Marvel Cinematic Universe

Başlatan dean, 17 Haziran, 2015, 14:57:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hbegec

Alıntı yapılan: dean - 28 Eylül, 2016, 00:51:16
  Ben teşekkür ederim hbegec. Wolverine ile ilgili durum şöyle. Hugh Jackman, Wolverine 3 ile rolü kesin olarak bırakıyor. Fox'un planı X-23 karakteri ile devam etmek. X-23, Wolverine'in klonu. Zaten şu anda çizgi romanlarda da X-23, Wolverine adı ile anılıyor. Wolverine 3 filminde set fotoğraflarına göre X-23'ün dönüşümü de anlatılacak. Film tutar karakter ve konsept beğenilirse X-23 ile devam edecekler. Onun solo filmi zor ihtimal. Olursa X-Force üyesi olacak diye tahmin ediliyor.

Fantastic Four'a gelirsek. 2015'de ki film gerçekten kötü bir film. Stüdyoyu zarara uğrattı. Yapımcılar her ne kadar kıvırmaya çalışsa da Fantastic Four'un bu kadro ile devam etmesi imkansız. Marvel Cinematic Universe'e geçerse reboot olacaktır. Zaten 2015'de çizilen Fantastic Four konsepti Marvel Cinematic Universe'ün çok uzağında bir konsept.

Teşekkürler dean; haberlerini takipteyiz.

yunusmeyra

dean öncelikle son bir kaç yılda mcu olayını (ve alt konularını) olası en öz biçimde bize taşıdığın için teşekkürler  :)
bu konunun ilk sayfalarında şöyle bir laf etmişim:
  "şimdi phase3 projelerini ve sonrası olası potansiyel proje haberlerini okudum ve 2028 yılına kadar bir takvimi hatırladım..demek işlerin dolanacağı ve aynen çizgi romanlarda olacağı gibi sinema seyircisinin de -bence- bütünlük ve anlamlı bir takip hissinden kopacağı dönem 2020'li yılların ilk yarısında başlıyacak (bence tabi ki  ;D) .."

1-2 sene öncesine kadar mcu'nun duyurularında nerdeyse ana omurgası 2020'lere kadar belli (ve garanti...) gibi olan bir "ticari" yol haritası konuşuluyordu.neredeyse önümüzdeki 5 sene için de ,konuyla ilgili herkes ne izleyeceğine kendini hazırlamış gibiydi.açıkçası ben yol kazalarının ;konunun ucu bucağını kaçıran çizgi roman okuyucusu gibi "kafası"yanan sinema seyircilerinin "mcu" olayından kopmaları ile başlayacağını sanmıştım...eğer senin yazdıklarından çıkardıklarım yanlış değilse; aslında ana projeyi yöneten "abilerin" mcu'daki  içeriği oluşturacak "evrensel" çaptaki "büyük olayların" ne olması gerektiği konusunda"kafaları karışık"...
not:keşke böyle olmasa ama bu konu çıkmaza girerse yapımcı firmalar perde de görmekten hoşlandığımız "super hero"lar yerine, "tarihi" ve "mitolojik" bir yığın önceden çekilmiş filmin ilk versiyonlarının bile gerisinde kalan tekrar çekimlerini bize izletir ki vah vaah ;)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

dean

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 28 Eylül, 2016, 21:37:48
dean öncelikle son bir kaç yılda mcu olayını (ve alt konularını) olası en öz biçimde bize taşıdığın için teşekkürler  :)
bu konunun ilk sayfalarında şöyle bir laf etmişim:
  "şimdi phase3 projelerini ve sonrası olası potansiyel proje haberlerini okudum ve 2028 yılına kadar bir takvimi hatırladım..demek işlerin dolanacağı ve aynen çizgi romanlarda olacağı gibi sinema seyircisinin de -bence- bütünlük ve anlamlı bir takip hissinden kopacağı dönem 2020'li yılların ilk yarısında başlıyacak (bence tabi ki  ;D) .."

1-2 sene öncesine kadar mcu'nun duyurularında nerdeyse ana omurgası 2020'lere kadar belli (ve garanti...) gibi olan bir "ticari" yol haritası konuşuluyordu.neredeyse önümüzdeki 5 sene için de ,konuyla ilgili herkes ne izleyeceğine kendini hazırlamış gibiydi.açıkçası ben yol kazalarının ;konunun ucu bucağını kaçıran çizgi roman okuyucusu gibi "kafası"yanan sinema seyircilerinin "mcu" olayından kopmaları ile başlayacağını sanmıştım...eğer senin yazdıklarından çıkardıklarım yanlış değilse; aslında ana projeyi yöneten "abilerin" mcu'daki  içeriği oluşturacak "evrensel" çaptaki "büyük olayların" ne olması gerektiği konusunda"kafaları karışık"...
not:keşke böyle olmasa ama bu konu çıkmaza girerse yapımcı firmalar perde de görmekten hoşlandığımız "super hero"lar yerine, "tarihi" ve "mitolojik" bir yığın önceden çekilmiş filmin ilk versiyonlarının bile gerisinde kalan tekrar çekimlerini bize izletir ki vah vaah ;)

Ben teşekkür ederim yunusmeyra. İşlerin karışma ihtimali filmler arttıkça ve evren genişledikçe ortaya çıkabilecek bir ihtimal tabiki. Lakin Marvel'ın ana planı hazır. Bu planı bozabilecek tek şey diğer stüdyoların karakterlerinin evrene katılması gibi görünüyor. Spider-Man katıldığında zaten bir oynama oldu. Ama Spider-Man evrenin tamamını değiştirecek çapta bir karakter olmadığı için etkisi aşırı büyük değildi. İşleri karıştırma ihtimali olan karakterler X-Men ve Fantastic Four. Onlar gelirse ve bu süreç hızlı bir şekilde olursa dediğin gibi planlar değişir ve Marvel'ın ilk planları tamamen bozulabilir.

Bu karakterler katılırsa yapılabilecek tek şey bunları ağır ağır evrene yedirmek. O yüzden Avengers: Infinity War filminin hemen ardından Avengers: House of M filminin geleceğine ben inanmıyorum. Bu çok keskin bir hamle olur ve evrenin statiği ciddi şekilde kayar. Bence olursa yapılacak en iyi şey Avengers: Infinity War'daki olayların Fantastic Four'u radyasyona maruz bırakması ve ardından solo filmi ile evrene girişi gibi olabilir. X-Men içinde Marvel Cinematic Universe'de mutantların ağır ağır ortaya çıkması ve yine gelecek basit bir solo film ile mutantların öncelikle MCU'da yer edinmesi işlenebilir. Bir anda gelecek House of M tarzı büyük filmlerin şu an için MCU'yu bozabileceğini düşünüyorum. Marvel'ın da bu derece büyük hikayelerle kendi evrenlerini bozacağını düşünmüyorum.

Phase 3'ün bitimi ile birlikte bence hikaye mistik boyuta kayacak. Thanos'un ardından big bad muhtemelen Dormammu olacaktır. X-Men ve Fantastic Four evrene katılsa bile ana planları bozmamak lazım. Yoksa dediğin şey gerçekleşir ve işler karışır. Böyle büyük evrenleri kısık ateşte pişirmek en iyisi.

yunusmeyra

Alıntı YapBöyle büyük evrenleri kısık ateşte pişirmek en iyisi.
:D
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

dean

Guardians of the Galaxy vol 2.'de Elders of the Universe demişken Marvel Cinematic Universe'de Elders of the Universe'e bakalım.

MCU'da ilk Elder'ı Thor: The Dark World'ün after credits'inde ve Guardians of the Galaxy'de gördüğümüz The Collector. Karakteri Benicio Del Toro canlandırmakta.

Guardians of the Galaxy vol 2'de karşılacağımız Ego'da ikinci Elder. Ego, Kurt Russell tarafından canlandırılacak.

Üçüncü Elder'ı da Thor: Ragnarok'ta göreceğiz. Bu filmdeki Elder Grandmaster olacak ve Jeff Goldblum tarafından canlandırılacak.

Marvel Cinematic Universe'de görme ihtimalimizin en yüksek olduğu diğer Elder'lar ise;

Champion;

Gardener;

Runner;

Dedikodular Sylvester Stallone ve Sharon Stone'un Guardians of the Galaxy vol 2'de Elders of the Universe'den olduğu.

Bu arada Sigourney Weaver'ın Marvel ile görüştüğü ortaya çıktı. O da Elders of the Universe'den olabilir.

dean

Legion dizisinin New York Comic Con panelinde Marvel Tv'nin başındaki isim olan Jeph Loeb, Legion dizisi ile birlikte Marvel ve Fox arasındaki sorunların bittiğinden bahsetti. Marvel ve Fox adına "köprülerin kurulmaya" başlandığını söyledi. Bu da haliyle fanlar arasında Marvel ve Fox anlaşacak mı ? sorusunu geri getirdi.

Not: Hadi İnşallah.

Nightrain

Valla X-Men pek umurumda değil ama Fantastic Four'un MCU'ya dahil olmasını deli gibi istiyorum. Mükemmel bir mitosu var çünkü; Doom, Galactus, Silver Surfer, Kang, Skrullar vs...
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Sony Pictures'ın başındaki isim Tom Rothman yakında Spider-Man spin-off filmleri ile ilgili haberlerin geleceğini açıkladı. Lakin bu filmlerin MCU'da geçip geçmeyeceği ile ilgili bir şey söylemedi. Filmler ile ilgili açıklama yapıldığında bu belli olacaktır. Ben MCU'da geçtiği takdirde spin-off filmleri coşku ile karşılamaya hazırım.

Nightrain

Phase 4'ün merkezinde Doctor Strange'in olacağı açıklandı:

http://www.cizgikafe.com/2016/10/marvel-phase-4un-merkezinde-doctor.html

Daha fazla Doctor Strange göreceğimiz için fazlasıyla sevindim. :D

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 25 Ekim, 2016, 13:07:41
Phase 4'ün merkezinde Doctor Strange'in olacağı açıklandı:

Bu haberden sonra benim aklıma direktman phase 4 ve 5?'in Thanos'dan sonraki büyük villainının Dormammu olma ihtimali geliyor. Thanos'un hemen ardından gelen büyük tehdidin yine uzaydan olması tekrar hissini çok yaşatır. Dormammu ile bu kendini tekrar etme durumu aşılmış olur. Hakeza böylece hem Doctor Strange merkeze yerleşmiş olur hem de Dormammu gibi bir karakter rahat bir şekilde işlenir.

Nightrain

Bence bundan sonra her Faz için bir ana düşman yapacaklar. Ki öyle olmalı. Senelerdir Thanos'u beklemekten yaşlandık. ;D

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 25 Ekim, 2016, 14:24:37
Bence bundan sonra her Faz için bir ana düşman yapacaklar. Ki öyle olmalı. Senelerdir Thanos'u beklemekten yaşlandık. ;D

Tabi, artık her phase için bir ana villain yapılabilir. Neticede phase 3'e girene kadar en ufak ayrıntısına kadar evreni ve herolarımızı tanıdık. Thanos'un kendini göstermesi bile ilk phase'in son filmindeydi. Zaten Infinity Stones'da her sene bir filmde görünmek üzere tek tek işlendi ve işleniyor. Artık fazla oyalanmalarına gerek yok gibi duruyor. Zaten film sayıları da artık arttı. Pekala her phase'e bir villain olabilir. O villainlardan biri de bence Norman Osborn olmalı. Phase'lerden biri Dark Reign dönemini işleyebilir aslında. O phase'i kapatan film Avengers: Siege olabilir. Adamların elinde gerçekten sonsuz ihtimal var.

Nightrain

Ben Doom'u istiyorum. Hazır Doctor Strange ile paralel evrenler olayı geliyor, çekip alsın Fox'un elinden. ;D

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 25 Ekim, 2016, 15:04:21
Ben Doom'u istiyorum. Hazır Doctor Strange ile paralel evrenler olayı geliyor, çekip alsın Fox'un elinden. ;D

Fox olayı halledilirse zaten artık Doom'a bir phase, Kang'e bir phase, Skrull'lara bir phase(Secret Invasion), Galactus'a en az bir phase. MCU'yu kimse durduramaz.

dean