Martin Mystere İtalya

Başlatan Nemo, 08 Haziran, 2015, 12:56:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

Alıntı yapılan: Nemo - 16 Mart, 2021, 12:56:09
Yeniden aylik ve 96 sayfa olmasi umarim ordaki satislari etkiler. Eski maceralara yakin maceralar cikacagini dusunuyorum ama tabi yine de bizlerde o zamanki etkiyi yaratmayacagi da bir gercek :)
süreli giden kitaplar zirvedeyken bırakmalı bence konu kalmayınca sonradan saçmalamaya başlıyorlar bence final yapsalardı daha iyiydi

rumar80

Bence de misyonunu tamamlamış bir seri. Bir iki kere 160 sayfalık maceraları okumaya çalıştım. Neredeyse %80'i konuşma ve açıklama üzerine. Çok fazla detaya girmeye ve okurları bir şeylere inandırmaya çalışıyor gibi geldi. Mutlaka arada iyi hikayeler olmuştur ama bence artık tadında bırakılmalı.
   Derseniz Tex aynı değil mi? Evet olabilir. Ama ondaki akıcılık ve aksiyon maalesef Martin amcada yok.

DAMPYR

Martin artık eski tadı vermemesine rağmen, arada bir eski o ilk 100 sayı tadında olan binde bir maceralar çıkıyor Örneğin bu Macerası Dampry i aratmıyacak nitelikte keşke her sayı bu güzellikte olsa.Martin bu sayıda Zehirli Sivrisineklerle uğraşıyor Alttaki linkten videosuna bakın

https://youtu.be/eU-QK2dDZNk

DAMPYR

Macera İsmide Görünmez Katillermiş Biz Bu Sayıyı Göremeyiz Herhalde ama genede belli olmaz bakarsınız lal o sayıyıda ilerde yayınlar

rumar80

İyi de bu macera oldukça eski. Tay serisinde yayınlandı. Claudio Villa çizmişti.

DAMPYR

Alıntı yapılan: rumar80 - 19 Mart, 2021, 23:45:38
   İyi de bu macera oldukça eski. Tay serisinde yayınlandı. Claudio Villa çizmişti.
Ben Martin almıyorum videoyu görünce yeni sandım yayınlandıysa bravo lal yayıncılığa

altay1944

Alıntı yapılan: DAMPYR - 20 Mart, 2021, 09:52:35
Ben Martin almıyorum videoyu görünce yeni sandım yayınlandıysa bravo lal yayıncılığa
Lal'den önce Tay baskısı da var .Oldukça eski bir maceradır.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

Vassago007

Alıntı yapılan: DAMPYR - 19 Mart, 2021, 20:07:40
Macera İsmide Görünmez Katillermiş Biz Bu Sayıyı Göremeyiz Herhalde ama genede belli olmaz bakarsınız lal o sayıyıda ilerde yayınlar

Benim anlamadığım neden almadığınız bir kitap/kahraman için yayınlanır yayınlanmaz eleştirisi yapıyorsunuz.

DAMPYR

Alıntı yapılan: Vassago007 - 20 Mart, 2021, 11:16:19
Benim anlamadığım neden almadığınız bir kitap/kahraman için yayınlanır yayınlanmaz eleştirisi yapıyorsunuz.
O eleştri değil bir dilekti zamanında tüm km leri almıştım ama yeni sayılar hoşuma gitmedi o eski tadı bulamadım

rumar80

Alıntı yapılan: DAMPYR - 20 Mart, 2021, 15:07:34
O eleştri değil bir dilekti zamanında tüm km leri almıştım ama yeni sayılar hoşuma gitmedi o eski tadı bulamadım

Bu macera klasik seride yayınlandı zaten

DAMPYR

Lal Kitap Martin Mystere ana seriyi istikrarlı bi şekilde yayınlıyarak bizi İtalyaya yaklaştırdı enson 202 (orjinal 369 cu sayı) Türkiyede yayınlandı şu an 2 ayda bir yayınlanıyor İtalya ise 160 sayfalık maceraları bitirerek yeniden 98 sayfalık maceralara döndüler ve Aylığa dönerek en son 375.sayı yayınladılar Kötü Haber 373 ve 374 sayılarda Java neyazıkki Kara adamlar tarafından öldürülüyor Üstelik suçta Martine Mystere'in üzerine kalıyor :'( Sayı 370 den itibaren bakacak olursak

SAYI : 370

Konu: Artusi Andrea, Lombardo Ivo Senaryo: Artusi Andrea, Lombardo Ivo Çizimler: Artusi Andrea Kapak: Alessandrini Giancarlo

Konusu : Sherlock Holmes'un sadık Watson'a Londra'daki bir bankadaki bir kasaya yatırılması için verdiği kağıtlar arasında karanlık gizemler gizlenmektedir. Bir asırdan fazla bir süre sonra, kutunun içeriği açık artırmaya çıkarılmak üzereyken ortaya çıkması muhtemel olan sırlar vardır. Bunlar arasında, Büyük Dedektif'in dediği gibi, "dünyanın henüz hazırlanmadığı bir hikayenin" kahramanı olan ve denizde gizemli bir şekilde kaybolan bir gemi olan "Matilda Briggs davası"nın çözümüde vardır, 'Martin rekabet etmek zorunda kalacaktır.

SAYI : 371

Konu: Mignacco Luigi Senaryo: Mignacco Luigi Çizimler: Ongaro Paolo Kapak: Alessandrini Giancarlo

Konusu : İncil'deki Yecüc ve Mecüc'ten Eski Ahit'te birkaç kez bahsedilir ve bunların iki canlı mı yoksa bir canlı ve Mecüc denen bir krallık mı oldukları bile bilinmez; Yuhanna'nın Kıyametinde Şeytan'ın müttefikleri olarak geri dönerler. Günümüzde, gizemli bir kadın ve korkunç bir iblis şehirde dolaşırken, geride bir yıkım ve ölüm izi bırakarak New York duvarlarında isimleriyle grafiti görünmeye başlar. Kim hakkında? Nereden geliyorlar? Bunlar, Apocalypse'in şehri serbest bırakmasını önlemek için Martin Mystère'in çözmesi gereken bulmacalardır.

SAYI : 372

Konu: Castelli Alfredo Senaryo: Lotti Enrico, Castelli Alfredo Çizimler: Nisi Giovanni, Grimaldi Fabio Kapak: Alessandrini Giancarlo

Konusu : İmkansızın Dedektifi ortadan kaybolmuştur. Gizemlerle dolu bir yeri incelemeye gittiği uçak Kanada kıyılarında düşer. Yetkililere göre, kimse kurtulmamıştır. Ancak işler tamamen beklenmedik bir şekilde gitmiştir. Martin Mystère, 16. yüzyılda Amerikan topraklarındaki ilk İngiliz kolonisinde nasıl olabilirdi? Hala keşfedilmemiş bir bölgenin ormanlarından ve nehirlerinden aniden ortaya çıkan yaratıklar nereden gelmektedir? Yerlilerin Croatoan dedikleri esrarengiz kişi kim ve Martini neden Eski ve Yeni Dünya'da avlamaktadır?

SAYI : 373

Konu: Castelli Alfredo Senaryo: Castelli Alfredo Çizimler: Ongaro Paolo, Sforza Antonio Kapak: Alessandrini Giancarlo

Konusu : Martin Mystère bir süredir kabuslar, ani hafıza kaybı ve motivasyonsuz öfke nöbetleri içindedir, sanki çok ciddi bir şeyin ona karşı salıvermek üzere olduğunu haber veriyormuş gibi. Ve gerçekten de Java, komisyona göre hareket eden bir yabancı tarafından öldürülür. Cenazeden sonra, Martin öfkeli bir İmkansız Dedektifi, vahşi ve vicdansız bir hale gelir, suçun kışkırtıcılarını bulmaya çalışır ve Siyah Giyen Adamların olaya karıştığını keşfeder.Uzun bir soruşturma, onu gizemli patronları ile yüz yüze getirir. kimlik, Martin'in hayatını sonsuza dek değiştirir.

SAYI : 374

Konu: Castelli Alfredo, Recagno Carlo Senaryo: Castelli Alfredo, Recagno Carlo Çizimler: Romanini Giovanni, Sforza Antonio, Mangiantini Marcello Kapak: Alessandrini Giancarlo

Konusu :Martin Mystère, itiraf ettiği ve ömür boyu hapis cezası aldığı Java cinayetinden hapise düşer, ancak aleyhinde çok az delil vardır . Hücrede zaman yavaş akarken, Meksika ormanında bir grup ABD askeri, kafatası olmayan bir kristal iskeletin, kendi kafatasıyla yeniden birleştiği barbarca bir ayin sırasında katledilir. Ve ayinin rahibesi, yıllar önce İmkansız Dedektifi'nin uğraşmak zorunda kaldığı Zulma'dır...

SAYI : 375 (Bu Sayıdan itibaren Yeniden 96Sayfalık Aylık Sayılara Geçiliyor)

Konu: Castelli Alfredo Senaryo: Castelli Alfredo Çizimler: Filippucci Lucio Kapak: Alessandrini Giancarlo

Konusu : 1941. Gianluigi Bonelli, tefrika hikayeler yayınlayan ve onu uzun bir geçmişe sahip bir kitaba dönüştüren çizgi roman dergisi L'Audace'yi satın alır. Bu sırada Mısır'da, maceraların ilham kaynağı olan "L'Inafferrabile" olarak bilinen İtalyan gizli ajanı Audace'in bir çizgi roman serisinde, gizemli bir enstalasyonun olduğu bir mağarada kör edici bir ışık çarpar.2021. Bonelli'nin seksen yılı boyunca düzenlediği basın toplantısında Martin Mystère, bir yabancıdan Audace'in "hiç varolmamış" bir sayısını alır, 331 ve 1941'de gazetenin gazete bayilerinden 2 hafta görünüp kaybolduğu sayıdır. Derginin İçersinde, Java ile aynı asistanı Tomi ile birlikte, Keşfedilmemiş bir mağaraya girdiği  ve aynı ışığın çarptığı Martin Mistèro'nun başrol oynadığı yeni bir dizinin ilk bölümü vardır. Daha da tuhafı, Martin Mystère televizyon yayını için Mısır'daki o yere, "Qattara Depresyonu"na gitmek üzeredir...

SAYI : 376

Konu: Recagno Carlo Senaryo: Recagno Carlo Çizimler: Grimaldi Fabio Kapak: Alessandrini Giancarlo

Konusu : Bir şey Martin Mystère'i başarılar, yenilgiler, zaferler ve trajedilerden oluşan geçmişinin izini sürmeye zorlar. Hala keşfedilmeyi bekleyen "gizem" neydi? Ve Japonya'dan New York'a yeni gelen bir eserin arkasında ne gizlidir? İmkansızın Dedektifi, gelecekle yüzleşme gücünü bulmak için tüm cesaretini kullanmak zorunda kalır ...

hennessy

Keşki MM klasik seri hikayeleri tadında devam etse de bu seriye devam edebilsem. Beni çizgi romana döndüren Martin amcadan o kadar uzak kaldım ki....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

DAMPYR

Alıntı yapılan: hennessy - 29 Mayıs, 2021, 21:01:49
Keşki MM klasik seri hikayeleri tadında devam etse de bu seriye devam edebilsem. Beni çizgi romana döndüren Martin amcadan o kadar uzak kaldım ki....
Bende öyle düşünüyordum Murat ama km ve yeni seriyi toptan birdaha satın aldım şimdi eksiksiz tüm seri elimde son sayılar arasında gene okunabilir güzel sayılar çıkıyor bu arada dev albümler halen elindemi bana 12.ci sayıyı on felaketi satmak istersen alırım yada bana bu sayıyı satmak istiyen varmı?

hennessy

Alıntı yapılan: DAMPYR - 29 Mayıs, 2021, 21:47:48
Bende öyle düşünüyordum Murat ama km ve yeni seriyi toptan birdaha satın aldım şimdi eksiksiz tüm seri elimde son sayılar arasında gene okunabilir güzel sayılar çıkıyor bu arada dev albümler halen elindemi bana 12.ci sayıyı on felaketi satmak istersen alırım yada bana bu sayıyı satmak istiyen varmı?

Yeni seri ve yan seriler hariç tam takım bende var yok satmam :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

DAMPYR

Lal Kitap zamlı da olsa serileri devam ettireceğini gösterdi, bu güzel haber. İtalya da 2022 Ocak ayında çıkacak olan Martin Mystere serisine Bonelli önem vermeye başladı. Artık Martin Mystere'de tarih dersini bırakıp yavaş yavaş o özlenen KM serilerindeki maceralara döndü, ocak ayında İtalya da çıkacak olan orjinal 383.cü sayıya bakarsak. Sanırım biz bu sayıyı 1 sene sonra göreceğiz :

SAYI : 383

Konu: Eccher Giovanni
Senaryo: Eccher Giovanni
Çizimler: Piacentini Fabio
Kapak: Alessandrini Giancarlo

Konusu : New York'ta yaşlılar arasında Ritus adlı yasadışı bir ilaç yayılır ve o kadar talep görür ki birçok tüketici bir doz almak için borca ​​girer ve hatta soygunlar yapar. Martinin Komşusu Margareth'in başı bu şekilde belaya girer İmkansızın Dedektifi, maddenin çok özel bir etkisi olduğunu keşfeder: Görünüşe göre, onu alan kişiler ölmüş sevdikleriyle konuşabilmektedir. Bu ilacı kimin üretip dağıttığını araştıran Martin ve Java, Yaşlıların üzerinde etkili olan daha da rahatsız edici bir şey keşfeder ve bunun üzerine eski bir arkadaşlarını ilacı kullanmaması için ikna etmeye karar verirler...