Marvel Cinematic Universe

Başlatan dean, 17 Haziran, 2015, 14:57:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Endgame'in süresi belli değil henüz.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Alıntı yapılan: noir - 14 Aralık, 2018, 14:57:08
Ben bu süre kısıtlaması olayını anlamıyorum, süre biraz uzun olunca ne kadar izleyici kaybedebilirler ki? Filmi doya doya, arada boşluklar kalmadan izlemek varken sahneleri kese kese büyük bir kesitler topluluğu izliyoruz

Kaba bir hesapla bir solanda, gün içinde kaç kere oynatabiliriz mantığıyla süre belirleniyor. Mesela filmin stüdyonun elinde 2 kurgusu var diyelim. Biri 120 dakika diğeri 150 dakika. 120 dakikalık versiyon tek solan günde 5 kere oynayabiliyor, 150'lik kurgu ise 4 kere oynayabiliyor. Bu bağlamda stüdyolar 120 dakikalık versiyonu vizyona sokmayı tercih edecektir. Zira bu sayede ciddi miktarda kazancını arttırabilir. Süreyi uzun tutmanın yolu salon sayısını arttırmakta geçiyor. O da daha fazla para harcamak demek.

Avengers: Endgame üzerinden konuşursak Nightrain'in dediği gibi filmin süresi belli değil. Russo kardeşlerin elinde şu an 3 saatlik bir kurgu var. Günün sonunda film 3 saatlik kurgu ile vizyona bence girmez. Yine de 2 saat 45 dakika ya da 2 saat 50'lık bir film bekleyebiliriz. MCU filmleri şu ana kadar kurgu masasında pek sıkıntı yaşamadı. Söylentiye göre sadece Avengers: Age of Ultron'da biraz sıkıntı olmuş o kadar. Russo'lar çok planlı hareket ediyorlar. Avengers: Infinity War'da olduğu gibi Avengers: Endgame'de de bir süre problemi olmayacaktır.

noir

Alıntı yapılan: dean - 14 Aralık, 2018, 15:49:06
  Kaba bir hesapla bir solanda, gün içinde kaç kere oynatabiliriz mantığıyla süre belirleniyor. Mesela filmin stüdyonun elinde 2 kurgusu var diyelim. Biri 120 dakika diğeri 150 dakika. 120 dakikalık versiyon tek solan günde 5 kere oynayabiliyor, 150'lik kurgu ise 4 kere oynayabiliyor. Bu bağlamda stüdyolar 120 dakikalık versiyonu vizyona sokmayı tercih edecektir. Zira bu sayede ciddi miktarda kazancını arttırabilir. Süreyi uzun tutmanın yolu salon sayısını arttırmakta geçiyor. O da daha fazla para harcamak demek.

Avengers: Endgame üzerinden konuşursak Nightrain'in dediği gibi filmin süresi belli değil. Russo kardeşlerin elinde şu an 3 saatlik bir kurgu var. Günün sonunda film 3 saatlik kurgu ile vizyona bence girmez. Yine de 2 saat 45 dakika ya da 2 saat 50'lık bir film bekleyebiliriz. MCU filmleri şu ana kadar kurgu masasında pek sıkıntı yaşamadı. Söylentiye göre sadece Avengers: Age of Ultron'da biraz sıkıntı olmuş o kadar. Russo'lar çok planlı hareket ediyorlar. Avengers: Infinity War'da olduğu gibi Avengers: Endgame'de de bir süre problemi olmayacaktır.

Bu açıdan bakmamıştım, ben nasıl görmek istiyorsam öyle yaklaşıyorum, stüdyolarda ne kadar kazanmak istiyorlarsa ona göre hareket ediyorlar, ortak noktada buluşmamız gerek :D Infinity war 2 saat 40 dakikaymış, endgame'de yaklaşık sürede olur. Evet marvel süre açısından tatmin edici buna katılıyorum.

eyoruk

Belli değil ama her koşulda 160 + olmayacaktır bu yüzden dedim.İlk film 150 civarıydı galiba.Yine bu civarda olur. Bana göre az bu süre.Hele hele bu film için daha az.
Russo kardeşler daha geçen süre için bir sitemkar konuştular.Onlar da istiyor ama izin verilmiyor belli ki.
Digital ortama ya da video olarak uzun kurguyu atsınlar ona da kabul.Ama onu da yapmadılar

Nightrain

Dean'in dediği gibi; şirketler daha çok para kazanmak için filmleri kırpıyor. Şirketler için mantıklı, izleyici için mantıksız.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Kevin Feige, 2019'un ilk yarısında X-Men ve Fantastic Four'u kullanmaya başlayabilme ihtimallerinin yüksek olduğunu belirtti. Disney'in genel görüşü anlaşmanın Ocak ayının son haftasında tamamlanacağı yönünde. Tabi tarihi asıl belirten şey 15 ülkenin anlaşmayı kendi rekabet kurullarınca onaylaması. ki Amerika, Çin, Hindistan ve Avrupa Birliği gibi ağır toplar onayladı.

2019'da vizyona girecek Captain Marvel, Avengers: Endgame ve Spider-Man: Far From Home'da bu karakterlerle ilgili bi'şey beklememekte yarar var. Özellikle oyuncu cast edilmesi zaten imkansız. Avengers: Endgame ve Spider-Man: Far From Home'da belki after credits'te mutant ya da Baxter Building gibi kelimeler kullanılabilir o da anlaşmanın Ocak-Şubat hattında bitmesine bağlı. Onun dışında X-Men ile ilgili haberler duymamız Fantastic Four'a göre daha uzun sürebilir. Zira öyle ya da böyle Dark Phoenix ve New Mutants ? filmleri geliyor. Neticede artık para aynı kasaya gireceği için Disney bu filmleri sabote etmeyecektir. Belki de streaming service'e yollarlar. Ona bakacağız.

X-Men ve Fantastic Four ile ilgili beklentilerimizi 2020 filmlerine göre ayarlayabiliriz. Şu anda Black Widow ve The Eternals filmlerinin senaryosu hazır. Ama rahatlıkla değişiklik yapılabilir. Özellikle The Eternals mutantlar için aşırı uygun bir film. Solo filmleri için 2022'den öncesi çok çok zor. 2022'de ilk filmi görebiliriz. Muhtemelen Marvel Studios, Avengers: Endgame'den sonra phase 4'ü duyuracak. O zamana kadar anlaşma zaten tamamlanmış olacak. MCU'nun ilk X-Men ve Fantastic Four filmi duyurusunun 2019 yazında gelmesi çok büyük ihtimal.

dean

Onuncu yıla özel kahramanlar ve düşmanları temalı MCU posterleri.

kharon

cok guzel olmus...

keske Mickey Rourke'u daha arkalara bi yere gizleselermis keske;
ne guzel unutmustum ya  :D

eyoruk

Alıntı yapılan: dean - 28 Aralık, 2018, 13:01:43
  Kevin Feige, 2019'un ilk yarısında X-Men ve Fantastic Four'u kullanmaya başlayabilme ihtimallerinin yüksek olduğunu belirtti. Disney'in genel görüşü anlaşmanın Ocak ayının son haftasında tamamlanacağı yönünde. Tabi tarihi asıl belirten şey 15 ülkenin anlaşmayı kendi rekabet kurullarınca onaylaması. ki Amerika, Çin, Hindistan ve Avrupa Birliği gibi ağır toplar onayladı.

Örümceği de evrene katmaları çok zaman almamıştı.Ama yeri zamanı da çok denk geldi.Cuk oturdu tam zamanında geldi örümcek Marvel sinema evrenine.
Bundan sonrakiler nasıl evrene katılacak cok merak ediyorum.F4 tabi bir yerde dahil olur ama diğerleri ? Artık mutant kelimesi gececek .Magneto ile Maximoff kardeşler nasıl anlatılacak ? Tonla olay hikaye var.End Game ile bitecek evrenden sonra karakterler tamamen değişmeyecek ki ? Tom Holland, Boseman,Olsen,Larson bunların sözleşmeleri ne kadar mesela ?

Alıntı yapılan: kharon - 10 Ocak, 2019, 14:08:45
cok guzel olmus...

keske Mickey Rourke'u daha arkalara bi yere gizleselermis keske;
ne guzel unutmustum ya  :D

Mandarin gizlenseymiş daha iyi olurmuş.Hatta olmasaymış. ;D

dean

En azılı MCU fanlarınında, en azılı FoX-Men fanlarınında muhtemelen en merak ettiği soru Deadpool'un ne olacağı sorusu. Fantastic Four ve X-Men zaten reboot'lanacak. Reboot olmadan MCU'ya geçebilecek olan tek karakter Deadpool. Yalnız burada sorun Disney'in kendi markası altında Rated R filmlere izin vermemesi. Her ne kadar Fox, Deadpool 2'nin PG-13 versiyonunu yapıp Çin'de vizyona soksada Deadpool ciddi anlamda Rated R bir marka. İşte dün bütün bunlara en yetkili ağız olan Bob Iger'dan açıklama geldi.

Deadpool, Disney'e geçtikten sonra da Rated R olacak. Üstelik Iger sadece bununla da kalmadı. Daha fazla Rated R, Marvel yapımı geleceğinden bahsetti. Anlaşma'nın ilk aşamalarında Fox alımı sayesinde bazı karakterlerin(The Punisher, Ghost Rider vb.) Fox markasına kaydırılıp, Rated R yapılabileceğini düşündüğümü söylemiştim. Iger'da benzer bi'şey söyledi. Rated R olarak çekilecek Marvel filmlerinin farklı bir başlık altında vizyona gireceğini açıkladı. Örnek veriyorum MCU içerisinde geçen Marvel Knights gibi bir başlık atılacak ve Rated R filmler bu başlıkta Fox tarafından dağıtılacak. Böylece bütün sorun çözülmüş olacak. Anlaşma %100 tamamlandıktan sonra tabi ki daha fazla bilgi alacağız.

ZGeralt

Alıntı YapHer ne kadar Fox, Deadpool 2'nin PG-13 versiyonunu yapıp Çin'de vizyona soksada Deadpool ciddi anlamda Rated R bir marka.

Kesinlikle, PG-13 Deadpool facia olur. R-Rated olarak baya iyi gişe yaptı her iki filmde, ben bunu görmezden gelmeyeceklerini umuyorum. Son yıllarda çıkan onlarca süper kahraman filmleri arasında farklı olmayı başarabilmiş ve bence en iyilerden biri, özellikle ilk film.

Aksi halde yazık ederler gerçekten.

dean

Captain Marvel ardından yenilenen liste.

1- Avengers: Infinity War
2- Captain America: Civil War
3- Black Panther
4- Captain America: The Winter Soldier
5- Doctor Strange
6- Avengers: Age of Ultron
7- Thor: Ragnarok
8- Spider-Man: Homecoming
9- Guardians of the Galaxy
10- Iron Man
11- Guardians of the Galaxy Vol. 2
12- The Avengers
13- Captain America: The First Avenger
14- Captain Marvel
15- Ant-Man and the Wasp
16- Thor
17- Ant-Man
18- The Incredible Hulk
19- Iron Man 2
20- Thor: The Dark World
21- Iron Man 3

dean

Disney'in Fox satın alımı resmi olarak tamamlandı. Yarın itibariyle karar geçerli olacak. Böylece X-Men, Fantastic Four, Deadpool ve bağlantılı tüm karakterler Marvel Studios'un kontrolüne geçmiş olacak. Orijinal metni de aşağı bıraktım.

https://www.21cf.com/news/21st-century-fox/2019/21st-century-fox-announces-completion-of-distribution-in-connection-with-disney-acquisition/

eyoruk

Çok karışacak.Aslında tam yeri zamanında oldu bu.Kozmik evrene yeni bir evrene girerken dahil oluyorlar.Fakat Marvel zaten coktan plan yapmadı mı nasıl değiştirecekler ?

dean

Alıntı yapılan: eyoruk - 19 Mart, 2019, 22:51:27
Çok karışacak.Aslında tam yeri zamanında oldu bu.Kozmik evrene yeni bir evrene girerken dahil oluyorlar.Fakat Marvel zaten coktan plan yapmadı mı nasıl değiştirecekler ?

Marvel Studios planlarını çok versiyonlu yapıyor. Mesela Captain America: Civil War'un hem Spider-Man'li versiyonu var, hem Spider-Man'siz. Hatta Spider-Man'siz versiyonun concept art'ları bile yayınlanmıştı. Anlaşma Kasım 2017'de yola çıktı. Resmi olarak bir harekette bulunamasa da Kevin Feige ve kurmayları uzun zamandır düşünüyorlar Fox'ta ki karakterleri MCU'ya nasıl dahil ederiz diye. 2020 ve 2021 filmleri hemen hemen belli. o filmlerde ancak yan karakter olarak dahil olurlar. Mutant geni felan açıklanır. 2022 ve sonrasında ise rahatlıkla Fantastic Four ve X-Men filmleri gelir. Yani planları çok değiştirecek bir durum yok. Spider-Man: Homecoming'i nasıl organik şekilde phase 3'e getirdilerse Fantastic Four ve X-Men'i de öyle getirirler. Hem Fantastic Four ve X-Men artık tamamen Disney'in olmuş olacak Spider-Man'de Sony ile hareket etmeleri gibi kimse ile ortak hareket etmeleri gerekmeyecek.