Marvel Cinematic Universe

Başlatan dean, 17 Haziran, 2015, 14:57:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Kevin Feige, Thor: Ragnarok filminde karşımıza çıkacak Korg ve Miek'in önümüzdeki MCU filmlerinde de görüneceğini söyledi. Hatta one-shot kısa film bile olabilirmiş.

dean

Thor: Ragnarok'un ardından liste değişti.

1- Captain America: Civil War
2- Doctor Strange
3- Captain America: The Winter Soldier
4- Avengers: Age of Ultron
5- Thor: Ragnarok
6- Spider-Man: Homecoming
7- Guardians of the Galaxy Vol. 2
8- Guardians of the Galaxy
9- Iron Man
10- The Avengers
11- Captain America: The First Avenger
12- Thor
13- Ant-Man
14- The Incredible Hulk
15- Iron Man 2
16- Thor: The Dark World
17- Iron Man 3

hanac

Alıntı yapılan: dean - 29 Ekim, 2017, 01:44:13
  Thor: Ragnarok'un ardından liste değişti.

Yukarıdaki ankete de Thor: Ragnarok eklenmiştir.

Sayın Dean lütfen oyunuzu kullanınız  :)

dean

Alıntı yapılan: hanac - 29 Ekim, 2017, 12:36:23
Sayın Dean lütfen oyunuzu kullanınız  :)

Kullandım efenim. For Odin! For Asgard!

dean

Gelen bilgilere göre Disney artık hiçbir Marvel markasını başka bir kanal ile paylaşmayacakmış. Yani bu Disney çatısı altında bulunmayan dizilerin sonu demek. Anlaşmaları gereği Netflix ile olan ortaklı devam ediyor. Lakin yeni karakterlerin Netflix'te gözükmesinin önü kapatıldı diyebiliriz. Ancak şu anki karakterlere spin-off gelebilir o kadar. Dizilerde Netflix onay verdiği sürece devam edecek. 2019'da Disney kendi Streaming Service'ini kuracak. Yeni diziler gelirse oraya gelir.

Ben bu haberi sevinçle karşıladım. Netflix-Marvel ortaklığının amacını yitirdiğini düşünüyorum. Moon Knight, Ghost Rider ve Blade gibi karakterlerinde Netflix dizileriyle harcanmasına dayanamazdım. Marvel Cinematic Universe'e bağlanmamasının yanında Daredevil'ın ilk sezonundan sonra bir düşüş var dizilerde. Defenders zirve anı olması gerekirken dip anı oldu. Diğer taraftan IMAX ile yapılan ortaklık patladı. Tarihin en kötü çizgi roman uyarlaması dizisi bi'de utanmadan sinemalarda oynadı. Tabi ki Inhumans'tan bahsediyorum. IMAX zaten bin pişman oldu. Dizi mevzularına Disney'in bir çeki düzen vermesi gerekiyordu. Belki bazı şeyler düzelir.

Nightrain

Ben de sevindim. Daredevil dışında çektikleri diziler gayet kötü. Disney, Netflix dizilerinden hangilerini devam ettirecek bilmiyorum ama bana sorsalar sadece Daredevil derdim (iyi çıkarsa Punisher'da listeye ekleneblir). Diğer karakterler konuk olsa yeterli.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Disney, 21st Century Fox'u satın almak için görüşmelere başlamış. Biri ikisi değil. Hepsi geliyor. Hepsi !

Nightrain

Alıntı yapılan: dean - 06 Kasım, 2017, 22:25:46
  Disney, 21st Century Fox'u satın almak için görüşmelere başlamış. Biri ikisi değil. Hepsi geliyor. Hepsi !

Ben olumlu sonuçlanacağını düşünmüyorum. Ha olursa da, Allah be! :D

dean

Eğer gerçekleşecekse zaten son derece meşakkatli bir sürecin başındayız demektir. Bu derece büyük çoğunluk hisse alımları pek sık rastlanan şeyler değil. Bu süreçte olumlu ve olumsuz bir çok haberle karşılaşacağımıza eminim.

Disney'in Fox'u almak istemesi sadece Marvel ile de alakalı değil. Mesela Star Wars Episode IV: A New Hope halen Fox'un. Disney, Star Wars'u bütün hale getirmek istiyor. Önümüzdeki yıllarda mega bir hit'e dönüşecek Avatar serisinin tema parkı Disneyland'te. Disney, Fox'u alarak bütün bunlara sahip olmak istiyor gibi görünüyor.

Nightrain

Alıntı yapılan: dean - 07 Kasım, 2017, 01:26:33
  Eğer gerçekleşecekse zaten son derece meşakkatli bir sürecin başındayız demektir. Bu derece büyük çoğunluk hisse alımları pek sık rastlanan şeyler değil. Bu süreçte olumlu ve olumsuz bir çok haberle karşılaşacağımıza eminim.

Disney'in Fox'u almak istemesi sadece Marvel ile de alakalı değil. Mesela Star Wars Episode IV: A New Hope halen Fox'un. Disney, Star Wars'u bütün hale getirmek istiyor. Önümüzdeki yıllarda mega bir hit'e dönüşecek Avatar serisinin tema parkı Disneyland'te. Disney, Fox'u alarak bütün bunlara sahip olmak istiyor gibi görünüyor.

Meşakatli olacaktır çünkü, Faz 3'ten sonraki planları komple alt üstü olacak. Hatta evren F4 üzerinden şekillenebilir. Ki mantıklı bir karar olur. Haydi bastır Disney!

dean

Eğer gerçekleşirse bu mucize Marvel'ın X-Men için acele edeceğini düşünmüyorum. Fantastic Four, Marvel Cinematic Universe ile zaten çok uyumlu. Onu hemen evrene adapte edebilirler. Ama X-Men bambaşka. X-Men en iyi ihtimalle 25 filmi geçmiş bir evrene katılacak. "Aaa bakın bu mutantlar" diyemezler. Altyapısının hazırlanması lazım. Zaten şu an devam Fox prodüksiyonları var. Ben internetteki ama bir daha Deadpool ve Logan gibi film göremeyeceğiz endişesine katılmıyorum. Zira Disney, Fox'u alsa bile ilk iş gidip bu filmlerin fişini çekmeyecek. Pekala Deadpool üçlemesini tamamlayacak. New Mutants başarılı olursa üçlemeye dönüşecek. X-Force gelecek. Gambit gelecek. Sadece X-Men: Dark Phoenix'in ardından ana X-Men serisi MCU altında rebootlanır. Diğer filmlerin üçlemelerinin tamamlanması beklenir diye düşünüyorum. Hakeza Deadpool karakteri itibariyle Justice League'de bile görünse yahu nasıl olur dedirtmeyecek bir karakter.

Nightrain

Şimdilik anlaşamamışlar. Disney bu işin peşini bırakmaz.

dean

Bu anlaşma olayı zaten ileri geri çok gidip gelir. Sonucu iyi olsun da.

bugraltu

Geçtiğimiz yıl Time Warner'ın satılması da böyle olay olmuştu. Pek çok siyasetçi ve finansçı piyasada bu tarz büyük bir firmanın oluşturabileceği monopoliden korkuyor. Bakalım ne olacak.

dean

Disney, yeni Streaming Service'i için yepyeni bir Marvel dizisi duyurdu.