MARVELS - Arkabahçe Yayıncılık

Başlatan dean, 27 Nisan, 2015, 23:01:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BAHADIR

Alıntı yapılan: Neco - 04 Eylül, 2015, 00:12:03
Bence yüksek bir fiyat. Kur yükseldi doğrudur. İlla bi etkisi olacaktı zaten. Ama aynı kitabın softcover versiyonu 37 lira iken hc si 60 lira ? 10 lira oynar anlayış gösteririm ama 23 lira fark bence abartı olmuş.

Abartı bir rakam olduğu aşikar... Velakin sadece sert kapak hastalarını hedef alan sınırlı ve özel bir edisyon olduğu için mazur görülebilir... Aksi bir durumda aradaki fiyat farkının az olması soft satışlarının düşmesine sert kapak satışları artacağı için de daha fazla sert kapak üretiminin olmasından ötürü birim maliyetlerinin artmasına sebebiyet verecektir...

Olaya diğer açıdan bakarsak aslında ki arada ki fark 23 Tl değil... Tam % 100 fark var... Kendi sitelerinde bile soft'un satış fiyatı 29.60 TL Düz hesap 30 TL dersek fiyat çok fazla... Ama yapacak bir şey yok dediğim gibi ekstra bir sert kapak maliyeti ile 2 kitap satmış gibi olacaklar ki ticari olarak mantıklı bir yaklaşım...:)

Mrtekin

Pahalı. Jbc'nin ve Yky'nin Hc'lerini öpüp de başımıza koyalım.
They drew first blood...

battlehammer

Pahalı mı? Evet.
Alır mıyım? Kuvvetle muhtemel.
Ellerine sağlık arkadaşların.

Ozan

Fiyatlarla bir ilgim yok tabii ama grafik işçiliği beğenenlere teşekkürlerimi iletiyorum :)

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

mraglic

akif1

Acaba kurban bayramında indirim yaparlar mı ? O zaman HC alınır.

baba alsana

Daha elime alip bakmadim bu normal bir hc mi acaba? Cunku hc in maliyeti 2-3 lira tutuyor diye biliyorum . Ekstra bir durum mu var bu ciltte ?

shiroyasha

Ben aldım. Normal Hc ama grafikler, basım vs normal arkabahçe standartlarının üzerinde gayet güzel görünüyor ;) tabi  angel'lı yada spiderman'li kapağı tercih ederdim hc nin avengers'lı basılması iyi olmamış :( Tabi 60 tl pahalı :( ama aldık yinede napalım Alex Ross'un hatrı var :)

@Serhan

shiroyasha

Hard cover 'lar malesef tek kapak oda avengers 'lı olan :( Mecbur onu aldım.

Animvader

Bu yayın 1994'de de  Amerika'da fasiküllerin ortalama 1,5-2$ olduğu bir zamanda 6$'dan piyasaya çıkmış.2009'da da TPB'si 25$ kapak fiyatıyla çıkmış.Galiba Alex Ross üstad iyi bir telif ücreti almış olmalı. :) Belki bize de telifi pahalıya gelmiş olabilir, yayıncılardan bir bilgilendirme alabilsek iyi olurdu.

xmenac

Normal edisyon fiyatı 37 TL, piyasada yer alan diğer comics fiyatlarıyla aralarında çok büyük bir fark yok. Fakat hardcover edisyonu pahalı buldum.

Tüm bunların dışında, farklı kapaklı edisyonların ve hardcover'ın , kitap satışı yapan internet sitelerinde satışa sunulmamasını anlayamadım.

@Serhan

İnternetten 25 tlye aldım , internet en iyisi ucuz fiyatlar için. Hele 37 tl için. Yanlış hatırlamıyorsam Kara Ayna da 37.50 tl idi.

battlehammer

HC'ı satış sitelerinde göremedim bu arada. Eğer "biz bunu sadece dükkanda satacağız" diye bir mantıkla bastılarsa belirtmeliyim ki dev pazarlama hatası. "E iyi o zaman, amazondan orijinalini alayım bari" diye düşündürüyor.