Marvel Cinematic Universe

Başlatan dean, 17 Haziran, 2015, 14:57:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Alıntı yapılan: pizagor - 29 Temmuz, 2016, 17:24:00
Yakında All New All Different Defenders serisinin müjdecisi.

Büyük ihtimal gelir böyle bir seri.

rumar80

Alıntı yapılan: pizagor - 29 Temmuz, 2016, 17:24:00
Çizgiroman evreninde hiç Defenders üyesi olmamış karakterler değil mi :)

Yakında All New All Different Defenders serisinin müjdecisi.

Defenders kural olarak belli bir kadrosu olmayan grup gibi sunulsa da bazı karakterler ( Dr. Stranger,  Hulki,  Valkyrie ) hemen her sayıda vardır başlarda.
Power man ve Daredevil bu grup ile sıkıfıkı olmuştur.

pizagor

Dr Strange'in canavar gibi bir filmi gelirken Defenders kurucu ekibinden olan bu karakterin dizide de yer almasını bekliyordum açıkçası.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

dean

Gelecekte White Tiger'ında Netflix'e gelebileceğine dair bazı dedikodular dönmeye başladı.

dean

Ghost Rider'ı oynayacak Gabriel Luna, Mephisto ismini ağzından kaçırarak MCU'da Mephisto'nun gözükeceğinin sinyallerini verdi.

Nightrain

Defenders da gozukebilir deniliyordu bir ara.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Agamotto

Mephisto bence dizilerde değil de filmlerde kullanılırsa çok daha mükemmel olur.

dean

Alıntı yapılan: Agamotto - 21 Eylül, 2016, 15:42:39
Mephisto bence dizilerde değil de filmlerde kullanılırsa çok daha mükemmel olur.

Bence de filmlerde daha iyi olur. Ama anladığım kadarıyla Marvel filmlerde Dormammu'yu, dizilerde de Mephisto'yu kullanmak istiyor. Zaten dedikodular doğru çıkar ve Netflix, Johnny Blaze'li Ghost Rider'a onay verirse Mephisto dizi evreninin büyük villain'ı olarak kurgulanabilir.

Nightrain

Mephisto önce Avengers 3'te gozukse keşke. Infinty Gauntlet hikayesindeki gibi, Thanos'un yaninda yer alabilir mesela.

dean

Bilindiği üzere Phase 3 ilk duyurulduğunda Avengers: Infinity War filmi iki part olarak duyurulmuştu. Aynı zamanda Inhumans filmi de phase 3'ün bir parçasıydı. Bu duyurunun üzerinden bir yıl geçtikten sonra Sony ile yapılan anlaşma sonrası Spider-Man MCU'ya katıldı ve Inhuman phase 4'a ötelendi. Diğer taraftan Fox'un Fantastic Four Reboot 'u gişeden zararla döndü ve X-Men: Apocalypse beklenenden daha düşük bir gişe getirdi. Fox için son iki yılın zaferi Deadpool oldu. Bütün bunlar olurken yıllarca kavgalı durumda kalmış olan Marvel ve Fox aralarındaki buzları eritti ve ortak X-Men dizisi Legion'u hayata geçirdiler. Peki bu süreçte Marvel Cinematic Universe takviminde nasıl bir değişiklik oldu ? Inhumans belirsiz bir tarihe alındı Avengers Infinity War tek film oldu ve Infinity War Part II filmi isimsiz 4. Avengers filmi haline geldi.

Fox'a da bakmak lazım. Fantastic Four zaten çıkmaz sokakta. Fantastic Four 2 gelmeyecek. Fox'un planları arasında yeni bir reboot'da yok. Bu kadronun sevilmemesi X-Men ile crossover ihtimalinide yok etti.

X-Men'de ise ilginç şeyler oluyor. Öncelikle Hugh Jackman, Wolverine rolünü 2017 de Wolverine 3 ile temelli bırakacak. Wolverine serisi de üçleme ile bitmiş olacak. Öte taraftan ikinci X-Men üçlemesi de 2016 yılında X-Men: Apocalypse ile bitti. Gişede X-Men: Days of Future Past'in altında kaldı. James McAvoy, Michael Fassbender ve Jennifer Lawrence'ın olası devam filmlerinde olup olmayacağı belli değil. Yıllardır bir türlü başlanılamayan Gambit filmi var. Üstelik başrol oyuncusu belli olmasına rağmen. Bu yılın büyük başarısı olan Deadpool, Fox'un elindeki tek koz. Zaten Fox'da hemen ikinci filmi duyurdu. Aynı zamanda Fox'un New Mutants filmi yapmak istiyor ve projeyi geliştirmeye başladı. Yani X-Men filmlerinin eski popüleritesini kaybetme ihtimali var.

Şimdi gelelim bu iki büyük stüdyonun ortak payda da buluşma ihtimaline ve Avengers 4'e. Gelen bazı bilgilere göre Fox, Spider-Man'in MCU'a katılması üzerine ciddi ciddi Marvel ile ortak hareket etme planı üzerinde duruyormuş. X-Men markalı filmlerin gişesinin düştüğü, bütün oyuncuların kaybedildiği, FF'in ölü doğduduğu bir ortamda elde sadece Deadpool varken ve MCU bu kadar popülerken zor olsada ortaklık imkansız gibi görünmüyor. Bu ihtimal şu an için düşük duruyor lakin imkansız değil.

Yukarıdaki paragraflardan birinde buzların eridiğinden bahsetmiştim. İşte bu süreçte Inhumans'ın takvimden çıkarılması ve yakın zamanda Infinity War filmlerinin tamamen ayrılması, Avengers 4'ün yapımcılar tarafından tek bağımsız bir film olarak anılması Marvel ve Fox'un gizliden anlaşmaya başladığı dedikodularına neden oldu. Bu takvim değişikliğini bir kesim Marvel'ın Fox ile yapacağı ortak filmlere yer açmak için olduğunu düşünüyor ve X-Men'in Marvel Cinematic Universe'e giriş yapacağı filmin Avengers 4 olduğuna inanılıyor. Şöyle ki Marvel Cinematic Universe, Doctor Strange ile birlikte paralel evren konularına girecek. Doctor Strange'de paralel evrenlerin görüleceği doğrulanmış vaziyette. Bu mantıkla Infinity War'daki olayların Avengers 4'de mutantların Marvel Cinematic Universe'e girişi ile sonuçlanabilir. Peki bu nasıl bir süreçle olur ? House of M.

Yine Marvel ve Fox'un anlaştığını düşününen kesim bu birlikteliğin bizi House of M'e götüreceğine inamakta. Avengers: Infinity War Part II'nin isimsiz hale gelmesi ve ayrı bir film olarak varlığına devam etmesi bu düşünceye göre House of M'in ve mutantların MCU'ya geleceğinin kanıtı. Orjinal hikayeye benzer şekilde Infinity War'un sonunda Scarlet Witch'in kontrolünü kaybetmesi ve kendi isteği üzerine bir evren yaratması ya da zaten içinde mutantların olduğu bir evreni bilinen Marvel Cinematic Universe ile harmanlaması mutantları Marvel Cinematic Universe'e bir House of M filmi ile sokabilir. Yani Avengers 4'ün ismi Avengers: House of M olabilir.

Şahsi fikrim bir gün X-Men ve Fantastic Four'un MCU'ya katılacağı yönünde. Lakin yukarıdaki şekilde ktılacağı ile ilgili ciddi şüphelerim var. Şunu da belirtmek lazım Fantastic Four'un katılması çok daha kolay ve ben Marvel ve Fox'un Fantastic Four hakkında konuştuklarına eminin Spider-Man: Homecoming başarılı olduğu takdirde kendimi Fantastic Four'un gelişi haberine hazırlıyorum. Ama X-Men için Fantastic Four kadar emin olmamak lazım.

Birçok oyuncusunu kaybettiği doğru, Wolverine serisinin çok ilgi çekmediğide doğru, Gambit filminin gelememesi de doğru, X-Men markalı filmlerin gişesinin düştüğüde doğru. Lakin Fox, X-Men konusunda yeni bir aşamanın eşiğinde Deadpool beklenenin çok üzerinde bir para yaptı. En az iki film daha çekilecek. New Mutant bir şekilde tutarsa daha mütevazi bir oyuncu kadrosu ile yeni bir seri başlatabilirler. Wolverine'den boşalan koltuğa da X-Force yerleşebilir.

Fox'un bu noktada X-Men için anlaşma ihtimali çok yüksek olmayabilir. En azından Deadpool, New Mutants ve X-Force projelerinin akıbetini bekleme ihtimalleri çok yüksek. Bu arada Deadpool'un hakları X-Men'den ayrı. Yani X-Men'i MCU'ya katıp Deadpool MCU dışında hareket edebilirler. Ama Deadpool karakterinin doğası pek öyle evren, anlaşma felan takmadığı için onun geçişi Ryan Reynolds ile bile gerçekleşebilir. Hakeza Deadpool'un ilk filminde bile MCU göndermeleri vardı. Final savaşının Helicarrie'da olması ve silinen bir sahnenin Captain Americ: Civil War'daki Raft hapishanesini göstermesi gibi. Hatta Doctor Strange ile girilen paralel evren olaylarında Fox'un filmlerini paralel evreni gibi gösterip. Bir Multiverse kurulup, evrenleri birleştirme dedikodusuda var. Böylece şu ana kadar ki X-Men filmleri canon sayılır. Kadrolar korunur.

Dediğim gibi bir çok olasılık var ama benim kafama en yatan senaryo Spider-Man: Homecoming sonrası Fantastic Four'un MCU'ya katılması. Elbette Marvel ve Fox, X-Men içinde anlaşırsa bu inanılmaz büyük bir haber olur.

hbegec

Çok açıklayıcı güzel bir yazı kaleme almışsın dean.Öncelikle teşekkürler.Burada benim kafamı karıştıran birkaç soru var onları sana sorayım.Hugh Jackman wolverine'i bıraktığını açıkladı peki şimdi ne olacak yeni bir wolverine lemi devam edilecek? Yoksa wolverine tamamen bitecekmi? Fantastic Four konusunda ise ben yeni filmisenin yorumların dahil olmak üzere gelen olumsuz eleştiriler çerçevesinde ki buna ekşi sözlük de dahil izlemedim.Ama ondan önceki iki filmi izlemiş çokta kötü düşünmüyordum onlar hakkında ama iyi de düşünmüyordum :) Şimdi onlar yok sayılacak ve yeni bir reboot mu olacak ki olsun bence siyahi johnny storm saçmalıktı. :)

Agamotto

Eline sağlık dean öyle güzel bir yazı yazmışsın ki okurken ben heyecanlandım.

Açıkçası House of M ile X-Men'in MCU'ya katılması bence yüksek bir ihtimal. Çünkü senin de yazında belirttiğin gibi X-Men filmleri eskisi kadar gişe yapmıyor ve hatta eskisi kadar beğenilmiyor da. Zaten X-Men'in MCU'ya katılması için büyük bir event olması gerekiyor lakin Fantastic Four için durum öyle değil. Hatta Fox anlaşırsa FF'i Inhumans olayına bile bağlayıp bu dörtlüyü Inhuman bile yapabilirler. Ayrıca ben Civil War filmi çıktıktan sonra internette Infinity filmlerinden sonra House of M filmlerinin olabileceğiyle ilgili dedikodular görmüştüm. Eğer gerçek olursa gerçekten de hoş olur. Heyecanla beklemekteyim. :)

dean

Alıntı yapılan: hbegec - 28 Eylül, 2016, 00:21:38
Çok açıklayıcı güzel bir yazı kaleme almışsın dean.Öncelikle teşekkürler.Burada benim kafamı karıştıran birkaç soru var onları sana sorayım.Hugh Jackman wolverine'i bıraktığını açıkladı peki şimdi ne olacak yeni bir wolverine lemi devam edilecek? Yoksa wolverine tamamen bitecekmi? Fantastic Four konusunda ise ben yeni filmisenin yorumların dahil olmak üzere gelen olumsuz eleştiriler çerçevesinde ki buna ekşi sözlük de dahil izlemedim.Ama ondan önceki iki filmi izlemiş çokta kötü düşünmüyordum onlar hakkında ama iyi de düşünmüyordum :) Şimdi onlar yok sayılacak ve yeni bir reboot mu olacak ki olsun bence siyahi johnny storm saçmalıktı. :)

Ben teşekkür ederim hbegec. Wolverine ile ilgili durum şöyle. Hugh Jackman, Wolverine 3 ile rolü kesin olarak bırakıyor. Fox'un planı X-23 karakteri ile devam etmek. X-23, Wolverine'in klonu. Zaten şu anda çizgi romanlarda da X-23, Wolverine adı ile anılıyor. Wolverine 3 filminde set fotoğraflarına göre X-23'ün dönüşümü de anlatılacak. Film tutar karakter ve konsept beğenilirse X-23 ile devam edecekler. Onun solo filmi zor ihtimal. Olursa X-Force üyesi olacak diye tahmin ediliyor.

Fantastic Four'a gelirsek. 2015'de ki film gerçekten kötü bir film. Stüdyoyu zarara uğrattı. Yapımcılar her ne kadar kıvırmaya çalışsa da Fantastic Four'un bu kadro ile devam etmesi imkansız. Marvel Cinematic Universe'e geçerse reboot olacaktır. Zaten 2015'de çizilen Fantastic Four konsepti Marvel Cinematic Universe'ün çok uzağında bir konsept.

Nightrain

Kang'i, Skrullar'ı, Galactus'u, Silver Surfer'i görmek istiyorum. Fox'un bunları beceremeyeceği ortada. Umarım Dean'in dediği gibi olurda, Fox, Marvel ile ortak hareket ederek, F4' MCU'ya katar. Bu kadar güzel karakterleri olan çizgi roman, sinemada nasıl hunharca rezil edilir anlamış değilim. X-Men umurumda değil ama Magneto, Gambit gibi baba karakterleride MCU'da görmeyi istiyorum.

Pulluk

Çok güzel bir yazı olmuş. Heyecandan çıldırmamak elde değil... :)
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!