro'yu da okura çakan,

Nathan, Agenzia Alfa, Brendon'ı kapalı devreye alan,

Orfani, Dampyr, Julia, Dragonero'yu kafasına estiği gibi basarak etkisizleştiren (periyot aralığı en az 6 ay ya da daha fazla),

Hikayeler serisini (senede 1) basan,

Lilith, Martin Zona X-Özel vd. serilerde güncelleme yapmayan, bu serileri de seren,

Kendi yayınlarının reklamını yapamayan, bunu iyiniyetle belirten okura fırça atan,

Scalped'ı sene sonuna kadar basıp bitiricez diyen, aksini iyiniyetle söyleyen okura fırça atan, üstüne forumu boykot eden,

Comics'de Coffin Hill'in telifini aldık diyen ama henüz basmayan,

Fumettide Lukas'ın telifini aldık diyen ama henüz basmayan,

Comics'te 100 Kurşun, Wolverine, X-Force serilerinin devamını getirmeyen, etkisizleştiren, seren,

BD'de Edelweiss Pilotlarını ve Long John Silver'ın telifini aldık diyen ama henüz basmayan,

Satmıyo diye Teks Özel'in boyutunu cüceye çeviren,

Çizgi Düşler, şimdi de Adam Wild'e başlıyormuş.  :)

Ne diyelim, çr alemine hayırlı olsun...

Not: Dost acı söyler...

En Son not; Perşembenin gelişi Çarşambadan bellidir...

Niye böyle birden celallendiniz, anlayamadım ki.

Geçenlerde satmayan tüm serileri bırakmamızı önermiştiniz. Şimdi de aynı serileri basamıyoruz diye fırça atıp yerden yere vuruyorsunuz.

Sonuçta ilk önerinize uygun bir yaklaşım sergilemeye çalışıyorduk. Satmayanları bırakıp yeni serilere geçmek, onlar da satmazsa, yine önerdiğiniz gibi bırakıp başka serilere geçmek... Bu değil miydi yayınevinin patronlarına önerdiğiniz şey?

Ben mi yanlış anlıyorum!

sd

hayırlı uğurlu olsun
yayıncıların tüm gayretlerine teşekkür ederim
ben yeni serilere şans verilmesinden yanayım
NOT:FORUMUN YEDİ YILLIK ÜYESİYİM  AMA YAZMAKTAN ZİYADE OKUDUĞUM İÇİN NE ÇİZGİ ROMAN SEVDALISI NEDE BENZERİ BİR SIFATIM OLAMADI
BUNDAN SONRA PAYLAŞIMLARIMA ÇİZGİ ROMAN GARİBANI SIFATINI İLAVE EDECEĞİM😊

Mister NO

Merak ettiğim bir seriydi.

Basılacak olmasına sevindim.

Mrtekin

Sayın Köstebek,

ÇD'nin yaptığı ettiği ya da yapacağı edeceği ile ilgili heyecan duymayı uzun zaman önce bıraktım. Biraz da buna -bana göre- sizin samimiyetsizliğiniz, kendine göre laf sokarak, gerektiğinde bel altı çalışarak, üste çıkma çabalarınız sebep oldu. Forumu haksız yere boykot etmeniz de bardağı taşırdı, soğuttunuz ÇD'den; bu sebeple çok ateşli fanlığımı da uzun zaman önce bıraktım.

Doğru, evet, dendi, denmiştir. Size aman çok açılmayın da dendi, İtalyanların gazına gelmeyin de dendi, küçülerek gidin bu kadar gereği var mı da dendi, peki madem açıldınız pazarlamasını çok iyi yapın, sosyal medyayı iyi kullanın da dendi, istikrar önemli bu kadar sermeyin, unutuyoruz da dendi, velhasıl, kendimize göre yanlış gördüğümüz her hususu heyecanlı,tutkulu ve ilgili bir okur iyiniyeti ile biraz da halt ederek belirttik, bildirdik, arz ettik. Karşılığını da çok iyi verdiniz, doğrusu...

Doğrusunu söylemek gerekirse; şahsi düşüncem; zaten fumettide Adam Wild ve Lukas şimdiden elinizde patladığı için; telifini de ödemiş olduğunuz için, basıyorsunuz, basmak durumunda kaldınız... Amaç "yenilik", "kültür hayatımıza çeşni katma" olayı değil yani.. Ve fakat; saydığımız emsalleriniz doğrultusunda; aynı sebep sonuç ilişkisinde bu serinin diğerleri gibi nereye gideceği belli değil mi? Bunu söyledik diye Can'ınız mı sıkıldı?

Neyse; uzatmanın, bence bir alemi yok, celallenme de yok, pembe Saguaro başta olmak üzere piç ettiğiniz tüm yayınlarınıza verdiğimiz paralar  da helali hoş olsun, kısa keselim Aydın havası olsun, yeni yayınınız camiaya hayırlı uğurlu olsun.

They drew first blood...

köstebek

Alıntı yapılan: Mrtekin - 26 Ekim, 2016, 00:34:22Sayın Köstebek,

ÇD'nin yaptığı ettiği ya da yapacağı edeceği ile ilgili heyecan duymayı uzun zaman önce bıraktım. Biraz da buna -bana göre- sizin samimiyetsizliğiniz, kendine göre laf sokarak, gerektiğinde bel altı çalışarak, üste çıkma çabalarınız sebep oldu. Forumu haksız yere boykot etmeniz de bardağı taşırdı, soğuttunuz ÇD'den; bu sebeple çok ateşli fanlığımı da uzun zaman önce bıraktım.

Doğru, evet, dendi, denmiştir. Size aman çok açılmayın da dendi, İtalyanların gazına gelmeyin de dendi, küçülerek gidin bu kadar gereği var mı da dendi, peki madem açıldınız pazarlamasını çok iyi yapın, sosyal medyayı iyi kullanın da dendi, istikrar önemli bu kadar sermeyin, unutuyoruz da dendi, velhasıl, kendimize göre yanlış gördüğümüz her hususu heyecanlı,tutkulu ve ilgili bir okur iyiniyeti ile biraz da halt ederek belirttik, bildirdik, arz ettik. Karşılığını da çok iyi verdiniz, doğrusu...

Doğrusunu söylemek gerekirse; şahsi düşüncem; zaten fumettide Adam Wild ve Lukas şimdiden elinizde patladığı için; telifini de ödemiş olduğunuz için, basıyorsunuz, basmak durumunda kaldınız... Amaç "yenilik", "kültür hayatımıza çeşni katma" olayı değil yani.. Ve fakat; saydığımız emsalleriniz doğrultusunda; aynı sebep sonuç ilişkisinde bu serinin diğerleri gibi nereye gideceği belli değil mi? Bunu söyledik diye Can'ınız mı sıkıldı?

Neyse; uzatmanın, bence bir alemi yok, celallenme de yok, pembe Saguaro başta olmak üzere piç ettiğiniz tüm yayınlarınıza verdiğimiz paralar  da helali hoş olsun, kısa keselim Aydın havası olsun, yeni yayınınız camiaya hayırlı uğurlu olsun.

Bölüm yöneticilerinin bu sözleri kullanmaya hakları var, ama biz sinirlenip susunca "haksız yere boykot" etmiş oluyoruz. Haklı boykot için ana avrat küfür yememiz mi gerekiyor?

Bu arada Rumar hoş bulduk da, görüyorsun pek de hoş karşılanmıyoruz aslında.